Προβολάκια ομίχλης

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ενεργοποίηση από τον εγκέφαλο!?
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

:shock: :shock: :shock: τι ακριβος ενεργοποιει ο εγκεφαλος?
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ισχύει όντως σε ορισμένα αυτοκίνητα αυτό αλλά δεν ήξερα ότι το είχε υιοθετήσει και η Rover στα τελευταία της μοντέλα..
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Αν δεν κάνω λάθος ισχύει για όλα με ΜΕΜΣ 3.
Το πιο απλό πραγματάκι που κάνει η ενεργοποίηση από τον εγκέφαλο είναι να ανάβει η αντίστοιχη λυχνία στο ταμπλό.
Life is too short not to...
Άβαταρ μέλους
George19
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2007 4:21 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από George19 »

Sinonomate ta idia psaxnoume????? s stous Ag.Anargirous moy eipan guro sta 90 evro komple...alla milame oxi gia mama provolakia...kapia poy tairiazoyn kai mporei na ginei kali efarmogi...moy fanike kalo...i antiprosopia zitise konta 300 ;)))) eimaste kala???
speed is not enough..
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Κοίτα το αυτοκίνητό μας έχει πλεξούδα από το εργοστάσιο έτοιμη. Για να χρησιμοποιήσεις αυτή την πλεξούδα πρέπει
1. να βάλεις διακόπτη αφής στο ταμπλώ
2. να ενεργοποιήσεις τον διακόπτη από την ECU (σημαίνει συνεργείο)
Πάντως προβολάκια μπορείς να βρεις ίδια με αυτά που βάζουμε περίπου στο κόστος που σου είπαν καινούργια ή λίγο φθηνότερα δεύτερο χέρι. Θέλεις άλλα 15-20 ευρώ για το διακόπτη (με λίγο ψάξιμο ίσως βρεθεί σε κάποια μάντρα, δεν είχαν κυκλοφορίσει πολλά facelift στην Ελλάδα ZR/25).
Εγώ τελικά αγόρασα δεύτερο χέρι από Αγγλία τα προβολάκια, διακόπτη καινούργιο από Αγγλία, τα έβαλα μόνος μου (πολύ εύκολο, μπορώ να σου δώσω και οδηγίες) και τελικά πήγα στο συνεργείο για ενεργοποίηση, αλλιώς δεν άναβαν.
Life is too short not to...
Άβαταρ μέλους
George19
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2007 4:21 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από George19 »

Αν βρεις χρόνο να μου πεις θαμαι ευγνώμων :lol: από Αγγλία μέσω νετ παραγγέλνεις?
speed is not enough..
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

ebay.co.uk
Για τα αυτοκίνητά μας είναι σχεδόν μονόδρομος. Ανοίγεις και ένα paypal account με πιστωτική κάρτα (μπορείς και με προπληρωμένη) και μετά αρχίζεις και ψάχνεις. Πάντα πριν κλείσει η δημοπρασία ζητάς να σου πούνε τα μεταφορικά για Ελλάδα. Επίσης κοιτάς οι χρήστες που πουλάνε να έχουν αρκετές κριτικές θετικές. Έχω κάνει πολλές αγορές και δεν είχα ποτές πρόβλημα.
Ξαναεπαναλαμβάνω ΜΟΝΟ με paypal η πληρωμή...
Life is too short not to...
Άβαταρ μέλους
George19
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 24, 2007 4:21 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από George19 »

crAss έγραψε:Κοίτα το αυτοκίνητό μας έχει πλεξούδα από το εργοστάσιο έτοιμη. Για να χρησιμοποιήσεις αυτή την πλεξούδα πρέπει
1. να βάλεις διακόπτη αφής στο ταμπλώ
2. να ενεργοποιήσεις τον διακόπτη από την ECU (σημαίνει συνεργείο)
Πάντως προβολάκια μπορείς να βρεις ίδια με αυτά που βάζουμε περίπου στο κόστος που σου είπαν καινούργια ή λίγο φθηνότερα δεύτερο χέρι. Θέλεις άλλα 15-20 ευρώ για το διακόπτη (με λίγο ψάξιμο ίσως βρεθεί σε κάποια μάντρα, δεν είχαν κυκλοφορίσει πολλά facelift στην Ελλάδα ZR/25).
Εγώ τελικά αγόρασα δεύτερο χέρι από Αγγλία τα προβολάκια, διακόπτη καινούργιο από Αγγλία, τα έβαλα μόνος μου (πολύ εύκολο, μπορώ να σου δώσω και οδηγίες) και τελικά πήγα στο συνεργείο για ενεργοποίηση, αλλιώς δεν άναβαν.



Na se rotiso kati, ta provolakia gia ta dika mas auto prepei na exoyn kanena perivlima plastiko?? giati tora poy eimai sto psaksimo exo psoloberdeytei.....kai oi pio polloi diakoptes einai me to ''vathouloma'' toy proigoymenoy modeloy diladi.
speed is not enough..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 38 επισκέπτες