ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΜΗ-ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΩΝ ΜΕΛΩΝ

Issues and Problems related to our Site and Forum
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

PERRY-MGTF έγραψε:
Agis_MG_ZR έγραψε:[
Γεια σου αθάνατο αρχαίο πνεύμα φιλοξενίας
ρε Perry !!
Γιατί εκφράζεσαι σαν ηθοποιός σε έργο Αριστοφάνη και όχι
Με στοιχεία από τον φιλόξενο Δια
τουλαχιστον στα μελη .
Δεν καταλαβα, μας το εξηγεις λιγο καλυτερα αυτο???
υποθέτω πως ο Άγης εννοεί πως ενώ για την πολιτισμένη Αγγλίδα επικαλείσαι φιλοξενίες και φιλικές διαθέσεις και πάντα με το σεις και με το σας αμέσως μετά αναφερόμενος στα "εγχώρια" μέλη τα ευγενή αισθήματα μεταφράζονται σε "στ'αρχίδια μας" και κάνει κάπως υποτιμητικό..(όχι τόσο αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το περιεχόμενο της εν λόγω στοιχομυθίας)
σωστά Άγη?

Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

nikolas έγραψε:
υποθέτω πως ο Άγης εννοεί πως ενώ για την πολιτισμένη Αγγλίδα επικαλείσαι φιλοξενίες και φιλικές διαθέσεις και πάντα με το σεις και με το σας αμέσως μετά αναφερόμενος στα "εγχώρια" μέλη τα ευγενή αισθήματα μεταφράζονται σε "στ'αρχίδια μας" και κάνει κάπως υποτιμητικό..(όχι τόσο αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το περιεχόμενο της εν λόγω στοιχομυθίας)
σωστά Άγη?
:up:
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ :!: :!: :!:
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Agis_MG_ZR έγραψε:
PERRY-MGTF έγραψε: Δεν καταλαβα, μας το εξηγεις λιγο καλυτερα αυτο???
νομιζω οτι ειναι ευκολονοητο :!:
Αλλα εσυ γιατι χαλαστηκες μ ε το να ειναι η εγγραφη ΚΑΙ στα αγγλικα ?σε εβαλε κανεις να το κανεις?
Eykolonohto einai to oti akribws ayto enooyses esy otan eipame gia prosbash ksenwn..... sepeirakse poy to eipa kai den stroythokamilizw opws esy??? to oti ennooyses "st' @rxidia mas" htne hlioy fainoteron, to oti eipa ayto poy apefyge sna peis se peirakse???

Den moy apanthses omws sto thread poy dineis PWS tha kanei post kapoios poy den mporei na graftei?????????????

Eite Aristofanikos eite me stoixeia toy Dia opws les toylaxiston nai eimaste filoksenoi ws Ellhnes.....h dikia soy h stash se pias ethnothtas theoys basizetai???

Agis_MG_ZR έγραψε:
για ποιο λογο να χαλαστω απλος συμμετεχω στα post και λεω την γνωμη μου :idea:
χωρις καποιος να με εχει βαλει :idea: :idea:

Htane profanws lathos h gnwmh soy giati den mporei na grapsei kaneis xwris eggafh......
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

nikolas έγραψε:
υποθέτω πως ο Άγης εννοεί πως ενώ για την πολιτισμένη Αγγλίδα επικαλείσαι φιλοξενίες και φιλικές διαθέσεις και πάντα με το σεις και με το σας αμέσως μετά αναφερόμενος στα "εγχώρια" μέλη τα ευγενή αισθήματα μεταφράζονται σε "στ'αρχίδια μας" και κάνει κάπως υποτιμητικό..(όχι τόσο αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το περιεχόμενο της εν λόγω στοιχομυθίας)
σωστά Άγη?

Katse re nikola epeidh egrapsa ayto poy leei eythews o Agis se peirakse esena??? kai den se peirakse otan o allos ayto ennoei?

Poly mh moy aptoy moy ginate alla se lathos fash!!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

PERRY-MGTF έγραψε: ayto poy leei eythews o Agis se peirakse esena??? kai den se peirakse otan o allos ayto ennoei?
φίλε μου PERRY :!: ….
Τα πράματα είναι πολύ απλά εγώ έγραψα ένα post το όποιο
εσύ το επεξεργάσθηκες διαφορετικά στο μυαλό σου και του έδωσες την ερμηνεία που εσύ εννοείς –και όχι εγώ -(διάβασε το πάλι προσεχτικά ) μην βγαζεις τοσο ευκολα και γρηγορα συμπερασματα .
και δεν υπάρχει λόγος να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση για αυτο το θεμα
(αφου ακομη δεν εχεις καταλαβει τι εχω γραψει)
ας αφησουμε τις διαφωνιες μας για κατι πιο σοβαρο ....ΝΟΜΙΖΩ
Εικόνα

angel
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 9:05 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Γλυφαδα-Λαγονησι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από angel »

και να γραφτει τι θα κανει μεσα στο φορουμ??

αφου δεν καταλαβαινει ελληνικα....

οποτε δεν εχει νοημα.......

ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!!!!!!!!

τα εγγλεζακια... :lol:
clio 1.4
:rally:

http://www.greekrenaultclub.gr" onclick="window.open(this.href);return false;

Κάλλιο μπαίνε με τις πόρτες παρά ίσια σαν τις κότες

ΚΙΜΙ #1

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

angel έγραψε:και να γραφτει τι θα κανει μεσα στο φορουμ??

αφου δεν καταλαβαινει ελληνικα....

οποτε δεν εχει νοημα.......

ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!!!!!!!!

τα εγγλεζακια... :lol:
:up: δηλαδή όλος ο χαμός γίνεται για να μας πει ένα "HELLO" ?
PERRY-MGTF έγραψε:
nikolas έγραψε: υποθέτω πως ο Άγης εννοεί πως ενώ για την πολιτισμένη Αγγλίδα επικαλείσαι φιλοξενίες και φιλικές διαθέσεις και πάντα με το σεις και με το σας αμέσως μετά αναφερόμενος στα "εγχώρια" μέλη τα ευγενή αισθήματα μεταφράζονται σε "στ'αρχίδια μας" και κάνει κάπως υποτιμητικό..(όχι τόσο αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το περιεχόμενο της εν λόγω στοιχομυθίας)
σωστά Άγη?


Katse re nikola epeidh egrapsa ayto poy leei eythews o Agis se peirakse esena??? kai den se peirakse otan o allos ayto ennoei?

Poly mh moy aptoy moy ginate alla se lathos fash!!!!!
Perry αν ξαναδιαβάσεις το post μου θα δεις μέσα στην παρένθεση πως σημειώνω ότι δεν χτυπάει αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το ύφος και το νόημα που βγαίνει απ' όλο αυτό..
όσον αφορά μόνο το λεξιλόγιο εγώ προτιμώ ότι είναι να λέγεται φόρα παρτίδα και όχι με υπεκφυγές και υπονοούμενα[/quote]

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Agis_MG_ZR έγραψε:
PERRY-MGTF έγραψε: ayto poy leei eythews o Agis se peirakse esena??? kai den se peirakse otan o allos ayto ennoei?
φίλε μου PERRY :!: ….
Τα πράματα είναι πολύ απλά εγώ έγραψα ένα post το όποιο
εσύ το επεξεργάσθηκες διαφορετικά στο μυαλό σου και του έδωσες την ερμηνεία που εσύ εννοείς –και όχι εγώ -(διάβασε το πάλι προσεχτικά ) μην βγαζεις τοσο ευκολα και γρηγορα συμπερασματα .
και δεν υπάρχει λόγος να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση για αυτο το θεμα
(αφου ακομη δεν εχεις καταλαβει τι εχω γραψει)
ας αφησουμε τις διαφωνιες μας για κατι πιο σοβαρο ....ΝΟΜΙΖΩ

Ase mas re Agh poy den katalabainoyme thn dialektikh soy analysh peri aneksarthtoy egw...

Ti na mhn katalaboyme? poso xamhloy iq mas exeis gia na mhn katalaboyme oti ennoeis na pane na grafoyne se ena thread opoy an den kanoyne eggrafh den mporoyn na grapsoyne???

Kai an telika den goystaroyme ksenoys edw gia melh (mporei kapioi na einai kai akrodeksioi) na bgaloyme kai ta agglika poy exoyne oi titloi twn threads.....
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

nikolas έγραψε:
angel έγραψε:και να γραφτει τι θα κανει μεσα στο φορουμ??

αφου δεν καταλαβαινει ελληνικα....

οποτε δεν εχει νοημα.......

ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!!!!!!!!

τα εγγλεζακια... :lol:
:up: δηλαδή όλος ο χαμός γίνεται για να μας πει ένα "HELLO" ?
PERRY-MGTF έγραψε:
nikolas έγραψε: υποθέτω πως ο Άγης εννοεί πως ενώ για την πολιτισμένη Αγγλίδα επικαλείσαι φιλοξενίες και φιλικές διαθέσεις και πάντα με το σεις και με το σας αμέσως μετά αναφερόμενος στα "εγχώρια" μέλη τα ευγενή αισθήματα μεταφράζονται σε "στ'αρχίδια μας" και κάνει κάπως υποτιμητικό..(όχι τόσο αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το περιεχόμενο της εν λόγω στοιχομυθίας)
σωστά Άγη?


Katse re nikola epeidh egrapsa ayto poy leei eythews o Agis se peirakse esena??? kai den se peirakse otan o allos ayto ennoei?

Poly mh moy aptoy moy ginate alla se lathos fash!!!!!
Perry αν ξαναδιαβάσεις το post μου θα δεις μέσα στην παρένθεση πως σημειώνω ότι δεν χτυπάει αυτή καθαυτή η λέξη αλλά το ύφος και το νόημα που βγαίνει απ' όλο αυτό..
όσον αφορά μόνο το λεξιλόγιο εγώ προτιμώ ότι είναι να λέγεται φόρα παρτίδα και όχι με υπεκφυγές και υπονοούμενα
[/quote]


Oxi re sy gia ena hello! den einai kako na exoyme epafes me ksena clubs...kai kanena dikratiko meeting den tha htane asxhmo!

Oso gia to leksilogio tha mas baloyne piperi oi moderators!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Einai toy kathxhtikoy akoysa...!!! :lol: :lol: :lol:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

PERRY-MGTF έγραψε: Ti na mhn katalaboyme? poso xamhloy iq mas exeis gia na mhn katalaboyme oti ennoeis na pane na grafoyne se ena thread opoy an den kanoyne eggrafh den mporoyn na grapsoyne???

Kai an telika den goystaroyme ksenoys edw gia melh (mporei kapioi na einai kai akrodeksioi) na bgaloyme kai ta agglika poy exoyne oi titloi twn threads.....
ρε φιλαράκο !
ΑΦΟΥ ΤΟ HELLO μας το ειπε και είναι πανεύκολο μετά από την ενότητα του tigraki χωρίς κανένα πρόβλημα :!: :!:
που τα είδες :?: :shock: όλα αυτά ,που τα διάβασες :?: , σε τι πράματα αναφέρεσαι :?: ,
μήπως έχεις μπερδευτεί με τα forum :?:
συνεχίζεις αλλά να διαβάζεις ....
ποιος σου είπε για iq, :?:
ποιος σου είπε για ακροδεξιούς :?:
μηπως βάζεις δικές σου ερμηνείες σε γραφή άλλων
Υ.Γ
εγώ λέω άσε να δούμε οι φίλοι μας τι έχουν καταλάβει
από τα γραφομενα μας
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Site and Forum”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες