Rover 200 Automatic

Problems
Απάντηση
Vassiliosathens
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 5:52 pm
Επικοινωνία:

Rover 200 Automatic

Δημοσίευση από Vassiliosathens »

Καλησπέρα σας, καλή χρονιά, είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Έχω ένα Rover 214 cabriolet το οποίο μετατρέπω σε 216 αυτόματο, θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου που έχει αυτόματο rover 200, είτε έως το '95 είτε και το επόμενο το bubble. Ο μηχανικός μου σχεδόν έχει τελειώσει τη μετατροπή αλλά έχουμε κολλήσει στο εξής θέμα, το αυτόματο κιβώτιο έχει μία ντίζα που καταλήγει στην πεταλούδα του γκαζιού, αυτη η ντίζα θα πρέπει να έχει κάπου μία βάση για να στηρίζεται, όπως αυτή του γκαζιού που βρίσκεται πάνω στην πεταλούδα.Επειδή δεν μπορούμε να τη βρούμε σαν ανταλλακτικό θέλουμε να κάνουμε πατέντα και να φτιάξουμε μία μόνοι μας αλλά για να βοηθηθούμε λίγο θα θέλαμε να δούμε σε ποιο σημείο τοποθετείται και πως περίπου είναι.
Παρακαλείται όποιος φίλος με ρόβερ 200 αυτόματο μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως! Αν μπορεί να μου στείλει κάποιες φωτογραφίες ή αν είναι εντός Αττικής να τον συναντήσω για να δω πως είναι η βάση. Επίσης αν γνωρίζετε κάποιον απο το φόρουμ που μπορεί α γνωρίζει και μπορώ να έρθω σε επαφή μαζί του για να μάθω πληροφορίες πείτε μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Βασίλης.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 200 Automatic

Δημοσίευση από nikolas »

Κοίτα λίγο εδώ.. http://www.rimmerbros.co.uk/ItemList--R ... 00--m-2854" onclick="window.open(this.href);return false;

έχει φωτογραφίες με όλα τα πράγματα και τα part numbers..
Vassiliosathens
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 5:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover 200 Automatic

Δημοσίευση από Vassiliosathens »

Σε ευχαριστώ Νικόλα, το έχω ήδη κοιτάξει αλλά δεν έχω βρεί αυτό που ψάχνω. Είναι μία βάση που σταθεροποιείται η ντίζα για το kockdown πριν κουμπώσει στην πεταλούδα του γκαζιού.
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 200 Automatic

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΕΧΩ ΤΟ 200 BUBBLE AUTO KAI ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ 95 ΕΙΝΑΙ ΜΕ HONDA ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ TO K SERIES ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ............
ROVER 620TI
ROVER 216SI AUTO
http://briefcases.pathfinder.gr/download/587905" onclick="window.open(this.href);return false;
giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Rover 200 Automatic

Δημοσίευση από giorgosvi »

Rofindelver έγραψε:ΕΧΩ ΤΟ 200 BUBBLE AUTO KAI ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ 95 ΕΙΝΑΙ ΜΕ HONDA ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ TO K SERIES ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ............
λαμπρο του βασιλη ειναι k series 1.6. του ειπα για το 200αρι σου μαλιστα σε πηρα και στο μαγαζι(libre) εχθες αλλα δεν σε βρηκα στειλε μου pm ποτε δουλευης και τη ωρα το τριημερο να περασω να το δω εγω...
Άβαταρ μέλους
Rofindelver
Support member
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 2:44 pm
Τοποθεσία: Αγ.Δημητριος Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 200 Automatic

Δημοσίευση από Rofindelver »

ΓΙΩΡΓΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 7 ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΕ...........
ROVER 620TI
ROVER 216SI AUTO
http://briefcases.pathfinder.gr/download/587905" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης