Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
giogias
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 9:38 am
Τοποθεσία: Xania-Larisa
Επικοινωνία:

Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από giogias »

Καλημερα απο Λάρισα.Είμαι κατοχος ενος Rover 820 coupe.Οσο θυμαμαι τον εαυτο μου τα λατρευω τα rover ασχετα αν στο προηγουμενο 414gsi με αφησε απο μοτερ...250000 χιλιομετρα δεν ειναι και λιγα... :lol: Τωρα πια ξετρελαμενος απο το coupe αρχιζω πρωτα την εξωτερικη βελτίωση και το σωστο στησιμο και μετα θα προχωρίσω στα ενδωτερα.......
θα ηθελα την βοηθεια σας οσο αφορα διαφορα θεματα διοτι στα ξενα sites δεν βρισκεις ακρη με τους Αγγλους... :o σας παραθετω μερικες φωτογραφιες και θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε δει στην ελλαδα αλλα coupe....γιατι αποτι ξερω τουλαχιστον(δεν βαζω το χερι μου στη φωτια)δεν πρεπει να ειναι και πολλα...5θυρα ναι αλλα coupe δεν νομιζω.Αυτο το χειμωνα θα γινει ριζικη αλλαγη στο αμαξωμα..οσο αφορα τα δερματα ποθ σε ενα γνωστο ταπετσερη το κοστος φτανει τα 1200 ευροπουλα αν και τα 'ζωα' που χρειαζονται ειναι πολλα για τα μεγαλα του καθισματα.
οι αλαγες που εχω κανει προσωπικα ειναι το φτιαξιμο του ταμπλο απο σκασιμο εξαιτιας του ηλιου. αλλαγμα φωτισμου στο καντραν και στο εσωτερικο της καμπινας απο πορτοκαλι σε κοκκινο φωτισμο...και τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα...λουστραρισμα εκ νεου στα ξυλα....και πιστεψτε με ειναι πανεμορφο..τα ξυλα ειναι σαν καινουργια.Αλαγμα του νικελ στον μπροστινο προφιλακτηρα που συνηθως σκοθριαζει με τα χρονια.μην σας κουραζω αλλο χαιρομαι που μπαινω στην παρεα σας!!!! σας σας παραθετω μερικες φωτος απο το θηριο!! :o ξεχασα να αναφερω οτι η τουρμπινα αλαχτηκε με μια ιδια της garret γιατι η παλια μας αφησε χρονους!!
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα
http://giogiasdesign.comThe best solutions for your business.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

ΩΩΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!!

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΓΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΛΕΙΠΕΙ
ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΩς ΤΟ 800ΑΡΙ ΚΟΥΠΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ/CLUB ΜΑΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

ΔΕΣ ΕΔΩ 8)

viewtopic.php?f=10&t=3502" onclick="window.open(this.href);return false;

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ :up: :D :up: :bow:
ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΩ ΤΟΝ ΙΔΙΑΤΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

Βασικα το εχω δει το αυτοκινητό σου στην Λάρισα δεν μπορει αυτο θα ναι σε ενα συνεργειο με ανταλλακτικα Ροβερ πως το λενε να δεις...
......ειχε και μια παλια Jaguar άσπρη παραδιπλα...

800αρι Coupe που λες τωρα έχω δει Αθηνα ένα μπορντω και επίσης Αθήνα ένα μπλέ νομίζω

Τι χρειάζεσαι να το βρούμε είτε απο γερμανια είτε απο αγγλία :D

Τι Έψαξες σε ξένα site και δεν εβγαλες άκρη?
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από i-VTec »

Αυτά είναι... :D Δε βλέπεις κάθε μέρα 820 στην Ελλάδα,ζήτημα να έχω μετρήσει 10 όσον καιρό ασχολούμαι...

Καλώς ήλθες φίλε και να χαίρεσαι την "κυρία" σου... :-D Και να την προσέχεις σαν τα μάτια σου,σε λίγα χρόνια θα είναι και συλλεκτικό κομμάτι... :beer:
Εικόνα
giogias
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 9:38 am
Τοποθεσία: Xania-Larisa
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από giogias »

Alex_Rover_45 έγραψε:ΩΩΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!!

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΓΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΛΕΙΠΕΙ
ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΩς ΤΟ 800ΑΡΙ ΚΟΥΠΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ/CLUB ΜΑΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

ΔΕΣ ΕΔΩ 8)

viewtopic.php?f=10&t=3502" onclick="window.open(this.href);return false;

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ :up: :D :up: :bow:
ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΩ ΤΟΝ ΙΔΙΑΤΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

Βασικα το εχω δει το αυτοκινητό σου στην Λάρισα δεν μπορει αυτο θα ναι σε ενα συνεργειο με ανταλλακτικα Ροβερ πως το λενε να δεις...
......ειχε και μια παλια Jaguar άσπρη παραδιπλα...

800αρι Coupe που λες τωρα έχω δει Αθηνα ένα μπορντω και επίσης Αθήνα ένα μπλέ νομίζω

Τι χρειάζεσαι να το βρούμε είτε απο γερμανια είτε απο αγγλία :D

Τι Έψαξες σε ξένα site και δεν εβγαλες άκρη?
Να ειστε καλα παιδια!
δεν συστηθηκα...Giogias...λοιπον..
ψαχνω 20αρες ζαντες με νικελ πελμα και μαυρες ακτινες.....σε συνδιασμο με brembo χρυσες.....χαμηλωμα και φιμε....αλλαγη σαλονιου θα γινει στα χανια σε φιλο σε καλη τιμη.
οσο αφορα το μοτερ θελω να ρωτησω για τ3-τ4 γιατι την βρησκω περιπου 600 δολαρια απο ebay και εδω sto ellada....μασ ζητανε στα 2500...ευροπουλα..οποτε τηελω μια καλη τουρμπινα για να αποδωσει τα μεγιστα ο κινητηρας...σε συνδιασμο με τα σφυρηλατα που θα μου προτεινετε εσεισ... :lol: και οτι αλλο χρειαστει...τςρα φοραει μια σκαστρα τησ turbosmart με 2πλη μπουκα ριθμιζομενη....και κανει ενα απιστεφτο ηχο.....400 επιασε η σκαστρα..ενα προγραμμα εγγεφαλου και δεν ξερω και εγω τι αλλο.....δωστε μου τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!!! :o ποσο μπορει να ανεβει οεο????
http://giogiasdesign.comThe best solutions for your business.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από fotis power »

καλωσηρθες.... :wellcome: να χαιρεσε την αυτοκινηταρα σου....πραγματικα πολυ σενιο και κυριλλα και φορα και τον Τ16 ;) :wellcome:
Εικόνα turbo only in photoshop
giogias
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 9:38 am
Τοποθεσία: Xania-Larisa
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από giogias »

i-VTec έγραψε:Αυτά είναι... :D Δε βλέπεις κάθε μέρα 820 στην Ελλάδα,ζήτημα να έχω μετρήσει 10 όσον καιρό ασχολούμαι...

Καλώς ήλθες φίλε και να χαίρεσαι την "κυρία" σου... :-D Και να την προσέχεις σαν τα μάτια σου,σε λίγα χρόνια θα είναι και συλλεκτικό κομμάτι... :beer:

φιλε μου εχεις δει γυρω στα 10 coupe????
υ.γ αν δεν ηταν κουπε δεν θα το επερνα και το εψαχνα καιρο...το μοτερ ειναι καινουριο με αλαγμενα εμβολα ελλατηρια βαλβιδες αλλα να σου πω την αληθεια...τα 200 δεν ειναι ποτε αρκετα...οσο το συνηθιζεις θελεις περισσοτερα..... :o
Να κανονισουμε καμια συναντιση να σας γνωρισω και απο κοντα.. :)
http://giogiasdesign.comThe best solutions for your business.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από fotis power »

απο οτι ξερω με πρωτο σταδιο φτανει γυρω στα 270αλογα....τωρα αν λες και τουρμπινες και σφυρηλατα ασε.......... :-D 20αρες πιστευω θα ναι μεγαλες και θα χουν κανα 5χιλιαρο...αλλα αν τα κανεις σε φιλο...παντως σε βλεπω να το κανεις τουμπανο εσυ :up:
Εικόνα turbo only in photoshop
giogias
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 9:38 am
Τοποθεσία: Xania-Larisa
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από giogias »

fotis power έγραψε:καλωσηρθες.... :wellcome: να χαιρεσε την αυτοκινηταρα σου....πραγματικα πολυ σενιο και κυριλλα και φορα και τον Τ16 ;) :wellcome:
φιλε Φώτη χαιρομαι που σε γνωριζω και εσενα..και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
αυτο το γνωριζω οτι ειναι η τ16...αλλα δεν γνωριζω αν ειναι μικρη η μεγαλη...δεν κσερω και πολλα περι τουρμπινας...μπορεις να με φωτησεις? :o ποια ειναι η καλυτερη επιλογη σε μεγαλυτερη?και εννοειτε παντα να δουλευει σωστα το μοτερ χωρις προβλημα...τι μετατροπη μπορω να του κανω?

και εχω και μια ερωτηση κρισεως.....να κανει κρα η να μην κανει???δλδ...το νεο intercooler να φενεται η οχι???
ναι φενεται παπουδιστικο και να οργωνει?η να το βλεπεις και να τρεμεις?(γενικα μιλαω)προς αποφυγη παρεξιγησεων
... :o
http://giogiasdesign.comThe best solutions for your business.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από stickers!!! »

820 coupe εχω δει μονο ενα!!!!!!!!!!!!
Σημερα τεταρτη εχουμε συναντηση στο σεφ στις 22:00!!!!!!
1.800 vvc 150hp παλια.....
giogias
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 9:38 am
Τοποθεσία: Xania-Larisa
Επικοινωνία:

Re: Καλως σας βρηκα!! rover 820ti turbo coupe

Δημοσίευση από giogias »

stickers!!! έγραψε:820 coupe εχω δει μονο ενα!!!!!!!!!!!!
Σημερα τεταρτη εχουμε συναντηση στο σεφ στις 22:00!!!!!!

δυστηχως δεν θα σας προλαβω...μενω λαρισα τωρα και δουλευω το βραδυ....θα μπορουσαμε ομως να κανονισουμε μια ενιαια συναντιση και οι της αθηνας...και οι της θεσσαλονικης καπου ενδιαμεσα....καποια κυριακη ισως...
http://giogiasdesign.comThe best solutions for your business.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες