Rover με τα μπουνια ??

General board
Απάντηση
xristos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2012 8:52 pm
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από xristos »

οποιος μπορει και εχει ορεξει ας κατσει να μεταφρασει :
http://www.aronline.co.uk/blogs/facts-a ... s-it-tick/" onclick="window.open(this.href);return false;

Θα παθετε σοκ.. :)

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από marbin »

κανενα σοκ.
εγω φιλε μου τα λεω αλλα.......... :despair:
γιαυτο και συνεχιζω να επιμενω οι μονοι που λεμε ρημαδια τουσ k series ειμαστε εμεισ οι ελληνεσ.
ισωσ ελλειψησ γνωσεωσ βελτιωσησ και συντηρησησ του συγκεκριμενου κινητηρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marbin την Τρί Ιαν 14, 2014 10:43 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: Απ: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

Εγώ πάντως όσα αυτοκίνητα έχω δει σε περίοδο 96 99 το σχεδιασμό που είχαν το Ροβερ δεν το είχε κανένα.και σε φίλους μου με διάφορα πεζό vw κ.ά. όλα κοπανανε ενώ το δικό μου κελαηδαει....

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από R414 »

Παλιο αρθρο και δε λεει κατι καινουριο..Γνωστα ολα αυτα περι αναλογιας κιλων ανα ιππο κλπ.
Εχουμε πει πολλες φορες σαν καροτσες τα mg rover ειναι αριστα ειδικα στα χρονια τους και τον εξοπλισμο που προσφερουν,μηχανολογικα ειναι ο ορισμος της αποτυχιας με βαση τη στατιστικη τους αξιοπιστια παγκοσμιως δεν ειμαστε εμεις οι Ελληνες καφροι που εχουμε το θεμα ειναι κοινο προβλημα ανα το κοσμο γι αυτο και τα περισσοτερα αναπαυονται σε μαντρες πλεον ή αυτα που πωλουνται δινονται προς εξευτελιστικες τιμες αν κατσεις και συγκρινεις ενα ceicento οτι στοιχιζει 1500-2000 ε
ασε το sporting ...

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από kostas200vi »

R414 έγραψε:Παλιο αρθρο και δε λεει κατι καινουριο..Γνωστα ολα αυτα περι αναλογιας κιλων ανα ιππο κλπ.
Εχουμε πει πολλες φορες σαν καροτσες τα mg rover ειναι αριστα ειδικα στα χρονια τους και τον εξοπλισμο που προσφερουν,μηχανολογικα ειναι ο ορισμος της αποτυχιας με βαση τη στατιστικη τους αξιοπιστια παγκοσμιως δεν ειμαστε εμεις οι Ελληνες καφροι που εχουμε το θεμα ειναι κοινο προβλημα ανα το κοσμο γι αυτο και τα περισσοτερα αναπαυονται σε μαντρες πλεον ή αυτα που πωλουνται δινονται προς εξευτελιστικες τιμες αν κατσεις και συγκρινεις ενα ceicento οτι στοιχιζει 1500-2000 ε
ασε το sporting ...
:iagree:
Όλοι αγαπάμε τα αμάξια που έχουμε γι' αυτό αλώστε και τα κρατάμε ακόμα, αλλά μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας στο θέμα αξιοπιστίας.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Πολύ αντικειμενικός ο αρθρογράφος. :-D
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από marbin »

το θεμα με τισ μαντρεσ ειναι αλλο και καλυτερα να το αφησουμε.γιατι καποια εποχη ο ελληνασ αρχησε να θεωρειτε
νεοπλουτοσ και αλλαζε αυτοκινητο καθε 5-6 χρονια.
απεναντιασ ποσα πεζο σιτροεν χοντα και οτι αλλο υπαρχει του 95-96 κυκλοφορει αυτη τη στιγμη και δεν ειναι σε μαντρα.
το αρθρακι λεει αληθειεσ αλλα εμεισ που ειμαστε αντικειμενικοι δεν θελουμε να το παραδεχτουμε.ενω εαν ελεγε τα
ροβερ ρημαδια σιγουρα θα ηταν σωστο. και αντικειμενικο.
οποιοσ εχει ασ βαλει να διαβασουμε και μεισ οι υπολοιποι μια στατιστικη αλλων χωρων με θεμα την αξιοπιστια των ροβερ.
γιατι στατιστικεσ ακουω και στατιστικεσ δεν εχω δει πουθενα.
και οσο για την τιμη με τα seicento ειναι ψηλα λογω μικρου αμαξωματοσ και μικρων κυβικων για ενα οικονομικο αμαξι
πολησ με εμφαση στο ευκολο παρκαρισμα και χαμηλη φορολογια.και τα golf τα gti του 96 τα δινουν 2 χιλιαρικα.
δειτε τιμη απο s3 honda type r του 95-96 που βρισκονται.τη παει να πει.οτι το seicento ειναι καλυτερο?απλα ειναι πιο
οικονομικο.

και δεν θελω να μασ ξαναπεισ του ελληνεσ καφρουσ.δεν νομιζω να ειδεσ κατι τετοιο γραμμενο καπου. :down:

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από R414 »

Περνα απο το σπιτι μου να δεις τι αμαξι εχω στο δρομο για αλλαγη φλατζας και να τη βρασω τη στατιστικη που θες...
Ναι ΚΑΦΡΟΙ ειμαστε με κεφαλαια μην προσβαλεσαι στην Ελλαδα ή μαλλον στο κωλοχανιο του 2014 ζεις οπως και εγω.
Ειπαμε ας ειμαστε ρεαλιστες,τουλαχιστον εγω ειμαι δε ξερω τι σε κανει να εισαι τοσο αισιοδοξος για αυτα τα μοτερ τι να σου πω,εγω εχω απελπιστει πλεον και ειναι η τελευταια ευκαιρια που δινω σε 2ο rover τα τελευταια 4 χρονια,το 1ο εφυγε με γερανο για αλλαγη μοτερ ελπιζω να ναι πιο τυχερο αυτο...
Θα γυρισω στα καρπυρατερ μου φενεται να ησυχασω ουτε ηλεκτρονικες ουτε τπτ-ξερο πραμα :nevrakia:

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από Tasos_7R »

R414 έγραψε:Περνα απο το σπιτι μου να δεις τι αμαξι εχω στο δρομο για αλλαγη φλατζας και να τη βρασω τη στατιστικη που θες...
Ναι ΚΑΦΡΟΙ ειμαστε με κεφαλαια μην προσβαλεσαι στην Ελλαδα ή μαλλον στο κωλοχανιο του 2014 ζεις οπως και εγω.
Ειπαμε ας ειμαστε ρεαλιστες,τουλαχιστον εγω ειμαι δε ξερω τι σε κανει να εισαι τοσο αισιοδοξος για αυτα τα μοτερ τι να σου πω,εγω εχω απελπιστει πλεον και ειναι η τελευταια ευκαιρια που δινω σε 2ο rover τα τελευταια 4 χρονια,το 1ο εφυγε με γερανο για αλλαγη μοτερ ελπιζω να ναι πιο τυχερο αυτο...
Θα γυρισω στα καρπυρατερ μου φενεται να ησυχασω ουτε ηλεκτρονικες ουτε τπτ-ξερο πραμα :nevrakia:
Ε, μα κι εσύ... πάρε ένα τηλέφωνο τους μηχανικούς της Rover να σου πουν τι να κάνεις να μην έχεις πρόβλημα. Μη τους σνομπάρεις κι εσύ όπως οι μηχανικοί της Lotus, που δεν ήξεραν και την πάτησαν (και μετά κατέφυγαν στις ιαπωνικές αντιγραφές :P ).
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover με τα μπουνια ??

Δημοσίευση από R414 »

Ασε με ρε Τασο και συ με χουν παρει στο ψιλο οι φιλοι μου για το πως το προσεχω και μια διαψευδει και παλι..
Ειναι θεμα τυχης παει το πιστευω οτι και να τους κανεις ειναι προδιαγεγραμενη η αντοχη μεχρι την επομενη φλατζα-αναλωσιμη
Η πλακα ειναι 3 χρονια προσπαθουσα να πεισω φιλο μου οτι ειναι καλα μοτερ ενω εκεινος μου το λεγε διωχτο αλλα εγω επεμενα..
4 χρονια μετα με ενα αμαξι κουτι και πενα και παλι τα ιδια χαλια θελω μια 500αρα να ξανακινηθει..
Φταινε μετα που τα βριζουν? :despair: :despair:
Y.γ Εσυ εχεις τη τυχη να χεις honda που σημαινει οτι ξεχνας συνεργειο τουλαχιστον για σοβαρα θεματα ειναι μεγαλο + αυτη την εποχη και μα το θεο μετανοιωνω που δεν πηρα και γω ενα vti,ITR κλπ... :klaps:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες