Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από saikoe39 »

kostas200vi έγραψε:Saiko κι εγω περασα απο S.M. αποθήκη (πολυ χαμαλικι).
Alex σιγουρα υπαρχουν θεσεις εργασιας, ο μισθος ειναι χαμηλος και η αποστάσεις ιδικά στην Αθηνά (μεταφορικα )τον κανουν ακομα ποιο μικρο, αλλα οταν υπαρχει αναγκη δεν εχεις επιλογες.
Δυστυχώς το πρόβλημα είναι μεγάλο και το κακό είναι ότι χειροτερεύει.

για αυτο και εγω εγραψα την ελλαδα στα π@παρι@ μου..........!!!!!!!!!! :-D :-D :-D
κωστα δουλεψα εκει για να αποδειξω κατι.....!!!τελικα δεν αποδειξα και τπτ....απλα καταλαβα οτι αν δεν κανω βηματα με τρελα για να ενα στοχο.....θα ειμαι εκει και θα δουλευω σαν χαμαλης.......!!!!!!
Εβαλα τον στοχο μου.... πλεον θα κανω τον χαμαλι για την δικια μου τρελα..(και οποιος την θελει θα την πληρωνει για να την εχει :P ).....και δεν με αλλαζει κανενας ροτα... :dan: ..ουτε ο μητσος με τον θανο που με προκαλουν καθε βραδυ να βγω βολτα..και εγω μενω μεσα.....χαχαχα...!!!!!!! :eek:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από i-VTec »

O saiko δουλεύει σαν το σκυλί για να πάρει M5...Κι εγώ τρώω απ'τα σκουπίδια για να μαζέψω λεφτά για B16...Καταλάβατε τώρα γιατί γίνονται όλα? :-D
Εικόνα
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από saikoe39 »

i-VTec έγραψε:O saiko δουλεύει σαν το σκυλί για να πάρει M5...Κι εγώ τρώω απ'τα σκουπίδια για να μαζέψω λεφτά για B16...Καταλάβατε τώρα γιατί γίνονται όλα? :-D
χαχαχα...... :rally:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
Kounelli
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 21, 2008 8:09 pm
Τοποθεσία: NEA SMYRNH
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από Kounelli »

Όλη τη χωματερή Ανω λιοσίων να ψάξω δέν θα πάρω ποτέ μου ένα EVO... :(
Demon to some... Angel to others.
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

:lol: eides krima den axizei i oikonomia kouneli
tsampa kopos :D
Kounelli
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 21, 2008 8:09 pm
Τοποθεσία: NEA SMYRNH
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από Kounelli »

Alex_Rover_45 έγραψε::lol: eides krima den axizei i oikonomia kouneli
tsampa kopos :D
Παλιοζωή........ :twisted:
Demon to some... Angel to others.
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

:lol: :lol:

θα πρεπει να χαμηλωσεις τον πυχη

αυτο που θαυμαζα πάντα ειναι το mitsubishi 3000 gt :D
Kounelli
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 21, 2008 8:09 pm
Τοποθεσία: NEA SMYRNH
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από Kounelli »

Honda Civic JDM Type R. Είμαστε καράοff topic! :P
Demon to some... Angel to others.
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από rewas »

Θα συμφωνησω εν μερει μονο με τον Κουνελο, δλδ στο οτι σπουδαζουν καποιοι και μετα δεν πανε για δουλεια επειδη ψαχνουν καρεκλα. Οκ εδω συμφωνω...οσο για το σουπερ μαρκετ φιλε μου διαφωνω καθετα...τι εννοω; Εγω προσωπικα δουλευα σε ενα απο τα μεγαλυτερα εργοστασια της Ελλαδας για 30,50ευρω ΜΕΙΚΤΑ την ημερα, μες στο κρυο τον χειμωνα(αν ειχε εξω 3βαθμους μεσα ειχε 5) και ζεστη(και λογο μηχανιματων που ειχαμε) το καλοκαιρι. Τωρα λοιπον δουλευω σε ενα πολυκαταστημα και την θεωρω παααααρα πολυ καλη δουλεια γιατι ειμαι με πουκαμισακι και μεσα στον κοσμο με την θερμανση και την δροσια μου το καλοκαιρι. Πανω απ'ολα ομως ειμαι μεσα στον κοσμο και ας παιρνω το βασικο.
Ετσι λοιπον μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη δουλεια το σουπερ μαρκετ σε σχεση με κατι αλλες....εργοστασια, οικοδομες, αγροτοδουλειες(πολυ ...ουτσα το τελευταιο...αυτοι πρεπει να παιρνουν παρασημο).
Τωρα για να ψαχνουν ατομα στα σκουπιδια πιστεψε με προφανος δεν βρησκουν οποιαδιποτε δουλεια γιατι ενας πτυχιουχος πιστευω πως θα προτιμησει να δουλεψει και στο σουπερ μαρκετ απο το να τρωει απο τα σκουπιδια.
Οσο για τους παππουδες που λες εγω το καταλαβαινω αλλιως....ποσο θα ζησω ακομα; 5-7χρονακια; Γιατι να παρω 2κιλα χαλια τυρι και να μην παρω 1κιλο καλο; Τα 5 χρονια ας τα ζησω ωραια αφου μια ζωη δουλευα....
Μπορει ομως αυτοι οι γεροι που βλεπεις να ειναι βολεμενοι...να εχουν οικογενεια, ασφαλιση, συνταξη εστω και μικρη....σκεψου αυτους που δεν τα εχουν αυτα...τι κανουν; Ψαχνουν στα σκουπιδια.
Παιδια ειμαι απο μικρο παιδι μεσα σε αυτα και τα βλεπω συνεχως και πιστεψτε με δεν το κανουν απο χομπι αλλα απο ΑΝΑΓΚΗ.
Σορρυ για το μεγαλο ποστ.
Kounelli
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 21, 2008 8:09 pm
Τοποθεσία: NEA SMYRNH
Επικοινωνία:

Re: Ψάχνουν σε κάδους για να φάνε

Δημοσίευση από Kounelli »

rewas έγραψε:Θα συμφωνησω εν μερει μονο με τον Κουνελο, δλδ στο οτι σπουδαζουν καποιοι και μετα δεν πανε για δουλεια επειδη ψαχνουν καρεκλα. Οκ εδω συμφωνω...οσο για το σουπερ μαρκετ φιλε μου διαφωνω καθετα...τι εννοω; Εγω προσωπικα δουλευα σε ενα απο τα μεγαλυτερα εργοστασια της Ελλαδας για 30,50ευρω ΜΕΙΚΤΑ την ημερα, μες στο κρυο τον χειμωνα(αν ειχε εξω 3βαθμους μεσα ειχε 5) και ζεστη(και λογο μηχανιματων που ειχαμε) το καλοκαιρι. Τωρα λοιπον δουλευω σε ενα πολυκαταστημα και την θεωρω παααααρα πολυ καλη δουλεια γιατι ειμαι με πουκαμισακι και μεσα στον κοσμο με την θερμανση και την δροσια μου το καλοκαιρι. Πανω απ'ολα ομως ειμαι μεσα στον κοσμο και ας παιρνω το βασικο.
Ετσι λοιπον μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη δουλεια το σουπερ μαρκετ σε σχεση με κατι αλλες....εργοστασια, οικοδομες, αγροτοδουλειες(πολυ ...ουτσα το τελευταιο...αυτοι πρεπει να παιρνουν παρασημο).
Τωρα για να ψαχνουν ατομα στα σκουπιδια πιστεψε με προφανος δεν βρησκουν οποιαδιποτε δουλεια γιατι ενας πτυχιουχος πιστευω πως θα προτιμησει να δουλεψει και στο σουπερ μαρκετ απο το να τρωει απο τα σκουπιδια.
Οσο για τους παππουδες που λες εγω το καταλαβαινω αλλιως....ποσο θα ζησω ακομα; 5-7χρονακια; Γιατι να παρω 2κιλα χαλια τυρι και να μην παρω 1κιλο καλο; Τα 5 χρονια ας τα ζησω ωραια αφου μια ζωη δουλευα....
Μπορει ομως αυτοι οι γεροι που βλεπεις να ειναι βολεμενοι...να εχουν οικογενεια, ασφαλιση, συνταξη εστω και μικρη....σκεψου αυτους που δεν τα εχουν αυτα...τι κανουν; Ψαχνουν στα σκουπιδια.
Παιδια ειμαι απο μικρο παιδι μεσα σε αυτα και τα βλεπω συνεχως και πιστεψτε με δεν το κανουν απο χομπι αλλα απο ΑΝΑΓΚΗ.
Σορρυ για το μεγαλο ποστ.
Αυτό που έμαθα εγώ απο μικρή, ειναι να απλώνω τα πόδια μου όσο παίρνει η κουβέρτα μου. Έχω? Θ πάρω. Δέν έχω? δε παίρνω. Δε θα με χαλάσει να φάω μαρουλάκι αντι για Ντομάτα. (άλλωστε τι κουνέλι είμαι) :lol: :lol:
Demon to some... Angel to others.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες