xenon bulbs group buy

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Λοιπόν σήμερα πέρασα και από μερικούς δρόμους με καθόλου φωτισμό (χθες μόνο μεσογείων και μετά στα στενά μέχρι το σπίτι μου - τα στενά φωτίζονται).
Η διαφορά είναι εύκολα ορατή...το φως δεν είναι πια κιτρινίζον, είναι λευκό...η δέσμη πάει και πιο μακριά, αλλά σημαντικότερα ανοίγει πλάγια περισσότερο από τις άλλες λάμπες. Τελικά αν κάποιος κάνει διαδρομές σε επαρχιακούς δρόμους χωρίς φωτισμό συχνά και δεν έχει τα χρήματα για ένα xenon kit αξίζει και με το παραπάνω η αλλαγή των λαμπτήρων.
Life is too short not to...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ενδιαφέρεται κανένας ακόμα για κάτι τέτοιο..?
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Ναιιιιιιιι,αν βρούμε κάτι αξιόλογο
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

στο themgzr.co.uk ετοιμάζουν ένα group buy στο οποίο θα μπορούσαμε να συμετέχουμε..αν και δε ξέρω αν είναι η καλύτερη τιμή που μπορούμε να βρούμε..έχω βρει και πολύ φτηνότερα στο ebay αλλά δε ξέρω τι παίζει από μάρκες, χώρα προέλευσης και ποιότητα κατασκευής..αν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει ώστε να δούμε προς τα που να κινηθούμε..
και αν κάποιος μπορεί να κάνει μια έρευνα αγοράς εδώ..για να ξέρουμε τι ψάχνουμε..-μιλάμε πάντα για xenon hid conversion kit
Θάνος_TF
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2005 3:45 pm
Τοποθεσία: Αθήνα-Παπαγου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Θάνος_TF »

και εγώ ενδιαφέρομαι αν βρούμε κατι καλο.
Μα όταν θα γυρίσεις δυστυχώς θα είμαι ένας αγνωστος γνωστός..
ΕικόναΕικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Ενδιαφέρετε κανείς άλλος γιατί μάλλον θα κανονίσω group buy αν βρεθούν τα άτομα, με τα ξένον κιτ για Η7 να κάνουν κάτω απο 300 ευρώ σίγουρα
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
-=Ξ(BLACKMARKET)Ξ=-
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Απρ 07, 2006 11:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΣΕΠΟΛΙΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από -=Ξ(BLACKMARKET)Ξ=- »

sorry pedia den poliksero apo to thema....alla peite mou tin gnomi sas.???
pira kati fthina xenon apo to praktiker me 14 euro.ta evala k i diafora itan katakorifa esthiti.leyko blue xroma k pio ksekourasta gia to mati.(tha valo kai sta megala tora .)))akouo gia 200 k 300 euro k den ksero giati???
ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ 216GTi ΣΤΟ CLUB!!!
I loVe iT!!!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ναι γιατί αυτά που πήρες δεν είναι xenon αλλά wannabexenon :P είναι απλές λάμπες με καλύτερη απόδοση και λευκό φωτισμό.. όταν μιλάμε για xenon kit όμως εννοούμε ένα σετ το οποίο μετατρέπει το φωτισμό σε xenon με χρήση ειδικών λαμπτήρων ενισχυτών/σταθεροποιητών τάσης κλπ..και γι'αυτό μιλάμε για τιμές 200ευρώ 300..και πάει λέγοντας..και πίστεψε με η διαφορά είναι πολύ μεγάλη..πχ..σκέψου το φως που έχουν οι περισσότερες mercedes..bmw..τα νέα range rover και γενικά όλα σχεδόν τα νέα πολυτελή αυτοκίνητα..
-=Ξ(BLACKMARKET)Ξ=-
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Απρ 07, 2006 11:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΣΕΠΟΛΙΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από -=Ξ(BLACKMARKET)Ξ=- »

kapish !!! kapish!!! katalava....exeis dikio einai sigoura wannabexenon lolol :lol:
ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ 216GTi ΣΤΟ CLUB!!!
I loVe iT!!!
PANOS900
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2007 1:38 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PANOS900 »

paidia geia sas ki apo mena.....agorasa apo ameriki 2 kit xenon hid (oxi lambes...... kanoniko xenon) 180 euros.....mesa stis epomenes meres tha to paralavo....an thelete kamia pliroforia eite gia paragelia eite apla gia na to deite peite mou
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αισθητικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες