Αξιοπιστια οχηματων.......

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Re: Αξιοπιστια οχηματων.......

Δημοσίευση από Lefteris »

οι μισοι λετε ιαπωνικα τα αποια ειναι αξιοπιστα αλλα ακομα υστερουν λιγο σε ποιοτητα εσωτερικου.Οχι οπως στο παρελθον αλλα ακομα υστερουν.οι αλλοι μισοι λετε γερμανικα τα οποια σε κλεβουν στην αγορα ειναι φτωχα εχουν καλο εσωτερικο αλλα πανακριβο σερβις και η μηχανες τους βγαζουν βλαβουλες....Δεν ξερω τι λετε αλλα υπαρχουν 2 αμαξια που εχουν παρα πολυ καλο εσωτερικο δεν βγαζουν ζημιες και ισωσ ειναι τα μοναδικα αμαξια που οταν κλησεις την πορτα νομιζεις οτι εισαι σε κενο αερος....Τα volvo και τα saab....ειναι πολυ μπρωστα απο τουσ υπολοιπους....
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Αξιοπιστια οχηματων.......

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Lefteris έγραψε:Δεν ξερω τι λετε αλλα υπαρχουν 2 αμαξια που εχουν παρα πολυ καλο εσωτερικο δεν βγαζουν ζημιες και ισωσ ειναι τα μοναδικα αμαξια που οταν κλησεις την πορτα νομιζεις οτι εισαι σε κενο αερος....Τα volvo και τα saab....ειναι πολυ μπρωστα απο τουσ υπολοιπους....
Εξαρτάται τι θέλει κιόλας ο καθένας φίλε μου... αν ήταν να μπαίνεις σε ένα vti ή s2000 ή evo και κλείνοντας την πόρτα να νομίζεις ότι είσαι σε κενό αέρος.... άστα να πάνε... Εδώ λέμε τι εξάτμιση και τι εισαγωγή να βάλουμε για να ακούγεται πιο ερεθιστικός ακόμα ο ήχος του μοτέρ και εσύ λες για κενό αέρος??? :-D Περί αξιοπιστίας πάντως τα volvo και τα saab δε ξέρω πως τα πάνε, δεν έχω ακούσει και αρνητικά σχόλια, αλλά εγώ μοτέρ που να έχουν "γράψει" 200.000+ χιλιόμετρα και να είναι σαν καινούρια, ενώ το μόνο που σου ζητάνε είναι να αλλάζεις λαδάκια, μπουζί, φίλτρα και καναν ιμάντα, μόνο ιαπωνικά ξέρω (και κυρίως Honda και Toyota) :up: . Και το εσωτερικό τους είναι μια χαρά. Δεν επιζητούν όλοι πολυτέλεια στον υπέρτατο βαθμό. Honda με εσωτερικό σε στυλ Mercendes σαν εφιάλτης ακούγεται... :P Γενικά κάθε χώρα έχει μια κατασκευαστική φιλοσοφία που περνάει και στα αυτοκίνητά της... και αυτή η φιλοσοφία δημιουργεί το ύφος και την ταυτότητα των αυτοκινήτων που παράγει. Εμείς απλά επιλέγουμε αυτό που μας ταιριάζει περισσότερο. Για παράδειγμα δε μπορεί κάποιος με 106 rallye (για να φέρω ένα μη ιαπωνικό παράδειγμα :lol: ) να παραπονιέται γιατί δεν έχει μπεζ δερμάτινο σαλόνι και αυτόματο κλιματισμό.
Και επίσης είναι λανθασμένη η άποψη ότι τα ιαπωνικά υστερούν σε ποιότητα εσωτερικού. Άλλο η πολυτέλεια και η χλιδή και άλλο η ποιότητα. Και αυτό φαίνεται και στο πέρασμα του χρόνου. Πρόσφατα είχα μπει σε SLK του 2000 μοντέλο και το εσωτερικό είχε ξεβάψει και είχε γίνει χάλια. Είχε τη γνωστή μαύρη-κόκκινη διχρωμία και τα κόκκινα κομμάτια είχαν ξεφτίσει και φαινόταν από κάτω το μαύρο... Για ποια ποιότητα μιλάμε λοιπόν???
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 3:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αξιοπιστια οχηματων.......

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Και εγω θα συμφωνησω...Αλλο αγχρωμο εσωτερικο...και αλλο μη ποιοτικο...
Στα Ιαπωνικα τα πλαστικα τους ειναι πολυ ποιοτικα..Θα ελεγα ισαξια με τους γερμανους..Απλα χανουν σε σχεδιασμο και σε φινιρισμα... ;)
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης