Νέα τέλη κυκλοφορίας

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

Και να σκεφτεις οτι καποτε εβαζα με 76 δρχ το λιτρο δηλ με 22 λεπτά :despair:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από PaNoSGR »

22 cents ποτε ηταν αυτο να γυρισω στον χρονο και να φερω κανα 2000000 τονους βενζινουλα να εχω για ολη μου τη ζωη
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από crAss »

Εγώ θυμάμαι να βάζω με 142 από το Βερόπουλο όταν είχαν πρωτοανοίξει τα πρατήρια στα σούπερ μάρκετ. Πόσες φορές δεν έβαζα 500 δρχ και πήγαινα τρελές βόλτες σε όλη την Αττική και τώρα μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε να πατήσουμε το γκάζι βαθιά, ενώ ήταν φορές που βάζαμε και 100 δρχ (σε κέρματα) για να γυρίσουμε σπίτι με το λαμπάκι αναμμένο (είχα ibiza τότε με το λαμπάκι στο βασικό εξοπλισμό :-D :-D ).
Life is too short not to...

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

PaNoSGR έγραψε:22 cents ποτε ηταν αυτο να γυρισω στον χρονο και να φερω κανα 2000000 τονους βενζινουλα να εχω για ολη μου τη ζωη
To 1998 :beer:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

nikolas έγραψε:Εγώ πήγα να το γεμίσω πριν μερικές μέρες, είχα ένα 50άρικο πάνω μου, και αντί να του πω κλασσικά γέμισε το, του είπα βάλε μέχρι 50 γιατί δεν ήξερα αν θα μου φτάσει..τελικά 46ευρώ πλήρωσα για 38 λίτρα :spao:
update..37 λίτρα..ένα 50άρικο.. :flam:

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Καλα παει το θεμα ....... απο την μια θελω να κυκλοφωρησω παλι το αμαξι αλλα απο την αλλη ακουω τιμες βενζινης και αυτοκτονω.Το κορυφαιο των γερμανων το ακουσατε.Πουληστε κανα νησι την ακροπολη για να ξεχρεωσετε ακου τι ειπαν παλι οι κοπανοι.Οτι να ναι αφου τους πηρε το σταρ στο ψηλο και πηραν στο δημαρχειο του βραδυνμβουργου και τους ρωταγανε αν πουλανε την πυλη για να φτιαξουμε καφετερια απο κατω και ποσα τραπεζια χωρανε απο κατω χαχαχαχαχαχα
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:
nikolas έγραψε:Εγώ πήγα να το γεμίσω πριν μερικές μέρες, είχα ένα 50άρικο πάνω μου, και αντί να του πω κλασσικά γέμισε το, του είπα βάλε μέχρι 50 γιατί δεν ήξερα αν θα μου φτάσει..τελικά 46ευρώ πλήρωσα για 38 λίτρα :spao:
update..37 λίτρα..ένα 50άρικο.. :flam:
update..32 λίτρα Super Αμόλυβδη ένα 50άρικο :spao:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Με το που ανακοινώθηκε και η δεύτερη αύξηση στη βενζίνη, από την επόμενη μέρα από 1,19 που την είχε το προηγούμενο βράδυ το βενζινάδικο που βάζω την πήγε 1,30!!!! Χωρίς καν να έχει αρχίσει η ισχύς των νέων μέτρων!!! Αυτό δεν είναι αισχροκέρδια??? Ποιος τους ελέγχει??? Και μετά σου λένε ότι δε μπορούν να βρουν λεφτά να... "σώσουν" (ΧΑΑΑ!!!) τη πατρίδα και παγώνουν μισθούς, συντάξεις, κόβουν δώρα,... κτλ. Πάλι ο μέσος εργαζόμενος πολίτης θα την πληρώσει τη νύφη... Και το θέμα είναι ότι πάλι στις τσέπες τους θα πάνε κι αυτά τα λεφτά και στις τσέπες των πλουτοκρατόρων... :flam: Αλλά, αφού σαν λαός κοιμόμαστε καλά μας κάνουν... :flam: :flam: :flam:
Αν μέχρι τέλους του 2010 την πληρώνουμε κάτω από 1,80/λίτρο θα λέμε και "πάλι καλά..." :spao:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tasos_7R την Παρ Μαρ 05, 2010 12:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από crAss »

Έχω αρχίσει και οδηγώ σαν κότα, σπάνια πια ξεπερνάω καθημερινά τις 3500 σαλ. Και όλα αυτά για να καταφέρω να πέσω στα 9 λίτρα μέση κατανάλωση (ανά 100 κμ) στην Αθήνα στις καθημερινές μου διαδρομές (πριν ήταν 10-10.5 λίτρα/100κμ). :(
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

Πριν καν ψηφιστεί η αύξηση του ειδικού φόρου κατανάλωσης στη βενζίνη έχουν ήδη αρχίσει και την ανεβάζουν..έβαλα σήμερα από ένα βενζινάδικο που υποτίθεται κρατάει σχετικά χαμηλή τιμή 1.445 και παρακάτω άλλος την είχε 1.599...Ολοταχώς για το 1.6+ πάμε και δε βγάζουμε και κουβέντα.. :flam:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες