Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από kostas200vi »

Καλύτερα βγάλε προφυλακτήρα και μετά προσπάθησε να αφαιρέσεις τις γρίλιες.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από red_drifter »

PaNoSGR έγραψε:υπαρχουν αυτα εδω τα οποια με τρελαινουν εμενα δες τα

Μπροστα
http://www.dcperformance.co.uk/cheap/23 ... -5100.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Πισω
http://www.dcperformance.co.uk/cheap/23 ... tl-bl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kagouras mono ? Kai polla akoma pou tha tou ta pw apo konta
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

nikolas έγραψε:Σχετικά με τα φανάρια, και εγώ έχω μια ένσταση μη διαβρωθεί ο καθρέφτης και θα πρότεινα τη μέθοδο του Πάνου, από την άλλη βέβαια ο Τάσος φαίνεται αρκετά σίγουρος για τη δική του πιο απλή μέθοδο..
Σχετικά με τα νίκελ κατά 99% είναι κουμπωτά, αλλά αν πας να τα ξεκουμπώσεις και ειδικά απ'έξω πιστεύω ότι μάλλον θα τα σπάσεις..
Επειδή το έκανα σήμερα μιας και έχω φέρει 6 μέτρα νίκελ λωρίδες από e-bay και θέλω να τις βάλω, τα νικελ βγαίνουν εύκολα με ένα ίσιο κατσαβίδι από τη μία άκρη τους, είναι με διπλής όψεως και "συρταρωτά" από τις δύο πλευρές μέσα στην πλαστική φάσα.
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε: Επειδή το έκανα σήμερα μιας και έχω φέρει 6 μέτρα νίκελ λωρίδες από e-bay και θέλω να τις βάλω, τα νικελ βγαίνουν εύκολα με ένα ίσιο κατσαβίδι από τη μία άκρη τους, είναι με διπλής όψεως και "συρταρωτά" από τις δύο πλευρές μέσα στην πλαστική φάσα.
Ρε κάγκουρα βάζεις λωρίδες νίκελ Εικόνα και εχεις το θράσος και σχολιάζεις τον προφυλακτήρα μου......Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από red_drifter »

kostas200vi έγραψε:
i-VTec έγραψε: Επειδή το έκανα σήμερα μιας και έχω φέρει 6 μέτρα νίκελ λωρίδες από e-bay και θέλω να τις βάλω, τα νικελ βγαίνουν εύκολα με ένα ίσιο κατσαβίδι από τη μία άκρη τους, είναι με διπλής όψεως και "συρταρωτά" από τις δύο πλευρές μέσα στην πλαστική φάσα.
Ρε κάγκουρα βάζεις λωρίδες νίκελ Εικόνα και εχεις το θράσος και σχολιάζεις τον προφυλακτήρα μου......Εικόνα

+1000 ta nikel einai gia papakia oxi gia amaksia ....
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

i-VTec έγραψε: Επειδή το έκανα σήμερα μιας και έχω φέρει 6 μέτρα νίκελ λωρίδες από e-bay και θέλω να τις βάλω, τα νικελ βγαίνουν εύκολα με ένα ίσιο κατσαβίδι από τη μία άκρη τους, είναι με διπλής όψεως και "συρταρωτά" από τις δύο πλευρές μέσα στην πλαστική φάσα.



ευχαριστω!
βαλε καμια φωτο οταν βαλεις τις νικελ λωριδες..
δεν ειμαι ακομα σιγουρος τι χρωμα θα τα βαψω..
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από i-VTec »

Μα τα Rover έχουν απ'τη μάνα τους νίκελ... :no:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

i-VTec έγραψε:
nikolas έγραψε:Σχετικά με τα φανάρια, και εγώ έχω μια ένσταση μη διαβρωθεί ο καθρέφτης και θα πρότεινα τη μέθοδο του Πάνου, από την άλλη βέβαια ο Τάσος φαίνεται αρκετά σίγουρος για τη δική του πιο απλή μέθοδο..
Σχετικά με τα νίκελ κατά 99% είναι κουμπωτά, αλλά αν πας να τα ξεκουμπώσεις και ειδικά απ'έξω πιστεύω ότι μάλλον θα τα σπάσεις..
Επειδή το έκανα σήμερα μιας και έχω φέρει 6 μέτρα νίκελ λωρίδες από e-bay και θέλω να τις βάλω, τα νικελ βγαίνουν εύκολα με ένα ίσιο κατσαβίδι από τη μία άκρη τους, είναι με διπλής όψεως και "συρταρωτά" από τις δύο πλευρές μέσα στην πλαστική φάσα.
Πάω πάσο τότε, γιατί όταν είχα προσπαθήσει να τα βγάλω εγώ από το 200άρι, από έναν extra προφυλακτήρα που είχα, το αποτέλεσμα ήταν καταστροφικό..Αλλά όπως φαίνεται στα δικά σας μάλλον είχαν πιο εύκολη τοποθέτηση-αφαίρεση.

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από red_drifter »

i-VTec έγραψε:Μα τα Rover έχουν απ'τη μάνα τους νίκελ... :no:
gia afto frontisa ola ta nikel sto amaksi mou na pane na kanoun parea sta ksila pou eixa petaksei sta skoupidia ! ! !
Mono oi 2 lorides m minan kai aftes tha pane mazi me ts profilaktires
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από red_drifter »

nikolas έγραψε:
i-VTec έγραψε:
nikolas έγραψε:Σχετικά με τα φανάρια, και εγώ έχω μια ένσταση μη διαβρωθεί ο καθρέφτης και θα πρότεινα τη μέθοδο του Πάνου, από την άλλη βέβαια ο Τάσος φαίνεται αρκετά σίγουρος για τη δική του πιο απλή μέθοδο..
Σχετικά με τα νίκελ κατά 99% είναι κουμπωτά, αλλά αν πας να τα ξεκουμπώσεις και ειδικά απ'έξω πιστεύω ότι μάλλον θα τα σπάσεις..
Επειδή το έκανα σήμερα μιας και έχω φέρει 6 μέτρα νίκελ λωρίδες από e-bay και θέλω να τις βάλω, τα νικελ βγαίνουν εύκολα με ένα ίσιο κατσαβίδι από τη μία άκρη τους, είναι με διπλής όψεως και "συρταρωτά" από τις δύο πλευρές μέσα στην πλαστική φάσα.
Πάω πάσο τότε, γιατί όταν είχα προσπαθήσει να τα βγάλω εγώ από το 200άρι, από έναν extra προφυλακτήρα που είχα, το αποτέλεσμα ήταν καταστροφικό..Αλλά όπως φαίνεται στα δικά σας μάλλον είχαν πιο εύκολη τοποθέτηση-αφαίρεση.
an dn ta exei kapsei o hlios vgenoun gia plaka !
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες