Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

edit..λαθος...
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Hondakias
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2007 9:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Hondakias »

[quote="Roger Taylor"]πρεπει να ειναι χαμηλωμενο 60mm(?)...
δεν γνωριζω λεπτομερειες αφου ετσι ηταν οταν πηρα το cab.
δεν το συνιστω σε καμια περιπτωση! βρισκω παντου και παντα!
τα ελατηρια θα αλλαχθουν μαζι με τα αμορτισερ τα οποια εναι σχεδον λιωμενα. τα πισω κοπανανε αρκετα σε μερικα σαμαρακια...
φοβαμαι οτι ο πρωην ιδιοκτητης εκανε το εγκλημα και αλλαξε τα ελατηρια χωρις να αλλαξει τα αμορτισερ με αμορτισερ που ειναι καταληλα για χαμηλωμα.
στην αρχη σκεφτομουν να το φερω στα εργοστασιακα πλαισια αλλα δεν μου αρεσει το αισθητικο αποτελεσμα.
σκεφτομαι να το χαμηλωσω 30mm(?) απο το κανονικο και οχι τοσο πολυ οσο ειναι τωρα.
εαν εχετε καποιες προτασεις ειναι δεκτες..[/quote]

Sorry Roger Taylor που δεν απαντουσα τοσο καιρο αλλα ειχα κατι υποχρεωσεις. Αν τα αμορτισερ εχουν τελειωσει και θελουν αλλαγμα εγω θα σου προτεινα κατι σε koni που ειναι πολυ ποιοτικα και HR ελατηρια που δεν ειναι ουτε πολυ σκληρα ουτε πολυ λ@κ@μ@. Εγω προσωπικα που φοραω τα κιτρινα koni με HR ελατηρια ειναι πιο λ@κ@μ@ απο οτι θα ηθελα και το χαμηλωμα ειναι πολυ καλο πιστευω για αυτο που ψαχνεις.

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

Hondakias έγραψε:
Roger Taylor έγραψε:πρεπει να ειναι χαμηλωμενο 60mm(?)...
δεν γνωριζω λεπτομερειες αφου ετσι ηταν οταν πηρα το cab.
δεν το συνιστω σε καμια περιπτωση! βρισκω παντου και παντα!
τα ελατηρια θα αλλαχθουν μαζι με τα αμορτισερ τα οποια εναι σχεδον λιωμενα. τα πισω κοπανανε αρκετα σε μερικα σαμαρακια...
φοβαμαι οτι ο πρωην ιδιοκτητης εκανε το εγκλημα και αλλαξε τα ελατηρια χωρις να αλλαξει τα αμορτισερ με αμορτισερ που ειναι καταληλα για χαμηλωμα.
στην αρχη σκεφτομουν να το φερω στα εργοστασιακα πλαισια αλλα δεν μου αρεσει το αισθητικο αποτελεσμα.
σκεφτομαι να το χαμηλωσω 30mm(?) απο το κανονικο και οχι τοσο πολυ οσο ειναι τωρα.
εαν εχετε καποιες προτασεις ειναι δεκτες..
Sorry Roger Taylor που δεν απαντουσα τοσο καιρο αλλα ειχα κατι υποχρεωσεις. Αν τα αμορτισερ εχουν τελειωσει και θελουν αλλαγμα εγω θα σου προτεινα κατι σε koni που ειναι πολυ ποιοτικα και HR ελατηρια που δεν ειναι ουτε πολυ σκληρα ουτε πολυ λ@κ@μ@. Εγω προσωπικα που φοραω τα κιτρινα koni με HR ελατηρια ειναι πιο λ@κ@μ@ απο οτι θα ηθελα και το χαμηλωμα ειναι πολυ καλο πιστευω για αυτο που ψαχνεις.
ευχαριστω για την συμβουλη αλλα ειναι ψιλοακριβα τα κιτρινα koni για το badget που εχω...
μαλλον να βαλω το σετ που εχει και ο i-VTec.
θα δοκιμασω για αρχη τα ελατηρια που εχω και εαν δεν μου αρεσουν θα βαλω τα ΗR.
πιθανοτατα θα βαλω και μπαρα θολων μπροστα και πισω. αυτο ψαχνω τωρα.

σημερα ειχαμε νεα παραλαβη!
Εικόνα
πολυ ποιοτικο το λεβιεδακι και ωραιο σε αισθηση! :up:
να αλλαξω και τον αεροσακο στο τιμονι με εναν ΜG η ειναι υπερβολη? τι λετε?
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

Καθαρά θέμα γούστου, αν θα τον αλλάξεις ή όχι.. ;) όσο για το λεβιεδάκι, και εγώ το είχα ευχαριστηθεί πάρα πολύ μέχρι που βρήκα τον αντικαταστάτη του και δε μπόρεσα να αντισταθώ.. :)

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

ποιον εβαλες? τον μεταλικο?
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Φοβερό λεβιεδάκι!!! Γ@μ@το!!!!!!!!!! :up:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

Roger Taylor έγραψε:ποιον εβαλες? τον μεταλικο?
Του BRM :smt060

Άβαταρ μέλους
Roger Taylor
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:33 pm
Τοποθεσία: Innsbruck Austria
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από Roger Taylor »

nikolas έγραψε:
Roger Taylor έγραψε:ποιον εβαλες? τον μεταλικο?
Του BRM :smt060

:up: ωραιος!

καταφεραν με τις λεπτομερειες που βαλαν στο εσωτερικο του BRM να το κανουν παρα πολυ ομορφο... απο τα ποιο ωραια που εχω δει!
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από nikolas »

Roger Taylor έγραψε:
nikolas έγραψε:
Roger Taylor έγραψε:ποιον εβαλες? τον μεταλικο?
Του BRM :smt060

:up: ωραιος!

καταφεραν με τις λεπτομερειες που βαλαν στο εσωτερικο του BRM να το κανουν παρα πολυ ομορφο... απο τα ποιο ωραια που εχω δει!
Δεν είναι τυχαίο που πολλοί με νεώτερα αυτοκίνητα (ZR, 25) ψάχνανε μανιωδώς το εσωτερικό του BRM για να τροποποιήσουν τα αυτοκίνητά τους, από χειριστήρια καλοριφέρ και λεβιέδες, μέχρι ταπετσαρίες, καθίσματα και μοκέτα..
Εμένα βρέθηκαν στα χέρια μου πριν 1 εβδομάδα πλαίσιο για τα χειριστήρια του καλοριφέρ από brm αλουμινίου, και διακοσμητικό στη μεριά του συνοδηγού (για δεξιοτίμονο) αλλά επειδή πίστευα πως εδώ δεν θα εκτιμηθεί τουλάχιστον το πλαίσιο που μπορούσε να εγκατασταθεί-ώστε να το βάλω αγγελία, όπως έπρεπε, τα έστειλα σε ένα φίλο μου στην Αγγλία

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Εξωτερικη βελτιωση σε 216 cab

Δημοσίευση από thanos_s »

nikolas έγραψε:
Roger Taylor έγραψε:
nikolas έγραψε:="Roger Taylor"]ποιον εβαλες?

:up: ωραιος!

καταφεραν με τις λεπτομερειες που βαλαν στο εσωτερικο του BRM να το κανουν παρα πολυ ομορφο... απο τα ποιο ωραια που εχω δει!
Δεν είναι τυχαίο που πολλοί με νεώτερα αυτοκίνητα (ZR, 25) ψάχνανε μανιωδώς το εσωτερικό του BRM για να τροποποιήσουν τα αυτοκίνητά τους, από χειριστήρια καλοριφέρ και λεβιέδες, μέχρι ταπετσαρίες, καθίσματα και μοκέτα..
Εμένα βρέθηκαν στα χέρια μου πριν 1 εβδομάδα πλαίσιο για τα χειριστήρια του καλοριφέρ από brm αλουμινίου, και διακοσμητικό στη μεριά του συνοδηγού (για δεξιοτίμονο) αλλά επειδή πίστευα πως εδώ δεν θα εκτιμηθεί τουλάχιστον το πλαίσιο που μπορούσε να εγκατασταθεί-ώστε να το βάλω αγγελία, όπως έπρεπε, τα έστειλα σε ένα φίλο μου στην Αγγλία
χ

Επισης, βγαλε και στειλε τις λωριδες και τον μπροστινο προφυλακτηρα σου :sick:
.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες