ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ 400 ?

Questions
P@nτ@man

ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ 400 ?

Δημοσίευση από P@nτ@man »

ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΓΚΑΖΙΑ Κ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ.ΣΠΙΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ROVER 414 GSi ( 1992 ) ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ.ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ ROVER 400 FULL EXTRA ( ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ,ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΣΑΛΟΝΙ,ABS ΚΛΠ ) ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΑ 1400 ΚΥΒΙΚΑ :-(. :( .
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ, ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΕΧΩ ΣΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗ 1400 ΜΗΧΑΝΗ.ΑΠΟ 1.6
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙΜΗ ΤΡΟΠΕΤΟΥ?
ΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ?ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ 200 ΚΥΒΙΚΑ.ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ?
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑ 1400 ΑΠΟ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ 414 ΗΤΑΝ ΜΑΜΑ-ΒΑΡΚΑ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ?ΕΙΣΑΓΩΓΗ-ΕΞΑΓΩΓΗ?SORRY ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΨΟΥΡΑ ΑΓΙΑΤΡΕΥΤΗ ΜΕ ΤΟ "ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ" ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ >200 km/h ( ti les tora??? poy tha ta piasei xoris na se piasei to radar re pallhkari 8) ) ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 414 ΜΑΜΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ 200 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stickers!!! »

400 1,4?????????? ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΑΜΑΞΟΜΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΚΥΒΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ.... ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ...ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ..........
1.800 vvc 150hp παλια.....
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ 400 ?

Δημοσίευση από BATMOBILE »

P@nτ@man έγραψε:ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΓΚΑΖΙΑ
γεια σου και απο μας και καλη χρονια και υγεια και σε σενα
P@nτ@man έγραψε:Κ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ.ΣΠΙΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ROVER 414 GSi ( 1992 ) ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ.ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ ROVER 400 FULL EXTRA ( ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ,ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΣΑΛΟΝΙ,ABS ΚΛΠ ) ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΑ 1400 ΚΥΒΙΚΑ :-(. :( .
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ, ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΕΧΩ ΣΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗ 1400 ΜΗΧΑΝΗ.ΑΠΟ 1.6
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙΜΗ ΤΡΟΠΕΤΟΥ?

ποσο το βρηκες??
γινεται 1800 μεχρι να πεις φτου!!
και γιατι να πας σε τροπετο και να πληρωσεις τα μαλια της κεφαλης σου και να μην κανεις μια αλλαγη κινητηρα και εγκεφαλου και να εισαι πρωτος?? :despair:
P@nτ@man έγραψε:ΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ?ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ 200 ΚΥΒΙΚΑ.ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ?
απαγορευεται αν δεν υπαρχει τετοια μετατροπη δηλαδη επειδη δεν εβγαινε 400 με 1800 μοτερ μαλλον δεν θα μπορεις να βαλεις κινητηρα
γινεται ανετα ομως 1800 και 120 και 160 αλογα χωρις να το καταλαβει κανεις οπως σου ειπα και πριν
με τα νουμερα του ιδιου σου του κινητηρα του 1400!!!
αν καταλαβες καλα με το ιδιο μπλοκ κινητηρας 1800!!! :wink: :wink: :wink:
P@nτ@man έγραψε:ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΑ 1400 ΑΠΟ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ 414 ΗΤΑΝ ΜΑΜΑ-ΒΑΡΚΑ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ?
μια bilstein se συνδυασμο με eibach ειναι για αρχη λουκουμι!!!

P@nτ@man έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ >200 km/h ( ti les tora??? poy tha ta piasei xoris na se piasei to radar re pallhkari 8) ) ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 414 ΜΑΜΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ 200 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

κοιτα για να δεις πανω απο 200 πρεπει να το ριξεις σε γκρεμο με ευνοικο ανεμο!!! :crazy: :crazy: :D :D :wink:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ
1 - ΤΟ ΒΡΗΚΑ 7500 €
2 - ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΔΑ 200 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΟ ΣΦΑΛΜΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟ ΑΝ Ο ΜΑΜΑ ΤΡΟΧΟΣ ΗΤΑΝ 185/60/14 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΟΡΕΣΕ 195/50/15
3 - ΝΥΧΤΕΡΙΔΑΜΑΞΟ ( BATMOBILE ) ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΣ ΚΑΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΩ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
JIMMAR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 5:12 pm
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JIMMAR »

Με 185/60/14 η μαμά ROVER δίνει 185 χλμ τελική.
Εγώ που φοράω 195/50/15 έχω δει στο κοντέρ 215 χλμ με λιγες μόνο περιφερειακές βελτιώσεις.
Πάντως με 2000 ευρώ κάνεις το εργαλείο 1.8 κρατώντας το δικό σου μπλόκ 8)
Εικόνα
ROVER 414si
101 ps = wheel power
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

όντως πείτε για την μετατροπή! Ενδιαφέρον πολύ ακούγεται...
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

P@nt@man έγραψε: 3 - ΝΥΧΤΕΡΙΔΑΜΑΞΟ ( BATMOBILE ) ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΣ ΚΑΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΩ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΕΣ 8)

αλλαζοντας πιστονια,μπιελεσ,στροφαλο και εγκεφαλο
εχεις ενα 1800 με 17 κιλα ροπη απο τις 3000 rpm!!! :bow: :bow:
και μετα... :rally:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

και το μαλλί πόσο;
αν είναι για 2000 ευρώ... έχω βρει τροπέτο 220 94 μοντέλο - να ταιριάζει στο δικό μου - με 3000 ευρώ μου δίνει όλο το αμάξι από τα εμπρός καθίσματα και μροστά, με a/c, abs , ανάρτηση και εμπρός και πίσω και τα πίσω άκρα με τους δίσκους - και τα 200+ αλογάκια! φοβάμαι όμως πως θα'ναι too much για το σασί μου και πως θα τον πάρω στα χέρια σύντομα...
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

BillyK έγραψε:και το μαλλί πόσο;
αν είναι για 2000 ευρώ... έχω βρει τροπέτο 220 94 μοντέλο - να ταιριάζει στο δικό μου - με 3000 ευρώ μου δίνει όλο το αμάξι από τα εμπρός καθίσματα και μροστά, με a/c, abs , ανάρτηση και εμπρός και πίσω και τα πίσω άκρα με τους δίσκους - και τα 200+ αλογάκια! φοβάμαι όμως πως θα'ναι too much για το σασί μου και πως θα τον πάρω στα χέρια σύντομα...
καλα και το συζητας??
πηγαινε και βαλτο...
δεν ξερω βεβαια αν πρεπει να αλλαξεις τουρβινα κτλ κτλ γιατ ιθα τα εχουν παιξει!!!
πολυ καλη ευκαιρια και κανει στο αμαξι σου.
μου φενεται οτι στο δικο σου δυστυχως billyk δεβ γινετια αυτη η δουλεια με τον 1800αρη αν και δεν ειμαι τελειως σιγουρος!!
στα 200αρια παντως γινετια στανταρ!!!
η διαφορα αν και 103 αλογα ειναι και το δικο σου μοτερ ειναι σταχιτωνια που δεν κουμπωνουν αλλα θα ρωτησω και θα σε ενημερωσω για σιγουρα!!!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ΚΑΛΑ ΒΛΕΠΩ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΣΤΕ....... ΑΡΧΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΞΗΛΩΝΕΤΕ ΜΟΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΞΕΜΠΑΖΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΡΟΠΗ
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες