Εξατμιση για 200αρι

Questions
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Agamemnonas 200
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2007 8:04 pm
Τοποθεσία: Kamatero
Επικοινωνία:

Εξατμιση για 200αρι

Δημοσίευση από Agamemnonas 200 »

:?: :?: :?: Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο club.Εχω 200αρι του 98'.του εχω βαλει ενα K&N φιλτρακι κ ψαχνομαι για εξατμισουλα...βρηκα remus με 140 euro...εχετε να προτεινεται κατι αλλο???Κ με την σχεση συμπιεσης τι παιζει για το μοτερ μου?(1400cc)...επειδη σκεφτομαι να αλλαξω κ διαμετρο...καταλυτη να βγαλω???Ευχαριστω... :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Καταλύτη ΜΗ βγάλεις, γιατί μπλόκα γίνονται, και δε λέει να σε δέσουν.. Επίσης ούτε να κάνεις την άλλη πατέντα όπου βάζεις σωλήνα και περνάς το εξωτερικό περίβλημα του καταλύτη γιατί τότε σε δένουν και για απάτη(!?!?) ή τέλως πάντων για ακόμα πιο σοβαρή κατηγορία..
Από διάμετρο, σίγουρα δεν ανεβαίνεις πάνω από 50χιλ και πάλι όμως κατά τη γνώμη μου είσαι οριακά..48 πιστεύω είσαι ok.. (νομίζω από τη μάνα του φοράει 46)
Από εξάτμιση, μπορείς να βάλεις και χειροποίητη..βέβαια μια remus..είναι πάντα μια remus...
ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Φιλε Αγαμεμνωνα αν θελεις πες μας ποιος την εδωσε αυτη την τιμη για Remus...Γιατι συντομα πρεπει να αλλαξω τελικο...Εκανε τρυπουλα.. :oops:
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Agamemnonas 200
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2007 8:04 pm
Τοποθεσία: Kamatero
Επικοινωνία:

εξατμιση

Δημοσίευση από Agamemnonas 200 »

ποια εξατμιση πιστευεις πως θα δωσει τα περισσοτερα ψιχουλα (σε μουλαρια)? κ ποια κανει πιο ωραιο ηχο παλι?...φιλε νικολα... σε ευχαριστω για την διαμετρο κ τις συμβουλες σου...οσο για σενα φιλε alex σπουδαζω στην πατρα κ η τιμη ειναι απο δω...για αθηνα μου ειχε κανει καλη τιμη ο μπουκης για remus παλι γυρω στα 140 κ οτι σχημα θελεις...μου ειπε παλι για μια remus platinum η οποια εκανε 370 κ την εχει φτιαξει η remus ειδικα για εμας...αγονιστικη καθαρα...
Karter hmon to en ths mhxanhs
agiasthito to volan sou
eltheto h mpataria sou
gemisthito to rezervouar sou
ws en lipantikon k epi ths mhxanhs
to strofalon hmwn ton epiousion
swse imin shmerwn
kai afes imin apo ta mikroprovlimata
twn ilektrikwn ws k eimeis afiomen tis valvides hmwn ston antiprosopwn k ton mhxanikwn
alla rise hmas apo ta hmitasion....avin
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Φίλε Αγαμέμνωνα, με πρόλαβες πριν σου γράψω ότι πατάμε "post reply" για απάντηση και "new topic" για νέο θέμα. Λογικά μπερδεύτικες αλλά δε τρέχει τίποτα..
Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ποια θα δέσει καλύτερα στο αυτοκίνητο σου. Οι επώνυμες λογικό είναι να έχουν μια ελάχιστη εγγυημένη απόδοση, αλλά αν ο εξατμισάς που θα το πας είναι γατόνι, μπορεί να έχει εξίσου καλή ή και καλύτερη απόδοση, με μια εξάτμιση που θα λάβει υπόψιν τα δεδομένα του δικού σου αυτοκινήτου.. Αν και έχω χειροποίητη, στη θέση σου, πρώτη προτεραιότητα θα έβαζα την Remus..
Άβαταρ μέλους
Agamemnonas 200
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2007 8:04 pm
Τοποθεσία: Kamatero
Επικοινωνία:

απ

Δημοσίευση από Agamemnonas 200 »

Σε ευχαριστω Nικολα...την τριτη μαλλον θα παω να την βαλω κιολας...θα σου πω εντυπωσεις... :-) ποσο την εβαλες εσυ παρεπιπτοντως :?: :?:
Karter hmon to en ths mhxanhs
agiasthito to volan sou
eltheto h mpataria sou
gemisthito to rezervouar sou
ws en lipantikon k epi ths mhxanhs
to strofalon hmwn ton epiousion
swse imin shmerwn
kai afes imin apo ta mikroprovlimata
twn ilektrikwn ws k eimeis afiomen tis valvides hmwn ston antiprosopwn k ton mhxanikwn
alla rise hmas apo ta hmitasion....avin
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Εμένα μου είχε πάει 200ευρώ το τελικό μαζί με τη σωλήνα ως την ένωση και αντικατάσταση το σπιράλ με μπίλια πριν 3 χρόνια κοντά όμως..
Άβαταρ μέλους
Agamemnonas 200
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2007 8:04 pm
Τοποθεσία: Kamatero
Επικοινωνία:

νεα...

Δημοσίευση από Agamemnonas 200 »

χαιρεται...Πηγα σημερα με τα πολλα κ την παραγκηλα...140 Ε κ 20 Ε τοποθετηση...να βαλω κ εγω μπιλια η να αλλαξω το σπιραλ...γιατι μου φαινεται πως ψιλοσυντονιζει...δηλαδη τι αλλαγες να κανω απο κει κατω?τον σωληνα 48mm ποσο τον χρεωνουν?Για να μην με πιασουν κ κοτσο... :roll: :roll: :roll: Ευχαριστω !!!
Karter hmon to en ths mhxanhs
agiasthito to volan sou
eltheto h mpataria sou
gemisthito to rezervouar sou
ws en lipantikon k epi ths mhxanhs
to strofalon hmwn ton epiousion
swse imin shmerwn
kai afes imin apo ta mikroprovlimata
twn ilektrikwn ws k eimeis afiomen tis valvides hmwn ston antiprosopwn k ton mhxanikwn
alla rise hmas apo ta hmitasion....avin
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Το κακό με την μπίλια είναι ότι δεν έχει τις ανοχές του σπιράλ για την απορρόφηση κραδασμών, είναι όμως λιγότερο πιθανό να σου κάνει πρόβλημα σε σχέση με το σπιράλ!! Για τη σωλήνα, δε θυμάμαι καθόλου δυστυχώς..
Άβαταρ μέλους
Agamemnonas 200
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2007 8:04 pm
Τοποθεσία: Kamatero
Επικοινωνία:

thnks

Δημοσίευση από Agamemnonas 200 »

ok ευχαριστω... :-) :-)
Karter hmon to en ths mhxanhs
agiasthito to volan sou
eltheto h mpataria sou
gemisthito to rezervouar sou
ws en lipantikon k epi ths mhxanhs
to strofalon hmwn ton epiousion
swse imin shmerwn
kai afes imin apo ta mikroprovlimata
twn ilektrikwn ws k eimeis afiomen tis valvides hmwn ston antiprosopwn k ton mhxanikwn
alla rise hmas apo ta hmitasion....avin
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες