Hxoς Ventilater air-condition

Questions
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Emena poy einai kai mayro kai panw exw thn koykoyla, to kalokairi eixe poly kalo klimatismo...

Bebaia: einai ligo aparadektoi na mhn exei aytomato klimatismo aytokinhto EUR 29,000. Opws kai fysika kai lampaki gia thn benzinh...
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

den exei lampaki benzinis?kana dyo fores moy eixe adeiasei to rezerbouar alla de fobomoun giati elega de to stegnosa,den exei anapsei lampaki.koita mlkia poy tha pathaina...k oxi tipota allo alla
1 ginesai rezili
2 ante traba na ftiaxneis to injection k oti allo exei problima ama parei k kana skoypidaki....ax.....
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

P@nt@man έγραψε:den exei lampaki benzinis?kana dyo fores moy eixe adeiasei to rezerbouar alla de fobomoun giati elega de to stegnosa,den exei anapsei lampaki.koita mlkia poy tha pathaina...k oxi tipota allo alla
1 ginesai rezili
2 ante traba na ftiaxneis to injection k oti allo exei problima ama parei k kana skoypidaki....ax.....
και ομως φιλε μου δεν εχει λαμπακι!!! :?
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

PANTAMAN!!! heheheheh fthna thn glytwses file moy!!!!!

Kai gw sthn arxh etsi elega.....exw akoma benzinh oyte kan to lampaki anapse...alla molis eida thn belona katw apo thn teleytaia grammh lew kati den paei kala...................
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Aπο οσο ξερω παρολο που το μηχανημα ειναι της diavia οπως ειπες νικολα στα δικα μας η rover εχει κανει και καποια συνδεση με τον εγκεφαλο του αυτοκινητου και δεν σβηνει η μηχανη οταν ενεργοποιεις το a/c ενω αν βαλεις ενα αλλο μηχανημα χωρις την αναλογη συνδεση με τον εγκεφαλο του αυτοκινητου ετσι ωστε κατα την ενεργοποιηση να ανεβαζει στιγμαια στροφες ο κινητηρας και να μην σβηνει οπως κανει σε πολλα αυτοκινητα που εχουν after market a/c :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εν μέρη έχεις δίκιο..αλλά όχι ακριβώς :) όταν έβαλα εγώ το air condition το αφήσαμε δοκιμαστικά χωρίς σύνδεση στον εγκέφαλο να δούμε αν μπορεί να ανταποκριθεί ο κινητήρας χωρίς να σβήνει επειδή όμως άλλες φορές έσβηνε και άλλες ζοριζόταν όταν κόμπλαρε ο κομπρέσσορας.."δώσαμε" ένα καλώδιο στον εγκέφαλο στην 35η υποδοχή ώστε να ανεβάζει τις στροφές. αυτό είναι που έκανε η rover και που κάνουν και όλοι στα after market air condition.
Με λίγα λόγια δηλαδή στον εγκέφαλο υπάρχει ήδη η "υποδομή" να δεχτεί air condition αρκεί να τον συνδέσεις..
η rover έβαζε και ένα δεύτερο καλώδιο που ήτανε έξοδος για να πάει εντολή στο ρελέ να ξεκινήσει το air condition αλλά σε μένα έχουμε στείλει απευθείας ρεύμα..
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Τελικα Νικολα σημερα στη συναντηση στην οποια δεν ηρθες εβαλα το a/c και μου ειπαν τα παιδια οτι ακουγεται αλλα αλλοι ειπαν φυσιολογικα και εγω ακουσα το 25αρι του βαγγελη που δεν εκανε τοσο θορυβο
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Μάλλον το έχουν βελτιώσει... (πάντως εγώ νόμιζα ότι και το δικό μου κάνει αρκετό θόρυβο μέχρι που άκουσα του Σπύρου... :cry: Όντως έχει αρκετή διαφορά και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί..) Σπύρο εργοστασιακό δεν είναι ;;; Είχε πάθει καμία βλάβη πιο παλιά ;;; Βασικά το βεντιλατέρ είναι που σου κάνει την φασαρία... Αλλά είπες ότι σου έβαλαν καινούργιο έτσι δεν είναι ;;;
I am proud that i was driving a Rover.
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Εργοστασιακο ειναι το μηχανημα αλλα απο οτι καταλαβα το δικο σου εχει ενα ventilater και μολις ενεργοποιησεις το κλιματισμο ακουγεται ο κλασσικος θορυβος που κανει το ventilater του ψυγειου διορθωσε με αν κανω λαθος.Προβλημα δεν πρεπει να ειναι γιατι ο θορυβος ειναι απο το ventilater καθαρα.Μου εβαλαν να ακουσω ενα καινουργιο πως κανει και εκανε ακριβως τον ιδιο ηχο.Παντως κανει πολυ καλη δουλεια.Φρεον καθε χρονο χρειαζονται αυτα τα a/c?ή οταν δω οτι δεν αποδιδει καλα?
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

To filtro prepei na allazeis........
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης