Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

κοστος?

αναμενω φωτο!!!
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

Roger Taylor έγραψε:συνεχιζω με τις αισθητικες λεπτομερειες.
πηρα δυο badge σαν αυτα,
Εικόνα

θα μπουν περιπου στο ιδιο σημειο στο cab.
Μεγειές!

Πήρα κι εγώ τρία τέτοια, ένα θα πάει πίσω εκεί πού τώρα γράφει "416 GTi" και τα άλλα δύο θέλω να τα βάλω στα τριγωνάκια στις πίσω πόρτες,εκεί πού έχει τα μικρά badges της Rover...Αλλά κάτι μου λέει ότι θα συναντήσω δυσκολία εκεί...
Εικόνα

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Δημήτρη ανέβασε ρε καμια φώτο να το δούμε χαμηλωμένο! ;)
(τα Koni τα κόκκινα είναι χαμηλώματος? :roll: )


Μεγείες για τα badges και στους 2! :-D Εγώ πάντως τα έβαλα στα φτερά,κάτω από τα μικρά φλασάκια!


Roger εύχομαι να φτιάξεις τη Roveria σου όπως τη θες :up:
Rover 416GSi '92

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

Θα ανεβάσω λίαν συντόμως παίδες...

Σήμερα ήρθαν τα badges...και όπως το περίμενα έχω πρόβλημα...

Ήθελα να τα βάλω στα τριγωνάκια στις δύο πίσω πόρτες...

http://www.rogerthomas.co.uk/thomas/ima ... _416_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Διακρίνονται στην πίσω πόρτα εδώ...Το θέμα είναι ότι το σηματάκι της Rover είναι μεγαλύτερο σε πλάτος από το bagde πού πήρα και το πλαστικό τριγωνάκι έχει πατούρα προς τα μέσα στο σχήμα του σήματος της Rover. Οπότε αν μπεί το badge, θα μείνει ένα κενό πάνω και κάτω...Δυστυχώς όλα τα τριγωνάκια αυτά στα Rover είχαν την πατούρα, δεν υπήρχε κανένα τελείως flat. Οπότε ή θα πρέπει να βγούν, να στοκαριστούν και να βαφτούν (χλωμό), ή απλώς να βάλω τα badges αλλού, π.χ. κάτω από τα φλασάκια στα φτερά...Καμία λύση?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

προσωπικα μου αρεσουν τα σηματακια του rover στις πισω πορτες και δεν θα τα εβγαζα...
μου αρεσουν τοσο πολυ που εβαλα και εγω στην κολωνα του cab.
δεν ξερω εαν μπορεις να τα δεις στην παρακατω φωτο.. δεν εχω καποια καλυτερη.
Εικόνα

αποψη μου λοιπον να βαλεις τα σηματακια με την σημαια στα φτερα.. κατω απο τα φλας η αρκετα πανω απο τα φλασακια. στο νευρο.. στο σημειο που εχω σημειωσει με μπλε κυκλο.

ασχετο, εχεις βαλει λευκα φλασακια φιλε μου?
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

με την ευκαιρια να πω και πως εχω φαει τον τοπο για να βρω καπακια για τους καθρεφτες ωστε να τα βαλω και να τα βαψω στο χρωμα του αμαξωματος...
τιποτα μεχρι τωρα... μαλλον θα βαψω ολο τον καθρεφτη κοκκινο.

για τα τριγωνακια απο GTi που λεγαμε κανενα σχολιο.. ουτε βιδα δεν βρισκω.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

http://img822.imageshack.us/i/29032011079.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Μάλλον εκεί καταλήγω κι εγώ...Μ'αρέσουν τα σηματάκια της Rover στις πίσω πόρτες...

Στο φτερό το σκέφτηκα και για κάτω και για πάνω από το φλασάκι...Αλλά δεν είμαι 100% ευχαριστημένος...Θα κοιτάξω αν ταιριάξει πουθενά και στις μπροστά πόρτες, κάτω από τον καθρέφτη ας πούμε...Αλλιώς στο φτερό...Ναι έχω βάλει λευκά φλασάκια (και τα πίσω φανάρια λευκά)...

Επίσης θέλω γνώμες για τις ζάντες μου, θα βαφτούν έτσι κι αλλιώς εντός της εβδομάδας και σκέφτομαι να τις κάνω λευκές...

http://img847.imageshack.us/i/29032011080.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Τριγωνάκια από GTi είχα βρεί παλιά στο ebay από Αγγλία...Μεταχειρισμένα φυσικά...Δε θα τα βρείς πουθενά...Στην Ελλάδα μόνο καινούργια παραγγελία και θα σου πάει πάνω από 100 ευρώ το ζευγάρι...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

;) ακριβως τα ιδια σηματακια πηρα και εγω και μαλλον τα πηραμε απο τον ιδιο αφου μου τα εστειλε στον ιδιο φακελο!

κουκλι το rover σου! :bow:
το χαμηλωμα ειναι τελειο! 30mm ειναι?
εγω θα ελεγα να το βαψεις και το αλλο μισο λευκο.. αλλα φανταζομαι ειναι μεγαλο το κοστος.
για τις ζαντες που λες, κοιτα και το χρωμα Gun metal. στην GTV τις εβαψα ετσι και μου αρεσουν πολυ.
δεν ξερω εαν θα πηγαινει στο λευκο τοσο πολυ βεβαια.

παντως γυρω στα 100 ευρω θα εδινα για τα τριγωνακια εαν τα εβρισκα στην ελλαδα..
εαν σκεφτεις τα μεταφορικα και το συναλλαγμα απο την αγγλια πανω κατω στα ιδια θα ερθει.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

Και το δικό σου πολύ ωραίο, αλλά οι ζάντες του δε μ'αρέσουν πολύ...Αλλαγή επειγόντως! :P

35 mm είναι μάλλον το χαμήλωμα, βέβαια πλέον είναι αρκετά ευάλωτο στα πεζοδρόμια και τα ψηλά πεζούλια...βρίσκει αμέσως μπροστά το χειλάκι του προφυλακτήρα (και ο καταλύτης, αλλά αυτό φτιάχνεται)...Τα τριγωνάκια (μαρσπιέδες) πάντως κάνουν τεράστια διαφορά στην αισθητική του αμαξιού...έχω δεί πολλά Rover στην Αθήνα χωρίς μαρσπιέδες και είναι τελειώς διαφορετικά σε σχέση με το GTi...Ακόμα και πολλά GTi έχω δεί χωρίς μαρσπιέδες, όταν δε είχα χάσει ένα πλαστικό από τον έναν, δεν έβρισκα πουθενά...ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν τους βρείς αξίζει να τους πάρεις αλλά μετά πολλή προσοχή να μη σου πάθουν τίποτα...

Μόλις βρήκα αυτά:

http://cgi.ebay.co.uk/Rover-214-414-Sid ... 4cf62472c9" onclick="window.open(this.href);return false;

Η τιμή εκκίνησης είναι πολύ χαμηλή...Σε 3 μέρες λήγει...Χτύπα τα! Θέλουν βάψιμο βέβαια αλλά αν τα πάρεις μέχρι 20-30 λίρες είναι ευκαιρία!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

ουτε εμενα μου αρεσουν οι ζαντες.. καθολου ομως!
μολις λιωσω τα λαστιχα θα τις αλλαξω.
αληθεια, τα mg tf εχουν το ιδιο καρε? ξερει κανενας να απαντησει?

επισης βρηκα ενα προφυλακτηρα σαν και αυτον σε καλουτσικη τιμη,
Εικόνα
καγκουρια?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Roger Taylor την Παρ Απρ 08, 2011 1:16 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες