Νέα τέλη κυκλοφορίας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από rewas »

ειναι πολυ απλα τα πραγματα παιδια γιατι τα κανετε τοσο δυσκολα? :despair: :despair:
λοιπον εχουμε και λεμε....
1..ψηφιζουμε το 1κομμα οκ? βγαινει με 50% και αρχιζει να φωναζει αμεσως ''παραλαβαμε το χαος, το ταμειο ειναι αδειο αλλα θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε'' περνανε 3χρονια καπως ετσι...τον τελευταιο χρονο γινονται καποιες ενεργειες ωστε να φανει το ''εργο''. απογοητευμενοι εμεις βγαζουμε αλλο κομμα στις εκλογες και...
2...βγαλαμε αλλο κομμα με 50% το οποιο με το που αναλαμβανει εξουσια το πρωτο που κανει ειναι να φωναξει ''παραλαβαμε το χαος, το ταμειο ειναι αδειο αλλα θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε''... περνανε 3χρονια καπως ετσι και μετα..αρχιζουν τα ''εργα'' ξανα.... απογοητευμενοι εμεις παλι βγαζουμε αλλο κομμα για 2ρη φορα και...
3... βγαλαμε με 50% τριτο κομμα αυτη την φορα... το γνωστο πλεον ''παραλαβαμε το χαος, το ταμειο ειναι αδειο αλλα θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε'' και ολα τα σχετικα ωσπου λεμε να βγαλουμε το 1το κομμα που βγαλαμε καποτε γιατι ειχαμε κατι καλυτερο ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΤΕ πριν καμποσα χρονια...
και καπως ετσι ομορφα και ωραια κυλαει η ζηω μας.... απορω γιατι φωναζετε ολοι σας????? εμεις ψηφηζουμε αυτους που μας αδικουν μετα.... αρε Πλατων που εισαι να δεις την ''ιδανικη πολητεια'' που ονειρευοσουν καποτε.....
Ελπιζω το νοημα να το πιασατε ολοι σας...
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από rewas »

ειστε πολυ αρνητικοι παντως... :lol: :lol: εγω τα βλεπω αλλιως τα πραγματα...
....ολη η Ευρωπη μιλαει για την μικρη Ελαδιτσα συνεχως, Γερμανοι, Αγγλοι, Γαλλοι...μας προσεξαν ρε παιδια χαρητε... ;) :;T
.... απεργουν οι καθηγητες(μονο στην Ελλαδα αυτο) και τα παιδακια καθονται σπιτι και απολαμβανουν την ζωη τους με τους γονεις τους... :dan: :dan: :dan: :up:
....συνεχως βλεπουμε διαφορες πορειες και κανουμε απεργιες με αποτελεσμα οι μερες να μην ειναι τοσο βαρετες και ανιαρες..... :beer: :beer: :beer:
..... ο πιο δραστηριος συνταξιουχος ειναι ο Ελλην....γιατι? μα επειδη συνεχως κανει συγκεντρωσεις, κινητοποιησεις κτλ...σε ποια χωρα ειδατε τοσο ενωμενους τους συνταξιουχους? τους ενωνει η πολιτικη και η πολιτεια... :shock: :shock: :shock:
....εχουμε αγροτες στον δρομο επανω οποτε μπορεις να αγορασεις φρεσκο γαλα, πορτοκαλια, μηλα και οτι αλλο χωραει το μυαλο σου, αφοβαααααα γιατι ξερεις οτι ειναι απο τον παραγωγο κατ'ευθειαν...καμια φορα οι αγροτες ειναι τοσο καλοι που τα πετανε κατω και οτι μαζεψεις ειναι δικο σου...εχετε δει σε αλλες χωρες να χαριζουν κατι? ετσι με αυτον τον τροπο? παρε οσο θελεις κυριε μου ολα δικα σου... αυτο θα γινοταν αν δεν ειχα λεφτα? οχι... αλλα με τοσα που κονομανε τα χαριζουν... :beer: :beer: :beer:
εχω πολλα ακομα παραδειγματα για να σας αποδειξω οτι ειστε αχαριστοι... :lol: η κυβερνηση(η εκαστωτε) σκεφτεται εσας και μονον εσας και εσεις φερνεται την καταστροφη αμεσως.... :P :P :P φτου σας και ντροπη σας... :P :P :P αχαριστοι... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από rewas »

γελαμε και εμεις με τα χαλια μας....μονο οι ξενοι θα το κανουν?????????
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

@Panos @ Rewas διάβασα τα ποστ και τα απόλαυσα παιδιά!! :up:
Ας προσπαθήσουμε να ξεχαστούμε λόγω του κλιματος ημερών

Αυτο Πανο με τα 10 -15 ευρω των παρκαδόρων ειναι σπάσιμο μεγάλο
και ενώ αποτελει γυφτιά απο το ίδιο το μαγαζι σε κάνουν να αισθανσεσαι κάπως
που δεν θες να τους τα πληρώσεις η δεν θές . Και ειναι και αφορολόγητα.
δεν φτάνοθν τα 30 ευρω θέλει και αλλα 10
Γιατι επειδη κάθεται εκει εξω και παιζει με το κινητο, παρκαρει τα αυτοκινητα
και πουλάει μούρη.....μόνο σε μας συμβαίνουν αυτά

Το μόνο καλό με τον παρκαδόρο ειναι ότι προσφατα ημουν σε club σε ενα χωριό και ο παρκαδόρος
σταμπαρε τον τυπο και την πινακιδα του γιατι τρακαρε ενα αμαξι απο παιδι μεσα στο club και την έκανε....
το χε αφήσει στην στροφή αυτος αλλα ενταξει δεν ενοχλούσε ενα c3 και τον τιναξε μπροστα στο δικό μου στα 30 εκατοστααν ήμουν γκαντέμης θα παθαινα και εγω ζημιά ρε γμτ.....απο το τιποτα δλδ.
litsa
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Απρ 03, 2009 12:20 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας ΔΗΛΩΣΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ

Δημοσίευση από litsa »

http://www.oxi-alloi-foroi-stis-rodes.gr/?page_id=183

ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΕΙΞΩ. + 302 ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.....
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Οταν το ελεγα εγω μου ειπατε πως κανεις δεν θα νιαστει δεν θα βρεθουν ενωμενοι κοντρες και τα λοιπα.Να ομως που οι καταγγελιες πληθαινουν και υπαρχει ενας κεντρικος παραγοντας ο οποιος μπορει να ασχοληθει με το προβλημα μας
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

Νομιζω οτι ειναι μια καλη αρχη. :up:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από nikolas »

Έστειλα email εκ μέρους του club ότι και σε εμάς υπάρχει έντονη συζήτηση επί του θέματος ώστε να προστεθούμε στη λίστα των sites που τα απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα..
Να επισημάνω:
"Μπορείτε επίσης να τα πληρώσετε και στα ΕΛΤΑ ή την Τράπεζα και να στείλετε την επιφύλαξη στην Εφορία σας με δικαστικό κλητήρα μαζί με αντίγραφο της απόδειξης πληρωμής των τελών στα ΕΛΤΑ/Τράπεζα με βεβαίωση για την ακρίβεια του αντιγράφου της." δε ξέρω το κόστος για να γίνει η ενέργεια αυτή από δικαστικό κλητήρα, ωστόσο νομίζω είναι μια καλή αρχή δήλωσης ότι παρόλο που τα πληρώσαμε διατηρούμε όλα τα νόμιμα δικαιώματα μας για τη διεκδίκηση του ποσού..
"Εξουσιοδοτώ το ΙΝΚΑ/ΓΟΚΕ όπως προβεί σε κάθε νόμιμη ενέργεια κατά της απόφασης των Υπουργών για τα τέλη κυκλοφορίας ειδικού φόρου περιβαλλοντικών τελών έτους 2010." Αυτό ενδεχομένως να φαίνεται πιο προσιτό για τους περισσότερους σαν εναλλακτική πρόταση.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από kostas200vi »

Νικόλα 150€ είναι για να το στείλεις με δικαστικό κλητήρα, κι εγώ πιστεύω ότι το δεύτερο είναι ποιο προσιτό.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Νέα τέλη κυκλοφορίας

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Παιδες αν αναλαβοι ο ΙΝΚΑ για να αυτο το θεμα και χρειαστει να δωσουμε λεφτα ενημερωσε μας για το ποσο εγω ειμαι διατεθημενος να δωσω τα 150 πρασινα ευρω μου εκει παρα στο κρατος.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες