Εξάτμηση

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Τι STOMP και βλακείες με τα κλαμπατσίμπαλα...
Εμείς πρέπει να κάνουμε συγκρότημα με περίεργα μουσικά όργανα...
κλάνγκ τσούνγκ μπάνγκ.Ολόκληρη ορχήστρα :lol:
216Si
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

zed..εμένα σαν σπιράλ μου ακούγεται..το ενδεχόμενο τρύπιας εξάτμισης μπορείς να το τσεκάρεις με οπτικό έλεγχο..όσο για το σπιράλ αν μπορείς να το σηκώσεις κάπου το αυτοκίνητο μπορείς να το χτυπήσεις να δεις αν σου το κάνει..παλιότερα ο Στέργιος είχε γράψει πως αυτό λύνεται αν "σφιξεις" το σπιράλ με τανάλια-δε το χω δοκιμάσει για να ξέρω-αλλά κρίνοντας απ'όσα γράφει ο Στέργιος πιστεύω ότι πρέπει να ισχύει..
Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

nikolas thanks :!: Τώρα έψαξα για σπιράλ στο forum και όντως τα συμπτώματα που λένε τα παιδιά είναι ίδια.Θα το ψάξω καλύτερα γιατι δεν ήξερα απο που να ξεκινήσω.
216Si
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Εγω εβαλα τελικο στο Ζαπατινα μια Sebring 200
Εικόνα
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Τι να σας πώ ρε παιδιά πάντως και στα 2 GTi το ίδιο πράγμα...Καινούργια εξάτμιση και μετά από λίγους μήνες απίστευτο τρίξιμο σε συγκεκριμένο φάσμα στροφών,συνήθως όταν βάζω ταχύτητα και προχωράω με 1.000-1.500...Και προχτές το πήγε ο father στο εξατμισά της γειτονιάς,κάτι του έκανε και καλά και μετά που το πήρα βόλτα ήταν χειρότερα,άφηνα γκάζι στις 5.000 και είχαμε την φιλαρμονική! :x

Τώρα παρήγγειλε άλλη "Γερμανική" λέει 100 ευρώ...Έχει και την κακιά συνήθεια να μην βάζει original πράματα πάνω και ό,τι πιό φτηνό βρεί...Ε ρε πότε θα πιαστώ να πάω να φορέσω καμιά από χταπόδι χωρίς καζάνια και χωρίς καταλύτη...εκεί να δεί νταούλια! :lol:
Εικόνα
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

ego to 4ari mou to eixa paei ston exaust center kapou pros agious anargirous pigenontas pros menidi! exei kanei poli kali douleiua kai ekei tha ksnapao kai to 2araki mou!!!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

kostas_pana έγραψε:ego to 4ari mou to eixa paei ston exaust center kapou pros agious anargirous pigenontas pros menidi! exei kanei poli kali douleiua kai ekei tha ksnapao kai to 2araki mou!!!!!
Τσιμπαει λιγο ασχημα βεβαια και εχει λιγες επωνυμες εξατμησεις!
Εικόνα
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Παιδια εγω την εχω τεσσερα χρονια σχεδον τη sebring μου.Ειναι καταπληκτικη εξατμηση και δεν εχω κανενα παραπονο.Την εβαλα θεοφιλο.Ο κολητος μου και στο clio που ειχε και στο megane που εχει τωρα παει μονο θεοφιλο.Ειναι λιγο τσιμπιμενες οι τιμες του αλλα σε εμας τουλαχιστον εκανε πολυ καλη δουλεια.
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Jeanpoul έγραψε:
kostas_pana έγραψε:ego to 4ari mou to eixa paei ston exaust center kapou pros agious anargirous pigenontas pros menidi! exei kanei poli kali douleiua kai ekei tha ksnapao kai to 2araki mou!!!!!
Τσιμπαει λιγο ασχημα βεβαια και εχει λιγες επωνυμες εξατμησεις!
piga sistimenos kai dialeksa xeiropoiiti!!!



kai eimai poli ikanopoiimenos apo tin !apodosi-ixo-timi!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Εγώ παιδιά την ψάχνω για χειροποίητη ανοξείδωτη απο καναν ποπαι μάλλον... Οχι ετοιματζιδικες απο εταιρίες γιατι εκει μιλάμε μονο για τελικό και μπούκα... Εγω θα αλλάξω και τον καταλυτη (θα βάλω μεταλλικό) ανάλογα το κόστος πάντα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες