I.C.E.

Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

το πηρα γυρω στα 700 ευρω αλλα δεν στο προτεινω γιατι εχουν βγει προβληματικα τουλαχιστον τα πρωτα που ηρθαν.οι καινουριες παρτιδες δεν ξερω.εμενα σε 2 μηνες μου εκοψε ταινια καθως και σε κατι αλλους φιλους μου! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Fotis 416 έγραψε:το πηρα γυρω στα 700 ευρω αλλα δεν στο προτεινω γιατι εχουν βγει προβληματικα τουλαχιστον τα πρωτα που ηρθαν.οι καινουριες παρτιδες δεν ξερω.εμενα σε 2 μηνες μου εκοψε ταινια καθως και σε κατι αλλους φιλους μου! 8)

ti tainia re sy??????
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

κοινος καηκε η οθονη!ασε σου λεω χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο!παντως αν παρω κατι αλλο θα βαλω παλι pioneer!ολα τα λεφτα! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Ναι ρε παιδια ολα τα λεφτα τα Pioneer :bow:

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Όποιος έχει όρεξη ας απαντήσει..
Λοιπόν όταν πρωτοεγκαταστάθηκαν και ρυθμίστηκαν οι ενισχυτές από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη πάνω έπαιζε ένα ραδιοκασσετόφωνο Pioneer KEH-M9300RDS, τα μπροστά ηχεία ήταν της μαμάς του και οι ενισχυτές ήταν γεφυρωμένοι γιατί έβγαζε μία έξοδο μόνο το Pioneer. Τώρα έχουν αλλάξει τόσο τα ηχεία (στον ένα ενισχυτή) όσο και η πηγή καθώς επίσης και δεν είναι πλέον γεφυρωμένοι οι ενισχυτές. Ερώτηση:τα din gain (min-max) και rca level (4V-400mV) θέλουν ρύθμιση λόγω των αλλαγών αυτών? και υπάρχουν κάποιοι "κανόνες" για το πως πρέπει να ρυθμιστούν? πχ το rca level εξαρτάται από τα πόσα V βγάζει η πηγή?

Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

...

Δημοσίευση από stickers!!! »

ΠΗΓΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΝΥ CD-MP3.. ΛΟΙΟΠΟΝ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΟΥ..... ΠΕΙΡΑ ΕΝΑΝ ΕΝ/ΤΗ 2ΚΑΝΑΛΟ (ΜΑΡΚΑ ΜΕ ΚΑΨΕΣ) 2 ΔΙΚΟΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ 2 ΟΒΑΛ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ 10 ΙΝΤΣΟ SUBAKI ΟΛΑ ΜΠΟΣΜΑΝ(ΤΑ ΗΧΕΙΑ)....220 Ε ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΟΔΙΟΣΕΙΣ... ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.....
ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝ 110Ε ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ!!! ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΛΟ ΕΧΕΙ 220 ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΣΩ 110 ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ??????????ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?????
1.800 vvc 150hp παλια.....

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Λοιπον Νικολα οσο περισσοτερα ν βγαζει η πηγη τοσο περισσοτερο πρεπει να χαμηλωνεις την ενταση του ενισχυτη για αυτο και ξεκινα το rca level απο 4V min και παει σε 400mVmax.πρεπει να περασεις καινουργια rca αλλο ενα ζευαγρι μαλλον απο οτι καταλαβα και γενικα αν πειραματιστεις λιγο θα καταλαβεις τι κανει το καθε κουμπι.Παντως για να βγαλει καπνους δεν νομιζω αρκει να μην τα εχεις ολα τερμα.To din gain πρεπει να ρυθμιζει την ενταση εξοδου χωρις να ειμαι σιγουρος.


Σωστος o stickers και εγω μονος μου εκανα την εγκατασταση δεν ειναι τιποτα τρελλη επιστημη αλλα δεν ξερεις σου πιανουν τον ..... :oops: :oops: :oops:

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Ένα Mp3 της Sony το οποίο θέλω να το διώξω γιατι δέν είμαι κάθόλου ευχαριστημένος!!!μετά απο ηχεία...αυτά που έχει
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Jeanpoul έγραψε:Ένα Mp3 της Sony το οποίο θέλω να το διώξω γιατι δέν είμαι κάθόλου ευχαριστημένος!!!μετά απο ηχεία...αυτά που έχει
Pio SONY exeis Jeanpoul????? kai giati den eisai happy??
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ASXETO.STICKERS STH FOTO STHN YPOGRAFH SOY O DEIKTHS BENZINHS EINAI BELOW ZERO...MHPOS PAIZEI TIPOTA ME TH FOTO?
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχοσύστημα/ICE”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες