Navi in the car!!!

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Navi in the car!!!

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Εικόνα

Το έχω πολύ καιρό τώρα.
Με έχει βοηθήσει πολύ αν και δεν το έχω αξιοποιήσει στο έπακρο.
Ειναι άψογο στην οπτική πλοήγηση αλλα μέτριο στις φωνητικές οδηγίες. (μπορείς να τις απομονώσεις να μην ακούγωνται)
Τουλάχιστον για την περιοχή μου.
Η οθόνη επαρκής για την δουλειά της, ευανάγνωστη και με καλά γραφικά με δυνατότητα εναλλακτικών τρόπων απεικόνισης.
Αυτονομία έχει απεριόριστη εαν το συνδέσετε με το αυτοκίνητο άμεσα. Το έκανα κόβωντας το καλώδιο οπου είχε κατάληξη για αναπτήρα και το έκανα φίξ. Το βίσμα όμως που καταλήγει στο PALM βγαίνει. Οπότε όταν θέλω το βγάζω, το παίρνω και μαζί μου.
Μy blue car!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Σήμερα αγόρασα με αντικατάσταση βέβαια του pda μου, ενα ποιό "καθαρόαιμο" navi.

Το CITY Navi TiBO.
Ενα πολύ όμορφο και ποιοτικό μηχάνημα που ειναι μέρα με την νύχτα απο τα pda.
Εικόνα

To City Navi είναι ένα φορητό σύστημα πλοήγησης το οποίο σχεδιάστηκε ειδικά για τον σύγχρονο οδηγό και προσφέρει μοναδικά πλεονεκτήματα :


Το ενεργοποιημένο και προ-φορτωμένο από το εργοστάσιο πρόγραμμα DESTINATOR ND εξασφαλίζει τη διατήρηση των στοιχείων πλοήγησης από κάθε ενδεχόμενο, κάτι το οποίο δε συμβαίνει συχνά στα PDA . Έτσι, δ οποιαδήποτε λανθασμένη εντολή του χρήστη ή ακόμα και αν η μπαταρία εγκαταλείψει, η πλοήγηση συνεχίζεται!

Το City Navi Tibo είναι το πρώτο σύστημα πλοήγησης με DESTINATOR ND , πλήρως αναβαθμισμένους χάρτες και με δυνατότητα προσθήκης Ευρωπαϊκών χαρτών ακόμα και μεμονωμένων χωρών.

Κοιτάμε τον δρόμο και όχι τον χάρτη! Οι σαφείς φωνητικές οδηγίες και το A . I . L . ( Arrow Indication Light ) μας καθοδηγούν με ακρίβεια και ασφάλεια στον προορισμό μας.

Μεγάλο μεγάφωνο και ισχυρός ενισχυτής για να ακούγονται ξεκάθαρα οι φωνητικές οδηγίες.

Πλήθος χρήσιμων πληροφοριών για Νοσοκομεία, Φαρμακεία, Τράπεζες, Ξενοδοχεία, Πρατήρια καυσίμων, Αστυνομικά τμήματα, Δημόσιες υπηρεσίες και άλλα σημεία γενικού ενδιαφέροντος.



Το σύστημα πλοήγησης City Navi , είναι ένα χρήσιμο και βοηθητικό εργαλείο όχι μόνο για ταξιδιώτες αλλά και για πωλητές, υπεύθυνους παράδοσης δεμάτων, πράκτορες real estate , οδηγούς οχημάτων επειγόντων συμβάντων και γενικά οποιονδήποτε οδηγό επιθυμεί να φτάνει στον προορισμό του με τον καλύτερο, ασφαλέστερο και ταχύτερο τρόπο.
_________________
Μy blue car!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Εικόνα


ΕικόναNAVIGATION
All roads lead to TiBO.
Take yourself wherever you want to go.

ΕικόναMUSIC
TiBO will also play your favourite music while you travel.

ΕικόναMOVIE
Watch your favourite films or home movies in the car.

ΕικόναPICTURE
Preview your snaps from that memorable day trip.

ΕικόναGPS
Never get lost again with this powerful GPS system..

ΕικόναOTHER FUNCTION
More than simply navigation, the TiBO covers all angles... a multifunction multimedia device..


Η δυνατότητα mp3 player με το καλό ηχειάκι που διαθέτει, ειναι πολύ καλή σε ρομαντικά ραντεβουδάκια οπου έχεις σβηστή την μηχανή και δεν θέλεις να αδειάσεις την μπαταρία σου σε περίπτωση βέβαια που κάποιος έχει ενισχυτές κλπ. :wink:
Μy blue car!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Αλλη μια φωτογραφία. Σύντομα θα βγάλω και απ'το ταμπλό του αυτοκινήτου μου να το δείτε καλύτερα. :wink:

Εικόνα

Τα "αυτάκια" αριστερά - δεξιά, ειναι πολύ εξυπηρετικά. Εκτός απο φωνητικές οδηγίες, ανάβουν σαν φλάς είτε μπλέ(Γκόλφ στύλ) είτε πράσινο, είτε κόκκινο, ανάλογως των πληροφοριών και της κατεύθυνσης που πρέπει να πάρεις. Οταν δε, φτάσουμε στον προορισμό μας, τα χρώματα ειναι σαν ουράνιο τόξο μόνιμα (για κάποια δευτερόλεπτα) και στα δυο "αυτάκια". :)
Μy blue car!!!
Εικόνα

stergios
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2005 12:21 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/Πολίχνη/Μποτσαρη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stergios »

η τιμουλα του παρακαλω??

ομορφο φαινεται και νομιζω εχω δει κατι αντιστοιχο στην σελιδα της Mio.
[img:4d7abfee97]http://users.forthnet.gr/the/pcserv/SIG2.jpg[/img:4d7abfee97]
coming sooner or later.... don't click below ...
http://monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11049331

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Για τα μέλη του club μας, κάτω απο τα 500. Κανονική τιμή, πάνω απο 700.
Μy blue car!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Επίσης, για όποιον ενδιαφέρεται για το navi-pda που φαίνεται στο ταμπλό του MG μου, ας σπεύσει, διοτι σε κανα 2 μέρρες θα το έχει πουλήσει το κατάστημα που πήρα το Tibo προς 400-420 κατοστάρικα.
Εαν όμως το θέλει κάποιο παιδί απο εδώ, 380 το κανωνίζω και μάλιστα ειναι και δηλωμένο το navi, κάτι που για να το κάνεις σε νέο pda, ειναι ταλαιπωρία.
Υπ'όψην οτι το pda της φώτος μου ειναι το πρώτο μηχάνημα που είχα και μου το κλέψανε. Το δεύτερο που ήταν το ίδιο με το πρώτο, το έβαλα πριν λίγο καιρό στο αυτοκίνητο. Αρα, ειναι αχρησιμοποίητο και μάλιστα έχω καλωδίωση για απευθείας ρεύμα στο αυτοκίνητο, χωρίς να χρειάζεται να το βάζουμε στον αναπτήρα. Και επίσης, έχω όλα τα καλώδια που είχε το πακέτο του κλεμμένου και τώρα πια δεν τα χρειάζωμαι. Θα τα πάρει όλα όποιος αγοράσει το PDA μου.
Η μάρκα ειναι... BLUE MEDIA PDA 255, Καναδικής προέλευσης.
Μy blue car!!!
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

VIDEOMIX έγραψε: Η μάρκα ειναι... BLUE MEDIA PDA 255, Καναδικής προέλευσης.
Oh Canada,
our home and native land...!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

παντως αν καποιος ενδιαφερεται για κατι τετοιο, το navi τις φωτο που εχεις στο αυτοκινιτο, το Πλαισιο το εχει σε προσφορα στα 335€.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 8:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

panagiotis έγραψε:παντως αν καποιος ενδιαφερεται για κατι τετοιο, το navi τις φωτο που εχεις στο αυτοκινιτο, το Πλαισιο το εχει σε προσφορα στα 335€.
Nαι,ε; Πιάσε μου 2-3 να έχω. :shock:
http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage. ... chant_Id=1
Μy blue car!!!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηχοσύστημα/ICE”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες