Πρόβλημα αναβάθμισης

Problems
Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 12:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από parios »

Μετά από αναβάθμιση στο 416 έγινε και αυτό 1800αρι και με 2ο στάδιο εκκεντροφόρους και ρυθμιζόμενα γραννάζια , όλα καλά από τις 2500 και μετά έχει πολύ ροπή αλλά στις ψηλές στροφές μου φαίνεται ότι στεγνώνει και δεν γεμίζει καλά , καμιά προτασούλα από τους πιο έμπειρους να του δώσω λίγο ζωή και στα ψήλα!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από thanos_s »

τι εκκεντροφορους φορας?? και ποιος εχει ρυθμισει τα γραναζια?
.

DimTf160+
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 9:29 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από DimTf160+ »

εχεις βαλει αγραφο?

Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 12:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από parios »

thanos_s έγραψε:τι εκκεντροφορους φορας?? και ποιος εχει ρυθμισει τα γραναζια?
τους ίδιους και τους κάναμε 2ο στάδιο by boubis , δεν έχουμε κάνει ακόμα ρύθμιση ακριβείας απλώς μου είπε ότι τους έχει ανοίξει τέρμα.
DimTf160+ έγραψε:εχεις βαλει αγραφο?
ακόμα έχω το μαμά εγκέφαλο 1600άρι.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από i-VTec »

Πάριε πάρε με τηλ να πάμε για "δοκιμή" αν θες για να σου πω αν όντως σου έκανε δουλειά στους εκκεντροφόρους ή @@....
Εικόνα

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από thanos_s »

parios έγραψε:
thanos_s έγραψε:τι εκκεντροφορους φορας?? και ποιος εχει ρυθμισει τα γραναζια?
τους ίδιους και τους κάναμε 2ο στάδιο by boubis , δεν έχουμε κάνει ακόμα ρύθμιση ακριβείας απλώς μου είπε ότι τους έχει ανοίξει τέρμα.
DimTf160+ έγραψε:εχεις βαλει αγραφο?
ακόμα έχω το μαμά εγκέφαλο 1600άρι.
1)δευτερο σταδιο reprofile?? πως οριζεται το πρωτο δλδ? εχεις τα στοιχεια του νεου προφιλ??
2)"τους εχει ανοιξει τερμα" δεν υπαρχει στους εκκεντροφορους...δωσε μου απαντηση στο 1 να δω αν μπορω να σε βοηθησω....
.

Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 12:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από parios »

1)δευτερο σταδιο reprofile?? πως οριζεται το πρωτο δλδ? εχεις τα στοιχεια του νεου προφιλ??
Δεν ξέρω για τα στοιχεία αλλά έτσι μου είπε ο φίλος που τα πήγε και τα έφτιαξε.

2)"τους εχει ανοιξει τερμα" δεν υπαρχει στους εκκεντροφορους...δωσε μου απαντηση στο 1 να δω αν μπορω να σε βοηθησω....
δεν γνωρίζω μηχανολογικους ορισμούς να τα πω ακριβώς
στην αρχή τα γραννάζια τα βάλαμε στα μαμά σημάδια για να στρωθεί λίγο το μοτέρ
και δούλευε μια χαρά και τώρα μου είπε ότι τα γύρισε όσο έπερναν τέρμα όχι όμως ακριβείας , βέβαια το μοτέρ έχει κάτι αριθμίες αλλά μετά τις 2500 καταλαβαίνεις το μοτέρ να τραβάει πολύ καλλά αλλά μετά τις 6000+ σταματάει να στροφάρει και ανεβάζει πιο αργά , αυτό είναι το πρόβλημα μου μήπως φταίει κάτι η μήπως θέλει κάτι εξτρά ακόμα.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από thanos_s »

parios έγραψε:1)δευτερο σταδιο reprofile?? πως οριζεται το πρωτο δλδ? εχεις τα στοιχεια του νεου προφιλ??
Δεν ξέρω για τα στοιχεία αλλά έτσι μου είπε ο φίλος που τα πήγε και τα έφτιαξε.

2)"τους εχει ανοιξει τερμα" δεν υπαρχει στους εκκεντροφορους...δωσε μου απαντηση στο 1 να δω αν μπορω να σε βοηθησω....
δεν γνωρίζω μηχανολογικους ορισμούς να τα πω ακριβώς
στην αρχή τα γραννάζια τα βάλαμε στα μαμά σημάδια για να στρωθεί λίγο το μοτέρ
και δούλευε μια χαρά και τώρα μου είπε ότι τα γύρισε όσο έπερναν τέρμα όχι όμως ακριβείας
, βέβαια το μοτέρ έχει κάτι αριθμίες αλλά μετά τις 2500 καταλαβαίνεις το μοτέρ να τραβάει πολύ καλλά αλλά μετά τις 6000+ σταματάει να στροφάρει και ανεβάζει πιο αργά , αυτό είναι το πρόβλημα μου μήπως φταίει κάτι η μήπως θέλει κάτι εξτρά ακόμα.
μαλακια μυριζομαι.και ΜΕΓΑΛΗ...πρεπει να μου πεις τα καινουρια στοιχεια των εκκεντροφορων για να βγαλω ακρη.Αναλογα με αυτα τα στοιχεια θα σου πω αν ειναι φυσιολογικο να κρεμαει ψηλα η οχι.
..στειλε μου και πμ ποιος ειναι αυτος που εβαλε τα γραναζια στα μαμα σημαδια για να "στρωθει" το μοτερ γτ θα φερω ενα μοτερ απο αγγλια μολις ερθω ελλαδα και θελω να το στρωσω οποτε χρειαζομαι τις συμβουλες του :smok:
.

Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 12:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από parios »

θα ρωτήσω και θα σου πω γιατί μπορεί να μη τα λέω και εγώ καλά τα πράγματα και άλλο να έχει γίνει και άλο να λέω εγώ !
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα αναβάθμισης

Δημοσίευση από nikolas »

Αρρυθμίες χαμηλά είναι λόγω εγγεφάλου (διαπιστωμένο από άλλα 18άρια που δούλεψαν για κάμποσο καιρό με 16άρι εγκέφαλο), επειδή είναι για 1.6 και όχι 1.8.
Μια λύση είναι ο ρυθμιστής πίεσης βενζίνης αν το πρόβλημα είναι όντως "στέγνωμα", αλλά καλό θα είναι και με τη βοήθεια των παιδιών να δείτε περί τίνος πρόκειται πραγματικά ώστε να επιλεγεί η πλέον κατάλληλη λύση..!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες