ξεπορτοκαλιασμα καντραν(επιτελους)

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Στο ακτίνιον στην ομόνοια έχει πολλά LEDάκια σέ διάφορες τάσεις και μεγέθη αλλά απο τιμές φαρμάκι σκέτο, καμμιά smart kit ίσως;
216Si
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εγώ παίδες πάντως...αγόρασα από το ebay 100 leds τα πολύ μικρά σαν ψείρες..μαζί με 100 αντιστάσεις 470Ohm 15ευρώ περίπου..
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... %3AIT&rd=1
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

zed έγραψε:Στο ακτίνιον στην ομόνοια έχει πολλά LEDάκια σέ διάφορες τάσεις και μεγέθη αλλά απο τιμές φαρμάκι σκέτο, καμμιά smart kit ίσως;
Rotisa sto aktinion kai mou eipane oti eixane mexri 3 volt! Apo deutera pou tha xanapao tei tha peraso volta kai apo alla 2 magazia pou exo ypopsi mou kai tha do... Pados auto me to e-bay leei trella!!!!
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

ego pira 10 euro ta 4 alla xreiazontai 3 sto kantran mou kai to ena to filaksa an kaei kanena apo ta alla pou ebala epano
Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

ksereis ti iliko einai auto to portokali filmaki pou eksises kai esy piso apo to kantran aristo?
Εικόνα
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Mia memvrani itan ensomatomeni sto plasitko akrivos opos i epifania tou cd pano sto cd. Tora oso gia to diko mou kadran thelei 2 led gia to strofometro 2 gia to taximetro 1 gia thermokrasia kai 1 gia venzini :P

Kai merikes fotos apo tin fasi tora pou piramatizome me ta organa pou agorasa apo tin fratzi apo ena 214 me molis 20 euro :P

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

To apotelesma vgainei akreta xethoriasmeno ble. I diadikasia pu akolouthisa itan na vapso ta idi yparxoda labakia me ble xroma kai na valo piso apo ta organa mia ble memvrani. Alla den einai arketa fotino. Pisteuo i diafora tha ginei me to led!
spook_R25
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2007 4:38 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spook_R25 »

geia se olous....

gia rixte mia matia edw http://www.ultimatemods.co.uk/rover/25.html
leei oti antikathista ta original lampakia me allo xrwma...gia peite gnomes aksizei i tha einai patata?
Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Καλωσήρθες spook.
http://www.led1.de/shop/product_info.ph ... 0d4bde3ae5
Έχω βρεί και αυτούς.τσάμπα αποστολή Ευρώπη,πολύ φθηνότερα και έχει και τις ψείρες για τους διακόπτες που οι άλλοι δεν δίνουν.Το μόνο κακό είναι ότι μπορεί να κάτσει και να φωτίζει σωστά μπορεί και όχι,αλλά τουλάχιστον με τέτοιες τιμές μπορείς να παραγγείλεις και ένα σετ παραπάνω
216Si
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Αυτά που δείχνεις spook_R25 φαίνονται ok, αλλά δεν διευκρινίζει αν χρειάζεται και κάτι άλλο για να φαίνονται μπλε τα όργανα. Ο φωτισμός στα όργανα μας γίνεται πορτοκαλί και με τη συνδρομή ενός "φιλμ" που υπάρχει από πίσω και κατανέμει ομοιόμορφα τον φωτοσμό. Αν χρησιμοποιηθεί μπλε λαμπάκι έχω κάποιες επιφυλάξεις για την απόχρωση που θα φανεί τελικά μπροστά.
Zed, νομίζω αυτά δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν εύκολα για τους διακόπτες, αφενός γιατί χρειάζεται και αντίσταση και αφετέρου γιατί αυτά που μπαίνουν κανονικά στη βάση για τους διακόπτες είναι ακόμα μικρότερα..
Κάπου είχα δει παλιά για μια πατέντα, που χρησιμοποιούσε ελαστική σωλήνα neon περιμετρικά από τα όργανα ώστε να δίνουν ό,τι φωτισμό θέλετε..
Αν σας ενδιαφέρει θα ψάξω να βρω φωτογραφίες..
Στα δικά μου θα μ'άρεσε να έχω λευκό φωτισμό, στο στυλ που είχε η Corolla η προηγούμενη (δεν ξέρω σε ποια άλλα μοντέλα υπάρχει, απλά εγώ μόνο εκεί το είχα δει..)
Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

για τις ψείρες θέλει σίγουρα και μια αντιστασούλα σε σειρά με τα 12V για το λαμπάκι.Με το καντράν τι γίνεται;με απλό led πάντως φαίνεται ξεπλυμένο.εκτό και άν δίνουν super bright.
216Si
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες