Nissan S13

Άβαταρ μέλους
ROVER_400
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2006 10:14 pm
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROVER_400 »

Φίλε fatdevil με όλο το θάρρος αλλά θα ξαναπώ αυτά που πριν λίγο είπε ο i-vtec.Μην είσαι τόσο προκατειλλημένος και μην μας την σπας κατευθείαν,αν είναι όλο να γράφεις άσχημα σχόλια κράτα τα για τον εαυτό σου.Εδώ είμαστε μία παρέα καλή,η οποία εκφέρει ελεύθερα τις γνώμες της αλλά ακούει και τους άλλους.

Εντελώς φιλικά,
Μιχάλης
Εικόνα
fatdevil
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2007 11:33 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fatdevil »

ROVER_400 έγραψε:Φίλε fatdevil με όλο το θάρρος αλλά θα ξαναπώ αυτά που πριν λίγο είπε ο i-vtec.Μην είσαι τόσο προκατειλλημένος και μην μας την σπας κατευθείαν,αν είναι όλο να γράφεις άσχημα σχόλια κράτα τα για τον εαυτό σου.Εδώ είμαστε μία παρέα καλή,η οποία εκφέρει ελεύθερα τις γνώμες της αλλά ακούει και τους άλλους.

Εντελώς φιλικά,
Μιχάλης

Προκατειλλημενος?, ειμαι προκατειλλημενος επειδη λεω την αληθεια?.
Σας την σπαω?, σας την σπαω επειδη λεω καποιες αποψεις βασισμενες σε επισημα στοιχεια?.
Σε ποια κειμενα μου εγω γραψει ασχημα σχολια?.
Συμφωνω απολυτα, ειμαστε ολοι μια παρεα η οποια συζηταει και εκφερει αποψεις μεσα σε κοσμια πλαισια, κατι το οποιο εχω τηρησει μεχρι τωρα πιστευω.
Δεν νομιζω να εχω δωσει την εντυπωση οτι δεν ακουω αντιθετες αποψεις και κανω μονολογο.


φιλικα
Δημητρης
Άβαταρ μέλους
ROVER_400
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2006 10:14 pm
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROVER_400 »

Δεν ήθελα να δημιουργήσω ένταση,αλλά εντάξει...ίσως επειδή δεν έχω μεγάλη υπομονή ή whatever να με πείραξε λίγο παραπάνω αλλά και με την απάντηση που μου έδωσες φάνηκες "κολλημένος".Sorry αν είπα κάτι παραπάνω αλλά ήθελα να το ξεκαθαρίσω.Το τελειώνω εδώ και θέλω να ξέρεις ότι δεν έχω τίποτα μαζί σου,έτσι κι αλλιώς και οι 2 βρετανικά αμάξια έχουμε οπότε...
Εικόνα
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Οκ,ο Rover_400 είναι και λίγο μικρότερος,δικαιολογείται να αρπάζεται... :P

Ότι δείχνεις προκατάληψη όμως είναι προφανές...Αν γίνει σύγκριση όλων των αυτοκινήτων και αποδειχθεί ότι τα Ιαπωνικά σπάνε-χαλάνε-είναι ακριβά κ.λπ.,πάσο.Το να δίνεις όμως συνεχώς στοιχεία αρνητικά για την μια πλευρά χωρίς να παρουσιάζεις τα αντίστοιχα της άλλης δείχνει καθαρά προκατάληψη... :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ παιδιά δε βλέπω το λόγο να αρπάζεστε..ούτε αν βγει καλύτερη η Honda ούτε αν βγει η BMW θα κερδίσω κάτι, ή θα αλλάξει η ζωή μου σε κάτι. Σ'αυτό που θα βοηθήσει θα είναι να απομυθοποιηθούν ορισμένα πράγματα που ίσως εσκεμένα μας έχουν δημιουργήσει στο μυαλό είτε λέγονται Ιάπωνες, είτε Ευρωπαίοι, είτε Αμερικανοί κατασκευαστές..
Όποιος έχει στοιχεία ας τα δείξει, και εφόσον αποτελούν στοιχεία που έχουν προκύψει από έρευνα δύσκολα μπορούν να αμφισβητηθούν.
Δε μπορώ προσωπικά να ζητήσω τα ρέστα από τον fatdevil για όσα παρουσίασε εφόσον είναι αληθή και δεν έχουν παραποιηθεί, καλώς έκανε και τα παρουσίασε.
Απλά σαν χάρη το μόνο που μπορώ να του πω, επειδή ενδεχομένως έχει ψάξει το θέμα αρκετά, να μας πει τι αντίστοιχα υπάρχουν για αμερικάνικα και ευρωπαϊκά αυτοκίνητα, αν δεν είναι κόπος..!! ;)
Πάντως ειδικά αυτό με τη Mitsubishi είναι που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση..
fatdevil
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2007 11:33 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fatdevil »

nikolas έγραψε:Εγώ παιδιά δε βλέπω το λόγο να αρπάζεστε..ούτε αν βγει καλύτερη η Honda ούτε αν βγει η BMW θα κερδίσω κάτι, ή θα αλλάξει η ζωή μου σε κάτι. Σ'αυτό που θα βοηθήσει θα είναι να απομυθοποιηθούν ορισμένα πράγματα που ίσως εσκεμένα μας έχουν δημιουργήσει στο μυαλό είτε λέγονται Ιάπωνες, είτε Ευρωπαίοι, είτε Αμερικανοί κατασκευαστές..
Όποιος έχει στοιχεία ας τα δείξει, και εφόσον αποτελούν στοιχεία που έχουν προκύψει από έρευνα δύσκολα μπορούν να αμφισβητηθούν.
Δε μπορώ προσωπικά να ζητήσω τα ρέστα από τον fatdevil για όσα παρουσίασε εφόσον είναι αληθή και δεν έχουν παραποιηθεί, καλώς έκανε και τα παρουσίασε.
Απλά σαν χάρη το μόνο που μπορώ να του πω, επειδή ενδεχομένως έχει ψάξει το θέμα αρκετά, να μας πει τι αντίστοιχα υπάρχουν για αμερικάνικα και ευρωπαϊκά αυτοκίνητα, αν δεν είναι κόπος..!! ;)
Πάντως ειδικά αυτό με τη Mitsubishi είναι που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση..

Εχω ψαξει αρκετα και για τα Ευρωπαικα και για τα Αμερικανικα, γινεται χαμος και εκει απο ανακλησεις , το θεμα δεν ειναι ομως κατα ποσο αξιοπιστα ειναι τα Ευρωπαικα η τα Αμερικανικα, γιατι δεν βγηκε ποτε ο Ευρωπαιος η ο Αμερικανος να πει οτι κατασκευαζει τα ποιο αξιοπιστα οχηματα, αντιθετως αμα ρωτησεις εναν Ιαπωνα η εναν κατοχο Ιαπωνικου θα σου πει πως τα Ιαπωνικα ειναι τα ποιο γ@μ@τ@ αυτοκινητα του πλανητη, τα πιο αξιοπιστα κτλπ κτλπ.......τα θεματα που βαζω εξυπηρετουν το σκοπο της πραγματικοτητας.....και η πραγματικοτητα ειναι οτι με συστηματικες και με ποικοιλες μορφες μαρκετιν οπως πολυ διαφημηση για το τιποτα και καποια εργακια ( βλεπε fast&furius ) εφεραν τον Ιαπωνα στην θεση που δεν του αρμοζει......ελπιζω να καταλαβες τι ακριβως προσπαθω να πω με τα θεματα που βαζω τωρα τελευταια?. :-)
fatdevil
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2007 11:33 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fatdevil »

i-VTec έγραψε:Οκ,ο Rover_400 είναι και λίγο μικρότερος,δικαιολογείται να αρπάζεται... :P

Ότι δείχνεις προκατάληψη όμως είναι προφανές...Αν γίνει σύγκριση όλων των αυτοκινήτων και αποδειχθεί ότι τα Ιαπωνικά σπάνε-χαλάνε-είναι ακριβά κ.λπ.,πάσο.Το να δίνεις όμως συνεχώς στοιχεία αρνητικά για την μια πλευρά χωρίς να παρουσιάζεις τα αντίστοιχα της άλλης δείχνει καθαρά προκατάληψη... :)
i-VTec, ισχυει και για εσενα η ιδια απαντηση που εδωσα στον nikolas. :-)
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Σου απάντησα στο άλλο topic για τα στοιχεία υπέρ των Ιαπωνικών...Δεν θυμάμαι σε ποιό,έχεις κάνει καμιά 10αριά κραχτήρια... :P
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες