Αποδείξεις σε Βενζινάδικα

Απάντηση
Stamatis X
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 9:40 am
Επικοινωνία:

Αποδείξεις σε Βενζινάδικα

Δημοσίευση από Stamatis X »

Χρειάζεται για κάποιο λόγο να δικαιολογίσω κάποια έξοδα μετακίνησης. Επειδή χρησιμοποιώ το δικό μου αυτοκίνητο, αναρωτιέμαι αν στα βενζινάδικα και εφόσον τους το ζητήσω, θα μου κόψουν απόδειξη για τη βενζίνη που έβαλα. Προσοχή, θέλω απόδειξη και όχι τιμολόγιο. Ξέρει κανείς σας τι παίζει ?
Stamatis414si
gallos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2006 2:56 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gallos »

koita nomizw oti ean valeis me pistwtikh meta sou dinoun apodeiksi gia thn venzini pou evales, erxetai kai o logariasmos ths kartas sto spiti opou fainontai analytika oi kiniseis kathws kai posa lefta venzini evales
Εικόνα
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΑΜΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ!!!!Καλο βεβαια ειναι ολοι να ζηταμε γιατι πες οτι σου εβαλαν νερακι Αυρα μεσα θα σου πουν μετα φιλαρακι εγω που ξερω οτι εβαλες απο εμενα βενζινη???Ενω αν εχεις την αποδειξη τον πας.....γ@μ@@@ας!!!
Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

DEN TOU KANEIS TIPOTA GIATI ANTE NA APODEIKSEIS ESY OTI TO NERAKI AYRA STO EBALE AUTOS KAI OXI ENAS ALLOS I APODEIKSI DEIXNEI OTI EBALES BENZINI DEN APODEIKNYEI TIPOTA ALLO
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Συμφωνώ με τον Σπύρο, δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα..πάντως έχω την εντύπωση ότι μόνο τιμολόγιο μπορούν να σου κόψουν, νομίζω πως δεν υπάρχει "πλαίσιο" για χρήση ταμειακής ακόμα στην πώληση βενζίνης..
εκτός και αν κάνεις το τέχνασμα που είπε ο φίλος gallos που με πιστωτική αναγκαστικά έχεις "απόδειξη" αγοράς.
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Αν πας μετα απο μιση ωρα?????
Εικόνα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Όλοι έχουν ταμειακή και μπορούν να κόψουν, απλώς είναι προαιρετική η κοπή. Επίσης αν τον ξέρεις τον βενζινά μπορείς να του ζητήσεις να κόψει και παραπάνω από ότι έχεις βάλει. Πχ δίνεις 35 ευρώ και του λες να σου κόψει 50 ευρώ...
Life is too short not to...
Stamatis X
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2007 9:40 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stamatis X »

Makari crAss na exoun tameiakh gia na mou kopsoun apodei3h, 8a me glytosoun apo arketo kopo kai xrono, allios opos eipe kai o nikolas h pistotikh einai monodromos...
Stamatis414si
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

ΟΛΑ τα βενζινάδικα έχουν ταμειακή...πρόβλημα ίσως συναντήσεις σε κανένα που να διανυκτερεύει και δεν έχουν αφήσει σε αυτόν που το δουλεύει κλειδιά για το γραφείο.
Life is too short not to...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες