χαλασμενη τουρβινα και αλλο προβλημα

Problems
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενη τουρβινα και αλλο προβλημα

Δημοσίευση από nikolas »

gkitos έγραψε:....Στην ιστορια τωρα.Βαζουμε την τουρμπινα παιρνει μπροστα η μηχανη για δευτερολεπτα και σβηνει, το ψαχνουν το θεμα μια εβδομαδα και καταληγουν οτι καηκε ο εγκεφαλος ,λενε δεν μπαινει μεταχειρισμενος διοτι καθε εγκεφαλος προγραματιζεται για το καθε αυτοκινητο,αρα μου λενε καινουργιος με περιπου 1000ε,κομενη ταριφα.Βεβαια επειδη ολα εχουν ενα οριο τα παιρνω ,το φορτονω και το πηγαινω σε αλλο συνεργειο και εκει αρχιζουν τα ωραια που θα εχουν και συνεχεια.Σε μερικες ωρες μου λεει ο μαστορας οτι την τουρμπινα την εκαψαν, πως?Το καλωδιο του αισθητηρα επειδη ειναι κοντα στην εξατμηση φθειρεται,διμιουργει βραχεικυκλωμα και ετσι καηκε ο εγκεφαλος...Ο νεος μαστορας περιμενει τωρα ενα μτχ εγκεφαλο διοτι επεναπρογραματιζεται για να φτιαξει το αυτοκινητο.Μετα με το χαλαμενο καλοδιο θα παω στον παλιο μαστορα και θα γινει της Λυβιης[πουτανας].
Αν σου ελαφρύνει λίγο τον "πόνο" την ίδια βλάβη έχει και άλλο μέλος (parios) δηλαδή του κάηκε το καλώδιο του αισθητήρα (νομίζω στροφάλου) και καίει κατευθείαν τον εγκέφαλο..
Φυσικά και δεν ισχύει ότι μπαίνει μόνο καινούριος, μια χαρά προγραμματίζεται και ο μεταχειρισμένος (ενδεχομένως σε μερικά μοντέλα να χρειάζεται αλλαγή και η μονάδα του immobiliser δεν είμαι σίγουρος) πάντως ότι μπαίνει μεταχειρισμένος-μπαίνει..!!
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενη τουρβινα και αλλο προβλημα

Δημοσίευση από kostas200vi »

Τι έκαναν πάλι......... :shock:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 1:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: χαλασμενη τουρβινα και αλλο προβλημα

Δημοσίευση από parios »

Τελικά για να προγραμματιστή ο μεταχειρισμένος εγκέφαλος θέλει και τη πλακέτα του immo με το κλειδί του γιατί αλλιώς το φυσάς και δε κρυώνει....
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Ahrefs [Bot] και 2 επισκέπτες