Εμεινε το Rover... :(

Problems
slacker
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:34 am
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία και Πάτρα
Επικοινωνία:

Εμεινε το Rover... :(

Δημοσίευση από slacker »

Παιδια θα χρειαστω τη βοηθεια σας. Πριν μια ώρα περιπου εμεινε το 214 που προσφατα επεκτησα. Το πρόβλημα με λιγα λογια: οταν πατησα λιγο παραπάνω το γκαζι με 2α εκανε κατι "κοψήματα" κ μετα εσβησε. Μετα, παρ'οτι επαιρνε μπροστα, εσβηνε με το που αγγιζα το γκαζι. Και μετα απο 2-3 προσπαθειες δεν επαιρνε καν μπροστα!! Τελικα: αφου πηρε κ παλι μπροστα μετα απο λιγη ωρα κ πολλες προσπαθεις καταλαβα οτι με ελαχιστο γκαζι ο κινητηρας δεν εσβηνε. Ετσι μετακινησα το αυτοκινητο πισω στο σπιτι (εμεινε λιγα μετρα απο το σπιτι ευτυχως). Ελεγξα νερα, λαδια, μπουζοκαλοδια, πεταλουδα (οσο μπορουσα βραδυατικα χωρις φως) αλλα τίποτα! Βενζινη εχω κ μπολικη και η θερμοκρασια ηταν σε κανονικοτατα επιπεδα! Εχει κανεις καμια ιδεα? Και τωρα το πιο σημαντικο. Εχετε να προτεινετε καποιο συνεργειο στην Πατρα?? Δεν εχω ιδεα γιατι σπουδαζω εδω κ το πρωτο του σερβις το εκανα στην Αθηνα...

Ευχαριστω...
Εικόνα
Rover 214 Si '98
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Μήπως στην έκανε το ράουλο τη δουλειά...
Πάρε στο 2610431190 και ζήτα τον Σάκη..αν νομίζεις ότι θα βοηθήσει πες ότι παίρνεις από εμένα..
slacker
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:34 am
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία και Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από slacker »

nikolas έγραψε:Μήπως στην έκανε το ράουλο τη δουλειά...
Πάρε στο 2610431190 και ζήτα τον Σάκη..αν νομίζεις ότι θα βοηθήσει πες ότι παίρνεις από εμένα..
Ράουλο? Ειναι κατι σοβαρο? Δεν εχω ιδεα! :roll: Ευχαριστω παντως! Θα παρω κ θα ενημερωσω για τις εξελιξεις!
Εικόνα
Rover 214 Si '98
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Όχι κάτι το ιδιαίτερο..μην ανησυχείς..
slacker
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:34 am
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία και Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από slacker »

Λοιπον, εκανα μια αναζητηση και κατατοπίστηκα! Το μονο που μένει ειναι να μαθω αν μπορω να μετακινησω το αυτοκινητο με το προβλημα αυτο. Δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα. Σωστα?
Εικόνα
Rover 214 Si '98
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Όχι, απλά θα σου κάνει κομπιάσματα.. (αν είναι όντως αυτό)... Βέβαια μη το δέσεις κόμπο ότι είναι στάνταρ αυτό..κάτι μου λέει και για τρόμπα βενζίνης..αλλά κρατώ επιφυλάξεις..
slacker
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:34 am
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία και Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από slacker »

Καποιες εξελίξεις: λογω πιεσμενου προγραμματος το μονο που εκανα ηταν να ψαξω σχολαστικα το χωρο της μηχανης με το φως της ημερας. Δυστυχως παρατηρησα σταμπες λαδιου (μαλλον) στη μηχανη! Συγκεκριμενα εβγαλα κ μερικες φωτογραφιες για να δειτε!

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/slacker/50219

Το θεμα ειναι οτι σταμπες σε αυτα τα σημεια ειχε απο την πρωτη στιγμη που αγορασα το αυτοκινητο αλλα ετσι οπως τις ειδα σημερα μου φανηκαν μεγαλυτερες κ πιο φρέσκες. Ειδικα αυτες ακριβως πανω απο το χταποδι της εξατμησης... Λετε να παω για φλατζα? :( Θερμοκρασιες κ υγρα ομως ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ!! Τι λετε?
Εικόνα
Rover 214 Si '98
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

τετοια σημαδια εχω κ εγω κ δεν εχω παθει τιποτα 2 χρονια τωρα... παιζει να ειναι το ραουλο που σου ειπε ο Νικος.. εμενα μου εκανε κατι τετοια κ αλλαξα ραουλο κ καπακι διανομεα συνολο γυρο στα 30 euro....
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;
slacker
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:34 am
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία και Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από slacker »

machos_si έγραψε:τετοια σημαδια εχω κ εγω κ δεν εχω παθει τιποτα 2 χρονια τωρα... παιζει να ειναι το ραουλο που σου ειπε ο Νικος.. εμενα μου εκανε κατι τετοια κ αλλαξα ραουλο κ καπακι διανομεα συνολο γυρο στα 30 euro....
Thanks :) Ηρεμησα λιγο τωρα! Πιο αργα που δεν θα εχει κινηση θα παω το αυτοκινητο στο συνεργειο με τη συνοδια ενος ακομα αυτοκινητου για να το δουν το πρωι... Α, και κατι ακομα. Το καπακι του διανομεα, αν ειναι αυτο που φαινεται εξωτερικα, δεν δειχνει να εχει προβλημα...
Εικόνα
Rover 214 Si '98
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Λοιπόν έχουμε και λέμε..
α) τα λάδια που βλέπεις εκεί είναι είτε από τσιμουχάκια εκκεντροφόρων, είτε από το ψευτοκάπακο χαζολαδάκια..κανένας λόγος ανησυχίας.. (δε σημαίνει ότι δε θα το φτιάξεις κάποια στιγμή όμως)
β) η φλάντζα κεφαλής βρίσκεται "κάτω από το χταπόδι" αν και δεν είναι πολύ δόκιμη η έκφραση απλά για να σε κατατοπίσω χοντρικά..
γ) το καπάκι του ντιστριμπιτέρ αν έχει πρόβλημα θα φαίνεται από τη μέσα πλευρά θα παρουσιάζει σημάδια διάβρωσης..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες