Athens WiFi

PC-TV Games-Κινητά-Internet και οχι μονο...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Athens WiFi

Δημοσίευση από nikolas »

Ρε παίδες έλεος πια! που είναι κρυμμένα όλα αυτά τα hot spots που άκουγα τόσο καιρό για wireless σύνδεση στο ίντερνετ!?
Έχουμε και λέμε..
Καφετέρια Stars Αγ.Παρασκευή εντοπίστηκε το δίκτυο αλλά με ενημέρωσαν πως αντιμετωπίζει προβλήματα και δε μπορεί να συνδεθεί!!
Καφετέρια Terra Petra εντοπίστηκε το δίκτυο, ζητήθηκε κωδικός, αλλά κωδικούς δίνουν όπως μου είπαν το απόγευμα!
Σύνταγμα! εντοπίστηκαν 3-4 δίκτυα λόγω χαμηλού σήματος η σύνδεση με όλα σχεδόν ήταν αδύνατη, με εξαίρεση των McDonalds που αν και συνδέθηκε, όταν ζητήθηκε κωδικός, η κοπέλα στο ταμείο δεν τον γνώριζε!!
Κάπου που να δουλεύει στάνταρ μπορείτε να μου πείτε!?!?!
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Σύνταγμα δουλέυει στάνταρ...Δεν ξέρω γιατί δεν μπόρεσες...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Ήμουν έξω από τα McDonalds και μόνο της Forthnet που είχαν τα McDonalds είχε καμπάνα σήμα.. Το athenswf (ή κάπως έτσι) και κανα δυο ακόμα είχαν πολύ μικρό σήμα και δε μπορούσε να κάνει σύνδεση..ίσως να έπρεπε να πάω σε κάποιο άλλο σημείο που να είχε καλύτερο..
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Στο δρόμο της επιστροφής από το ΣΕΦ έκανα διάφορες στάσεις να δω αν εντοπίσω wireless!! Η πιο καλή προσπάθεια ήταν πάλι στο Σύνταγμα, αλλά στο σημείο που το εντόπισα δεν μπορούσα να συνεχίσω γιατί ήμουν με το αυτοκίνητο..! Δοκίμασα Χαριλάου Τρικούπη, στη γειτονιά μου, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο..ώσπου σε ένα σημείο στο μπαλκόνι σπίτι μου, πιάνει σήμα..κάνω προσπάθεια..και ναι!!!! συνδέθηκα!!! χεχε!!!!
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Αμήν... :-D
Εικόνα
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Ούστ ρε!!!Εξω απο το σπίτι σου???Κ@λ@φαρδε!!!!Και εμενα πολλες γορες δεν συνδεεται επειδη ειναι κλειδωμενο και ποτε δεν εχω συνδεθει ενω εχω κ κωδικους...Δεν ξερω τι κανω λαθος
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης