ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

General board
Απάντηση
gbalo
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:38 am
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από gbalo »

Ο πατέρας μου ένα 416 gsi που είχε από 91 το πήγαινε στην αρχή στον Ξένο. Μέχρι που παρουσίαζε check engine χωρίς λόγο και ο Ξένος του είπε για αλλαγή "κοτσίδας". Δεν θυμάμαι πόσα ακριβ΄ς αλλά μιλάμε για πολλά λεφτά... Τότε του είπαν για το Λούρμπα. Το πήγε εκεί, το είδε ο Μανώλης, του έκανε κάτι στη μηχανή και όλα ΟΚ! "Πόσα" τον ρωτάει ο father. "Τίποτα" του απαντάει ο κυρ-Κώστας. "Τι να σου πάρω για αυτό το πραγματάκι?"!!!! Από τότε (1993) το πάει εκεί. Και τώρα που πήρα κι εγώ ένα 416 gsi του το πήγα να το δει και δε μου πήρε τίποτα... Άρχοντας!
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από i-VTec »

gbalo έγραψε:Ο πατέρας μου ένα 416 gsi που είχε από 91 το πήγαινε στην αρχή στον Ξένο. Μέχρι που παρουσίαζε check engine χωρίς λόγο και ο Ξένος του είπε για αλλαγή "κοτσίδας". Δεν θυμάμαι πόσα ακριβ΄ς αλλά μιλάμε για πολλά λεφτά... Τότε του είπαν για το Λούρμπα. Το πήγε εκεί, το είδε ο Μανώλης, του έκανε κάτι στη μηχανή και όλα ΟΚ! "Πόσα" τον ρωτάει ο father. "Τίποτα" του απαντάει ο κυρ-Κώστας. "Τι να σου πάρω για αυτό το πραγματάκι?"!!!! Από τότε (1993) το πάει εκεί. Και τώρα που πήρα κι εγώ ένα 416 gsi του το πήγα να το δει και δε μου πήρε τίποτα... Άρχοντας!
Ο Ξένος γνωστή "εγγύηση"...Μακριά...
Εικόνα
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από red_drifter »

i-VTec έγραψε:
gbalo έγραψε:Ο πατέρας μου ένα 416 gsi που είχε από 91 το πήγαινε στην αρχή στον Ξένο. Μέχρι που παρουσίαζε check engine χωρίς λόγο και ο Ξένος του είπε για αλλαγή "κοτσίδας". Δεν θυμάμαι πόσα ακριβ΄ς αλλά μιλάμε για πολλά λεφτά... Τότε του είπαν για το Λούρμπα. Το πήγε εκεί, το είδε ο Μανώλης, του έκανε κάτι στη μηχανή και όλα ΟΚ! "Πόσα" τον ρωτάει ο father. "Τίποτα" του απαντάει ο κυρ-Κώστας. "Τι να σου πάρω για αυτό το πραγματάκι?"!!!! Από τότε (1993) το πάει εκεί. Και τώρα που πήρα κι εγώ ένα 416 gsi του το πήγα να το δει και δε μου πήρε τίποτα... Άρχοντας!
Ο Ξένος γνωστή "εγγύηση"...Μακριά...
giati re m@l@k@ mitso ? to 1993 egine ayto leei to palikari esi ti parapono exeis apo ton kseno ?
egw ton kserw pola xronia kai kserw ta paidia mesa poly kala kai nomizw oti kseroun polu kala tin douleia tous ... oute exw akousei polous pelates tou na fevgoun apo ekei parponemenoi !!!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από aristos87 »

Εγώ πάντως όποτε πετύχει το μάτι μου rover στο δρόμο και δω την ταμπέλα στην πίσω πινακίδα τα περισσότερα Ξένος λένε :o
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Εσύ Νίκο επειδή είσαι της δουλειάς και συνεργάζεστε λογικό να μην έχεις παράπονο...Στον Ξένο πάνε μόνο παππούδες με Rover πού έχουν μάθει και δεν θέλουν να πάνε αλλού, και κάθε φορά τους κόβει τον κώλο και λένε κι ευχαριστώ...Έχω κόψει κάθε επαφή πλέον με αυτό το συνεργείο...Πρόσφατα πού έψαχνα φλάτζες πήγα και μου έδωσαν σετ πού το βρίσκω από μαγαζί με ανταλλακτικά 40 ευρώ, ενώ στον Ξένο το έδιναν 100 ή 150 νομίζω...Φυσικά χαιρέτησα...
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Εσύ Νίκο επειδή είσαι της δουλειάς και συνεργάζεστε λογικό να μην έχεις παράπονο...Στον Ξένο πάνε μόνο παππούδες με Rover πού έχουν μάθει και δεν θέλουν να πάνε αλλού, και κάθε φορά τους κόβει τον κώλο και λένε κι ευχαριστώ...Έχω κόψει κάθε επαφή πλέον με αυτό το συνεργείο...Πρόσφατα πού έψαχνα φλάτζες πήγα και μου έδωσαν σετ πού το βρίσκω από μαγαζί με ανταλλακτικά 40 ευρώ, ενώ στον Ξένο το έδιναν 100 ή 150 νομίζω...Φυσικά χαιρέτησα...
Να μη βγάλει και ο άνθρωπος ένα μικρο ποσοστό 80 η 120 € , τι είμαστε εμείς οι Ελληνες στην καχυποψία αμέσως ,μήπως ρε Μήτσο κερνάει και καφέ μαζί με τις φλάντζες ? για να δικαιολογήσουμε την τιμή :P :P :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
gbalo
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:38 am
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από gbalo »

i-VTec έγραψε:
gbalo έγραψε:Ο πατέρας μου ένα 416 gsi που είχε από 91 το πήγαινε στην αρχή στον Ξένο. Μέχρι που παρουσίαζε check engine χωρίς λόγο και ο Ξένος του είπε για αλλαγή "κοτσίδας". Δεν θυμάμαι πόσα ακριβ΄ς αλλά μιλάμε για πολλά λεφτά... Τότε του είπαν για το Λούρμπα. Το πήγε εκεί, το είδε ο Μανώλης, του έκανε κάτι στη μηχανή και όλα ΟΚ! "Πόσα" τον ρωτάει ο father. "Τίποτα" του απαντάει ο κυρ-Κώστας. "Τι να σου πάρω για αυτό το πραγματάκι?"!!!! Από τότε (1993) το πάει εκεί. Και τώρα που πήρα κι εγώ ένα 416 gsi του το πήγα να το δει και δε μου πήρε τίποτα... Άρχοντας!
Ο Ξένος γνωστή "εγγύηση"...Μακριά...
Από τα γραφόμενα στα φορουμ, σίγουρα ο Ξένος υπολείπεται του Λούρμπα. Στην Αθήνα νομίζω ο Λούρμπας είναι Νο1!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από nikolas »

Μην ξεχνάμε και τον Βώσσο.. ;)
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Μην ξεχνάμε και τον Βώσσο.. ;)
:iagree: Ok No 2
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από darkgsi »

πια ειναι τα κριτηρια αν καποιος μηχανικος ειναι καλος? η τιμες , η ευγενια , η εξυπηρετιση... εγω απο προσωπικη μου εμπειρια, και μιας και κατεχω καποιες μηχανολογικες γνωσεις αυτο που εχω να πω ειναι πως τα πραγματα δεν ειναι παντα οπως φαινονται, ειμαι σιγουρος πως πολλοι απο εμας εδω μεσα εχουμε πληρωσει ζημιες που δεν υπηρχαν και ειπαμε και ευχαριστω νομιζοντας πως ο μαστορας ειναι γατα.. π.χ βωσσος. Γατα ειναι στο να καταφερνουν να σου πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες. Μην τα καταπινετε ολα οσα σας λενε, βρωμαει ο τοπος απο απατεωνες
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες