Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
Απάντηση
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από saikoe39 »

Μπραβο Μητσο...φοβερη δουλεια...! :beer:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

saikoe39 έγραψε:Μπραβο Μητσο...φοβερη δουλεια...! :beer:
Ήρθε κι άλλος να μας δουλέψει :flam:
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:
saikoe39 έγραψε:Μπραβο Μητσο...φοβερη δουλεια...! :beer:
Ήρθε κι άλλος να μας δουλέψει :flam:
:kouklos: :kouklos:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από saikoe39 »

i-VTec έγραψε:
saikoe39 έγραψε:Μπραβο Μητσο...φοβερη δουλεια...! :beer:
Ήρθε κι άλλος να μας δουλέψει :flam:

Oχι μλκ...προχθες που ειδα το καρ....εχει γινει καλη δουλεια σε ολο...!
Βεβαια εισαι λιγο καβουρακος..αλλα δεν εχει σημασια..!
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

saikoe39 έγραψε:
i-VTec έγραψε:
saikoe39 έγραψε:Μπραβο Μητσο...φοβερη δουλεια...! :beer:
Ήρθε κι άλλος να μας δουλέψει :flam:

Oχι μλκ...προχθες που ειδα το καρ....εχει γινει καλη δουλεια σε ολο...!
Βεβαια εισαι λιγο καβουρακος..αλλα δεν εχει σημασια..!
Xaxaxaxa....Στο είπα θα γίνει ωραίο σιγά σιγά...Εσένα οι ζάντες σε χαλάνε μόνο αλλά δε πειράζει, εμένα μ'αρέσουνε... :-D :beer:
Εικόνα
takinennn
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2007 11:18 am
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από takinennn »

Οταν εψαχνα και εγω για την αντικατασταση τους κουφαθηκα με την τιμη απο την ROVER 100e μονο το ενα κομματι του προφυλακτηρα. ΜΕτα σκεφτηκακαι ειπα δεν κολαω απο πανω ενα κοκκινο αυτοκολλητο με δυο κκοκκινα μπακετακια να γουσταρω? Τωρα εχω παρει την αποφαση μου 6 μηνες ζωης για το ροβερακι μου. Ξυλωμα καθε τι μη απαραιτητο για την οδηγηση. Ποτιρο τρυπανο, πολυκαρβονικο και καμια 900kg στοχος. Για να δουμε... :sreering:
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από crAss »

Ωραίο αυτό με τις λωρίδες. Στο κάτω κάτω το αυτοκίνητο είναι 15ετίας, όλοι το ξέρουν, δεν είναι κάτι που γίνεται προσπάθεια να κρυφτεί. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να προσπαθείς να αναδείξεις τον αρχικό χαρακτήρα του αυτοκινήτου, παρά να το κάνεις κάτι τελείως διαφορετικό από ότι ήταν, ειδικά όταν αρχίζουν να περνάνε τα χρόνια. Και μένα δεν μου αρέσουν τα νίκελ γενικά, αλλά τότε ήταν ακόμη εποχή που τονιζόντουσαν κάποια στοιχεία. Όσοι ασχολούνται με αντίκες θα το έχουν παρατηρήσει ότι τα αυθεντικά οχήματα μετράνε περισσότερο από τα χιλιοαλλαγμένα. Γενικά πιστεύω ότι ναι είναι ωραίο να αλλάζουμε την εμφάνιση, αλλά διατηρώντας το στυλ και την προσωπικότητα του κάθε αυτοκινήτου.
Life is too short not to...
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

crAss έγραψε:Ωραίο αυτό με τις λωρίδες. Στο κάτω κάτω το αυτοκίνητο είναι 15ετίας, όλοι το ξέρουν, δεν είναι κάτι που γίνεται προσπάθεια να κρυφτεί. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να προσπαθείς να αναδείξεις τον αρχικό χαρακτήρα του αυτοκινήτου, παρά να το κάνεις κάτι τελείως διαφορετικό από ότι ήταν, ειδικά όταν αρχίζουν να περνάνε τα χρόνια. Και μένα δεν μου αρέσουν τα νίκελ γενικά, αλλά τότε ήταν ακόμη εποχή που τονιζόντουσαν κάποια στοιχεία. Όσοι ασχολούνται με αντίκες θα το έχουν παρατηρήσει ότι τα αυθεντικά οχήματα μετράνε περισσότερο από τα χιλιοαλλαγμένα. Γενικά πιστεύω ότι ναι είναι ωραίο να αλλάζουμε την εμφάνιση, αλλά διατηρώντας το στυλ και την προσωπικότητα του κάθε αυτοκινήτου.

+1000000000 :up: :up: :up:

Αυτός είναι ο σκοπός μου...Αφού έχω πού έχω ένα παλιό αμάξι, τουλάχιστον ας είναι καλοσυντηρημένο, αλλιώς αν ήταν και ερείπιο δε θα είχε λόγο ύπαρξης...Γι'αυτό και προσπαθώ ακόμα και τα αλλαγμένα πράγματα πάνω του να είναι έστω από άλλα Rover/MG (π.χ. ζάντες).
Εικόνα
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από red_drifter »

i-VTec έγραψε:
crAss έγραψε:Ωραίο αυτό με τις λωρίδες. Στο κάτω κάτω το αυτοκίνητο είναι 15ετίας, όλοι το ξέρουν, δεν είναι κάτι που γίνεται προσπάθεια να κρυφτεί. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να προσπαθείς να αναδείξεις τον αρχικό χαρακτήρα του αυτοκινήτου, παρά να το κάνεις κάτι τελείως διαφορετικό από ότι ήταν, ειδικά όταν αρχίζουν να περνάνε τα χρόνια. Και μένα δεν μου αρέσουν τα νίκελ γενικά, αλλά τότε ήταν ακόμη εποχή που τονιζόντουσαν κάποια στοιχεία. Όσοι ασχολούνται με αντίκες θα το έχουν παρατηρήσει ότι τα αυθεντικά οχήματα μετράνε περισσότερο από τα χιλιοαλλαγμένα. Γενικά πιστεύω ότι ναι είναι ωραίο να αλλάζουμε την εμφάνιση, αλλά διατηρώντας το στυλ και την προσωπικότητα του κάθε αυτοκινήτου.

+1000000000 :up: :up: :up:

Αυτός είναι ο σκοπός μου...Αφού έχω πού έχω ένα παλιό αμάξι, τουλάχιστον ας είναι καλοσυντηρημένο, αλλιώς αν ήταν και ερείπιο δε θα είχε λόγο ύπαρξης...Γι'αυτό και προσπαθώ ακόμα και τα αλλαγμένα πράγματα πάνω του να είναι έστω από άλλα Rover/MG (π.χ. ζάντες).
egw nomiza oti to ekanes spidi einai pio ftina ... xa xa xa xa xa xa xa xa xa...
an to thes gnisio kanto gnisio vale kai gti zantes kai exeto gti ... twra afta pou les einai m@l@kies
vale kai tous papades kai oti exeis kanei kai se 10 xronia vgale kai filpa pinakides ...
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

Καλά δε πάει και για μουσείο...Μπορεί κάποια στιγμή να έρθει και εκείνη η ώρα...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης