SONY CD Help!!!!!!!!

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

SONY CD Help!!!!!!!!

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Εικόνα

Exw to parapanw CD player ths Sony kai prin ena mhna (to exw apo to Maio)
enw POTE ma POTE den exei phdhksei sto CD para toys gnwstoys ellhnikoys dromoy kai para tis poly sklhres anarthseis, arxise na kanei san na phdaei....merikes meres ospoy telika molis epaize 10-15 lepta arxise na paizei dikekomena kai sto telos ebgaze "ERROR"...

To phga asthn SONY (mesw MG-Rover) kai afoy to karthsan 2 bdomades wspoy na erthei to antallakitko - poy ypotithetai eftaige h kefalh- apo thn Iapwnia, molis to phra se 15 lepta erxise na kanei ta idia....

Kserei kaneis tipota ep'aytoy??? toy exei symbei?? einai gnwsto problham sta SONY???

To leei giati eixa panta JVC kai pote den eixa to paramikro....

Eyxaristw
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

δεν ειμαι σιγουρος ρε perry αλα βαλε ενα καθαριστικο cd και ακολουθα τις οδηγιες! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα

Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Όπως ξέρεις έχω ραδιοcd (παλιό μοντέλο) και cdέρια mp3 sony. Σύμφωνα με γνώμες και κους-κους της αγοράς οι σειρές sony των τελευταίων ετών δυστηχός βγήκαν με πολλά προβλήματα. Εφ' όσον τώρα σου κάνει πάλυ τα ίδια το πιθανότερο είναι να μην έκανε το service τίποτα (συνηθησμένο φαινόμενο) και απλά να στο καθαρίσανε. Η CDέρα μου εμένα έβγαζε Error αλλά μετά από κανα δυό μέρες χωρίς τροφοδοσία ήρθε στα ίσια της. βέβαια δεν μου πήδαγε. Τώρα εσένα μπορεί να έχει άλλη ζημιά. Ξαναπήγενε στην sony και πέταξέ τους το στο κεφάλι και κάνε χοντρή φασαρία. Μην τους λυπηθείς. Και δεν κάνω καθόλου πλάκα. Μου την βιδώνει ο αιώνιος Έλληνας που προσπαθεί με κομπίνα να βγάλει 10c δηλαδί ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. Αυτοί οι δήθεν επαγκελματίες βγάζουν κακό όνομα στον τομέα μας των ηλεκτρονικών.
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Eyxaristw paidia...kai gw ayto skefthka oti telika mono to katharisane kai den kanane tipota.......tha ginei xamos......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

DJ Giorgio
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 669
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 8:22 am
Τοποθεσία: Aθήνα-Σκόπελος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DJ Giorgio »

Τα radio-cd Sony(αυτοκινητου μονο) ειναι απο τα χειροτερα! μπορει να εχουν ωραιο Disign αλλα...

Αν το πας παλι στην αντιπροσωπια να τους τα "χωσεις"!!!
Εικόνα
Summer 2005... Skopelos!!!!
Car: Rover 214si (1996)
Hp: 103+ κατι λιγα!

gparaskev
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:11 pm
Τοποθεσία: κολωνος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gparaskev »

παιδια εγω εχω το sony to mp80 για οσους ασχολουνται ειναι το καλυτερο της αγορας.σε συγκριτικα στο hitek και στο εικονα και ηχος βγαινει πρωτο απο ολα της αγορας.Δεν εχω κανενα προβλημα και εχω αλλαξει στο rover 6 φορες την πηγη η οποια ηταν παντα απο τη sony.
προβλημα βγαζουν ολα μην κολλατε ετσι στη μαρκα.

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Mwra san CD player einai koryfh!!!!!!!

To exw ksanapei hmoyna POLY kappy me ayto kathws an kai agwnistikes anarthseis xamhlwmeno sklhro aytokinhto, kwlodromoi ellhnikoi kai POTE ma POTE den phdhkse.....mexri poy arxise tis ahdies!!!!!!!!

Alla apo thn allh an bgazoyn problhmata opws les....den goystarw.....na ta xaironatia an einai kai tha gyrisw pisw sthn JVC an einai pyo to eixa xronia kai den ebgale to paramikro.........
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

konstantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 11:30 am
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konstantinos »

παιδια τα sony ειναι καλα για τηλεορασεις και γενικα για το σπιτι!!!!! για το αυτοκινητο ομως δυο εταιριες alpine(κορυφη) pionner( αρκετα καλη)!![/img]
Rover Turbo Power

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

konstantinos έγραψε:παιδια τα sony ειναι καλα για τηλεορασεις και γενικα για το σπιτι!!!!! για το αυτοκινητο ομως δυο εταιριες alpine(κορυφη) pionner( αρκετα καλη)!![/img]
Apo anthrwpoys ths doyleias poy ta fernoyne ola kai ALPINE, PIONEER, SONY, JVC, lene oti ta ALPINE htane kapote koryfh kai twra einai apla OK, enw ta PIONEER kai JVC einai oi koryfes twra
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

οι μαρκες παραδεκτο απο τους περισσοτερους με ηχοσυστηματα σε σειρα!!!
1)nacamitsi
2)alpine
3)clarion
4)οι υπολοιπες


στους περισσοτερους που πηγα πριν βαλω πηγη τα ακριβη λογια τους ηταν
δεν ειναι τα χρωματα και οι μαλακιες που κανουν την πηγη...ειναι αλλα πραγματα οπως τα υλικα κατασκευης(βλεπε ναψαμιτσι η οποια απο επιλογες σαν alpine,clarion δεν εχει τιποτε αλλα...... :wink: :wink:
οσο πιο πολλα φρου φρου εχει η πηγη τοσο πιο ευπαθης ειναι :wink:
δεν εχω κατι με τις υπολοιπες μαρκες αλλα οταν 8 στους 10 σου λενε οτι sony δεν φερνω γιατι δεν θελω να μου ερχονται καθε λιγο και λιγακι για παραπονα οι πελατες....κατι σημαινει!!!
να προσθεσω οτι post που να λενε εγω εχω ενα θειο που εχει ταδε και δεν του εχει παθει ποτε τιποτε δεν μου λεει κατι(αν ελεγε ο καθενας απο μια γνωμη για ενα συγγενη που εχει κανει κατι δεν βγαινει ακρη ουτε και νοημα)
το να συγκρινεις δυο μοντελα παει με βαση οχι μονο το κορυφαιο της μιας και το απλο της αλλης αλλα το κορυφαιο της μιας και το κορυφαιο της αλλης!!!
και δεν πηγα μονο σε 10 μαγαζια πριν βαλω την πηγη αλλα σε παραπανω.... :eek: :eek:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχοσύστημα/ICE”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες