ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ Ή ΡΑΟΥΛΟ ΔΙΑΝΟΜΕΑ?

Problems
ppage
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:53 pm
Επικοινωνία:

ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ Ή ΡΑΟΥΛΟ ΔΙΑΝΟΜΕΑ?

Δημοσίευση από ppage »

Εχω ένα Rover 216 cabrio μοντέλο του 1997. Κατά τον χειμώνα είχε δυσκολίες στην εκκίνηση. Το καλοκαίρι απο κάποια στιγμή και έπειτα δυσκολεύοτανε να παρει μπρός και όταν έπερνε την μία ήτανε μια χαρά την άλλη εκανε κομπιάσματα στισ 2,000-3,000 στροφές και δεν κρατούσε ο κινητήρας και έσβυνε. Πότε έτσι πότε αλλιώς. Μου αλλάκσανε μπουζιά...τίποτα
Μου αλλάκσανε τον αισθητήρα στροφάλου...τιποτα. Το έχω πάει στην ΡΕΛΕΞ στην Αργυρούπολη (πρώην Μακρής) και μου είπε ο ηλεκτρολόγος ότι κάνει πειράματα, και αν δεν βρεθεί τίποτα τότε πάμε για νέο εγκέφαλο....μου ήρθε εγκεφαλικό. Έχω ακούσει ότι μπορέι να φταίει το ράουλο διανομέα. Δεν θα έπρεπε να κάνει διάγνωση εγκεφάλου αν βρεί το πρόβλημα. Στην χειρότερη περίπτωση...δεν γίνετε επαναπρογραμματισμός?....ίσως μεταχειρισμένο εγκέφαλο?....σώστε με..μία περιουσία έχω δώσει στα συνεργεια...
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Welcome katarxhn!

Antlies elegkses?
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
ppage
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:53 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ppage »

Και η αντλία μιά χαρα. Το συνεργείο μου είπε ότι είναι εγκέφαλος (ΡΕΛΕΞ) Αγορά καινούργιου 800-900 ευρώ. Ο ΚΟΝΤΖΙΑΣ μου είπε καινούργιος 1,500 ευρώ ή ανακατασκεύη 400 ευρώ. Που μπορώ να βρώ έναν μεταχειρισμένο σε καλύτερη τιμή?
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

γιατί δεν αλλάζεις και ένα ράουλο να σου φύγει η απορία..? δεν είναι ακριβό..αλλά δε ξέρω αν σαν σύμπτωμα παρουσιάζει και το να σβήνει το αυτοκίνητο..τα κομπιάσματα θα τα εξηγούσε στάνταρ παντως..
Γιαννηs MG-est1924
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 07, 2006 7:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Γιαννηs MG-est1924 »

:iagree:
MG est1924 - LIFE IS TOO SORT, NOT TO..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Roverfan
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:50 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Roverfan »

Στο δικό μας 416 είχε εμφανιστεί πριν μερικούς μήνες το φαινόμενο ανάβοντας τη μηχανή να πηγαίνουν οι στροφές του κινητήρα απότομα στις 2000-2500 και μετά απο 2-3sec να σβήνει. Όπως αναφέρθηκε, ήθελε απλά μια αλλαγή το ραούλο με κόστος γύρω στα 15 ευρώ...
"Rover One of Britains fine cars"

Rover 416 mk2
ex-car: Rover 214si mk2 (1992-2006) - 92hp
ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2006 1:21 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Εγώ έχω έωα Rover 25 και μου έκανε τα ίδια αλλά εμένα μου έκαψε και πολλαπλασιαστή. Τελικά άλλαξα εγκέφαλο και έβαλα μεταχειρισμένο με 600 ευρώ. Και ήταν κιόλας του ΖR με τα 115.
ppage
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:53 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ppage »

Μπορείται κάπως να μου περιγράψετε/υποδείξετε έστω με σκαρίφημα που βρίσκεται αυτό το ράουλο διανομέα. Ο ηλεκτρολόγος μου ανέφερε ότι δεν είναι αυτό το πρόβλημα...αλλα πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν. Όντος όταν καταφέρνει και πέρνει μπρός παιζει τρελλά στα 2,000-3,00 και μετα κόβει και σβύνει. Και καμμια φορα....είναι απλώς μιά χαρά....!
Mac
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 11:14 pm
Τοποθεσία: Kozani
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Mac »

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΡΑΟΥΛΟ,ΕΛΕΓΞΑ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ,ΑΛΛΑΞΑ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ,ΑΝΟΙΞΑ ΤΟΝ ΕΓΚΦΑΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥΡΕΛΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ.ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!
THINK FIRST, THINK FAST, BE CAREFUL, PURSUE, BE GREAT!!!
Εικόνα
ppage
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:53 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ppage »

Τα νεώτερα....Για την διάγνωση του προβλήματος επειδή το βάλανε στο μηχάνημα...45
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες