Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

serenity
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 2:41 pm
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από serenity »

Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής:
Εκείνο το δείγμα από ύφασμα πάνω στις πόρτες του αυτοκινήτου μου ξεκίνησε εδώ και λίγο καιρό να ξεκολλάει :klaps: και 1ον να εμφανίζεται από μέσα ένα αντιαισθητικό κίτρινο πράγμα και 2ον αυτό το κίτρινο άρχισε να τρίβεται και να μου τα κάνει όλα χάλια...! Και πες εδώ κάτι κάνεις, περνάς κάτι άλλο από πάνω...
σε μία γενική εκαθάρριση 'ομως του γκαράζ, κάποιος "έξυπνος" από την οικογένειά μου, μου πέταξε αυτές τις κίτρινες βάσεις για τις πίσω πόρτες...!!! :flam:
Τελικώς είδα από φωτό στην αγγλία ότι ένα από τα 216 Lκάτι (4θυρο) έχει πάνω στις πόρτες αντί για ύφασμα κάτι σαν ξύλο ανάλογο με εκείνο που έχουν όλα στο ταμπλό...
Μήπως κάποιος γνωρίζει που μπορώ να βρώ κάτι τέτοιο ή είχε παρόμοιο πρόβλημα και πιθανόν μία λύση...;;

Gas fc
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 477
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2007 8:29 pm
Τοποθεσία: Ιλιον Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από Gas fc »

Γιατι δεν πας σε ενα ταπετσερη να σου βαλει καινουρια υφασματα ή ακομα και δερμα;
http://www.facebook.com/TopotheteseisPh ... Systematon" onclick="window.open(this.href);return false;

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από nikolas »

Gas fc έγραψε:Γιατι δεν πας σε ενα ταπετσερη να σου βαλει καινουρια υφασματα ή ακομα και δερμα;
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις..!!

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Η καλυτερη δουλεια ειναι αυτη που σου λενε και τα παιδια.Θα σου κοστισει γυρω στα 250-300ευρω να αλλαξεις τις ταπετσαριες στο αμαξι σου.Το εχω κανει οπως και καποια αλλα παιδια και πραγματικα δειχνει πολυ.Εγω θελω να ραψω καινουργια καθησματα
Εικόνα

serenity
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 2:41 pm
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από serenity »

Παιδιά, καλά όλα αυτά... Μαζί σας για τον ταπετσέρη, αλλά θα μου βρει υφασμα με το χαρακτηριστικό μοτιβο που είχε το roverακι ή θα πρέπει να βάλλω τίποτα άσχετο...;
Και αν πούμε ότι το γυρνάω σε δέρμα, ίδιο με την υπόλοιπη πόρτα η διχρωμία...;;;

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Θα σου βρει κανονικα την ταπετσαρια.Αλλα μπορεις να κανεις και μια ερωτησει για το ποσο παει να στα αλλαξει ολα.
Εικόνα

serenity
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 2:41 pm
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από serenity »

Ωραιότατα...!!! Thanx :up:

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από nikolas »

Συνήθως μια επιλογή, είναι η προσθήκη πχ το δέρμα ή δερματίνη, να παραπέμπει στο εξωτερικό χρώμα του αυτοκινήτου..Δεν ταιριάζει πάντα βέβαια, απλά στο αναφέρω σαν επιλογή. Εγώ πχ έχω βάλει μπλε στις πόρτες..Πάντως, αν μπεις στη διαδικασία, συνιστώ να βάλεις δέρμα/δερματίνη γιατί δείχνει πιο ωραίο από το ύφασμα. Σημαντική προϋπόθεση βέβαια να γίνει σε όλες τις πόρτες..!!

serenity
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Πέμ Απρ 02, 2009 2:41 pm
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από serenity »

Ωραία όλα αυτά... το οτι δεν έχω στις πίσω πόρτες τις βάσεις δεν θα τον προβληματίσει τον ταπετσέρη...;;; Η θα μου βρει καμια πατέντα;;

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Ταπετσαρία Πόρτας σε 214si

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Πας σε μια μαντρα με τρακαρισμενα και τις περνεις
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες