Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Meetings in Athens
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από stickers!!! »

Ο πανος αναφερθηκε στο γιατι δεν παμε βολτες για ανοιγματα κτλ....Μην ξαναλεμε τα ιδια πραγμματα παλι.

Και ποιος ο λογος να παμε βορεια.....
Και ποιος σας λεει οτι ολα τα μελοι θα ηθελαν να ξενιτευτουν για ενα καφε με το club...

Λοιπον το θεμα θα κλεισει εδω γιατι δεν υπαρχει λογος συζητησης.

Οποιος θελει να κανει προτασεις σχετικα με τις συναντησεις καθε τεταρτη μπορει να ερθει απο κοντα και να το συζητησουμε.

Οποιοδηποτε post που θα αναφερετε στο παραπανω θεμα θα θεωρηται off topic και θα διαγραφετε.
Οποιος εχει ιδεες για τις δραστηριοτητες του club θα πρεπει να συμετεχει και σε αυτες και οχι να γραφει απλα στο forum.
1.800 vvc 150hp παλια.....
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από i-VTec »

Αλήθεια?Ότι δε θέλουμε να συζητήσουμε το "κλείνουμε" πλέον γιατί "δεν έχει λόγο συζήτησης"?Από πότε τέτοια χούντα ρε παιδιά και δεν πήραμε χαμπάρι τίποτα? :dan:

Για εμάς που ήδη μένουμ βόρεια δεν είναι "ξενίτευμα" το να ερχόμαστε ΣΕΦ ας πούμε?Ας ρωτήσουμε να δούμε...Απ'όσο ξέρω δεν είσαι μόνο εσύ που έχεις γνώμη από τα άτομα που κατεβαίνουν ΣΕΦ...Θέλω να ακούσω και τους άλλους...Αλλά θα μου πείς αρκετοί δεν μπαίνουν καν στο forum...Όσο για την τελευταία πρότασή σου (αυτή με τα κόκινα γράμματα,να την δούμε καλά-καλά),θέλω να ξεκαθαρίσεις τώρα σε ποιόν πηγαίνει...Για να σου απαντήσω καταλλήλως.Στις συναντήσεις του club πιστεύω ότι έχουν λόγο ΟΛΑ τα μέλη και όχι μόνο όσα κατεβαίνουν κάθε Τετάρτη ΣΕΦ...Εκτός αν με τον όρο "συναντήσεις" πλέον εννούμε μόνο το ΣΕΦ,μιάς και δεν κάνουμε τίποτα άλλο...Και πιστεύω ότι εδώ θα συμφωνήσει και ο Νικόλας που συνήθως διατηρεί μία αντικειμενικότητα...

Αυτά,καλημέρα σας.
Εικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Παιδια εγω θα προτεινα να ξεκινήσουμε με προτάσεις για διάφορα μέρη για συναντήσεις και να κανουμε ψηφοφορία.
εφόσον υπάρχουν μέλη που δεν βολευονται με το Σ.Ε.Φ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ με την προυπόθεση ότι θέλουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να ερχονται στις συναντήσεις ΟΠΟΤΕ καντε προτάσεις παιδια, να τις συζητήσουμε, μην αναλώνεστε στο τι ειπε ο ένας και ο άλλος. :D
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από nikolas »

Ο Νικόλας που "συνήθως διατηρεί μια αντικειμενικότητα", θα θυμήσει ότι στη διάρκεια της φετινής περιίδου έγιναν μηνιαίες συναντήσεις σε αντίθεση με παλιότερα. Η συμμετοχή ή όχι, σε αυτές είναι άλλο θέμα..Από λίγο πριν το Πάσχα και μετά ατόνισε το θέμα κάπως και ειδικά τώρα λόγω διακοπών, αλλά από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα συνεχίσει σίγουρα κανονικά.
Από εκεί και πέρα, στο αρχικό post του Πάνου, έχω να πω ότι ποτέ το club δεν είχε σαν σκοπό να "μοστραριστεί" και να την μπει σε άλλα club μέσω επίδειξης οδηγικών ικανοτήτων..Το κάθε μέλος σαν αυτόνομη μονάδα, μπορεί να κάνει ό,τι το φωτίσει ο Θεός, αλλά σαν club ούτε το κάναμε, ούτε πρόκειται να το κάνουμε..Δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτα και σε κανένα πόσο μάλλον χρησιμοποιώντας σαν μέσο τις κόντρες τις σφήνες κλπ.., όσο για το αν γνωρίζουν την ύπαρξη μας τα άλλα club νομίζω ότι είναι περιττό να απαντήσω..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από i-VTec »

Στο τελευταίο θα συμφωνήσω μαζί σου...Ο καθένας οδηγά όπως θέλει και κάποιοι δε θέλουν να επιδίδονται σε επικίνδυνα "αθλήματα"...Π.χ. ο Κώστας μόνο πίστα μετά από αυτό που έπαθε και δεν τον αδικώ...Αλίμονο,δεν είπα να κατεβαίνουμε κάθε τετάρτη και να πηγαίνουμε για ταρζανιές...Εξ'άλλου,όποιος έχει κανένα βράδυ όρεξη,είμαστε 3-4 άτομα που βγαίνουμε συχνά μεταμεσονύκτιες ώρες και πάμε βόλτες,ας στείλει ένα PM...

Aλλά αυτό για τις μηνιαίες που έγιναν...Πότε ρε παιδιά?Ανακοινώθηκε τίποτα στο forum?Μήπως δεν το είδα,αυτό λέω... :despair: Εκτός αν το κανονίσατε στο ΣΕΦ και οι υπόλοιποι δεν το μάθαμε ποτέ... :( Μηνιαίες όπως παλιά που λέγαμε ότι "στις x του μηνός κανονίζουμε καφέ στο terra petra" π.χ. έχω να δω πολλούς μήνες...
Εικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Tha simfoniso me autopou eipe o i-vtec gia ta kokkina grammata apla tin gnomi mou eksefrasa kai tpt parapano apla esi (stickers) to pires kapos allios mallon pio epithetika tespa gia na teleionei to thema edo pera as kanoume oti leei o nikolas o kathenas na kanei oti thelei monos tou kai na sinantiomase mono sto SEF......Oso gia tis mazikes sinantiseis ego den mporo na pareuriskomai giati aploustata eimai 500km makria otan ginontai kai tha ginoun kai akoma kai athina na eimai meno makria gia na ksodeuo 10eura venzinis kai apla na kathomai opos proexo pei.Den eimai antithetos stis szitiseis alla opos eipai o alex rover 45 tha itan kalo na petame kamoia idea gia to pou tha pame kai na psifizoume gia na allazoume kai ligo parastaseis kai gia na min oligoroume allo psinestai na pame gia kana mpanaki savvato xalkida kai na ta poume apo konta ekei ego den exo kanena provlima na ta sizitisoume alla oxi se ena parking afilekseno san tous kleftes.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από stickers!!! »

i-VTec έγραψε:Όσο για την τελευταία πρότασή σου (αυτή με τα κόκινα γράμματα,να την δούμε καλά-καλά),θέλω να ξεκαθαρίσεις τώρα σε ποιόν πηγαίνει...Για να σου απαντήσω καταλλήλως.Στις συναντήσεις του club πιστεύω ότι έχουν λόγο ΟΛΑ τα μέλη και όχι μόνο όσα κατεβαίνουν κάθε Τετάρτη ΣΕΦ...Εκτός αν με τον όρο "συναντήσεις" πλέον εννούμε μόνο το ΣΕΦ,μιάς και δεν κάνουμε τίποτα άλλο...Και πιστεύω ότι εδώ θα συμφωνήσει και ο Νικόλας που συνήθως διατηρεί μία αντικειμενικότητα...

Αυτά,καλημέρα σας.
Η τελευταια προταση μου πηγαινει σε μελοι που δεν ασχολονται καν με τις συναντησεις και θελουν να επεμβουν σε κατι που ουσιαστικα δεν τους ενδιαφερει(ετσι εχουν δειξει τουλαχιστον).

Σαν club το ξερετε ολοι οτι δεχομαστε ολες τις προτασεις...

Και ξαναλεω οποιος εχει προτασεις για οποιοδηποτε θεμα ξερει που θα μας βρει καθε Τεταρτη.

Ειναι παραλογο εντελως ενα μελος να εκφραζει διαφωνιες σε κατι που δεν συμετεχει.


Και οπως ειπε και ο Νικολας παραπανω,φετος εγιναν μηνιαιες συναντησεις που αλλα χρονια δεν γινοντουσαν...

Και να θυμισω παλι οτι περυσι μαζευτηκαμε στο σεφ και αποφασισαμε απο κοινου να ξανα αρχισουν οι μηνιαιες.


Τωρα οσο αναφορα
i-VTec έγραψε:Στις συναντήσεις του club πιστεύω ότι έχουν λόγο ΟΛΑ τα μέλη και όχι μόνο όσα κατεβαίνουν κάθε Τετάρτη ΣΕΦ..
Δεν το σχολιαζω ειναι εντελως παραλογο..

Τωρα οσο αναφορα το σημειο συναντησης που ειναι το σεφ ειναι λογο χωρου και λογο οτι ειναι στην μεση για τους περισοτερους.
1.800 vvc 150hp παλια.....
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από nikolas »

Πάνο, μπορείς να μου εξηγήσεις σε τι ακριβώς θέλεις να αλλάξεις παραστάσεις? Στις συναντήσεις στο ΣΕΦ που ήρθες μία φορά? και ξαφνικά έγιναν βαρετές και μονότονες και συνηθισμένες? Υπάρχουν μέλη, που σε αυτές τις συναντήσεις έρχονται εδώ και πάνω από 2 χρόνια συστηματικά, από διάφορα σημεία της Αττικής..Από Απρόπυργο, από Ελευσίνα Από Αργυρούπολη από κέντρο Αθήνας κλπ.. Όσο για το ΣΕΦ εκτός του ότι αποτελεί σημείο συνάντησης πολλών club Ford, Punto, Hyundai Coupe, Ibiza, Corsa, Swift κ.α. αποτελεί και κομβικό σημείο με εύκολη πρόσβαση από διαφορετικά σημεία της Αθήνας και με άνετο parking..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από i-VTec »

Πρώτον,έχεις σκεφτεί Κώστα ποτέ ότι κάποια μέλη (συμπεριλαμβανομένου και εμού) δεν κατεβαίνουν ΣΕΦ λόγω ώρας και μέρας?Αυτά τα μέλη που δεν έχουν καταφέρει ίσως ποτέ να έρθουν ΣΕΦ δεν θα έπρεπε να πούν τη γνώμη τους για συναντήσεις,ώστε να μπορούν να παρευρεθούν και αυτοί?Αν γίνει ένα poll αύριο-μεθαύριο με θέμα "που θέλετε να γίνει η μηνιαία μας συνάντηση",δεν θα ψηφίσει όλο το forum,ασχέτως αν έρχονται ή όχι στο ΣΕΦ?Το θεωρώ άδικο...Δεν είπα να μιλήσει κάποιος από Θεσσαλονική που προφανώς δεν έχει νόημα να μιλά για τις συναντήσεις της Αθήνας,αλλά εμείς οι Αθηναίοι?Και δεύτερον,όχι και "μέση" το ΣΕΦ...γεωγραφικά,βρίσκεται πιό Νότια και απ'την Ανταρκτική...Εντάξει,έχει το parking,αλλά μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν άλλοι χώροι στη μέση της Αττικής...Με την λογική αυτή θα μπορούσαμε να μαζευόμαστε και στο ΟΑΚΑ,έχει χώρο και είναι στη μέση της Αθήνας...Όχι? :despair:

Αλλά πέραν αυτών,αυτό που θεωρώ καλό να γίνει είναι συναντήσεις κατά τη διαρκεία της ΗΜΕΡΑΣ,προφανώς Κυριακές ή αργίες...Έτσι θα το χαιρόμαστε όλοι περισσότερο...Χωρίς φυσικά να διακοπούν οι Τετάρτες στο ΣΕΦ για όσους θέλουν και μπορούν...Να καθόμαστε 2 ώρες όρθιοι δηλαδή μέσα στα σκοτάδια,χειμώνα καλοκαίρι?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Συναντησεις στην Αθηνα Vol 5.

Δημοσίευση από stickers!!! »

Δηλαδη εσυ θεωρεις λογικο ο αλλος που ερχετε απο ασπροπυργο και κανει 30 χλμ να παμε στο Οακα για συναντηση :crazy: :crazy: :crazy: ...

Πιστευω οτι οι περισοτεροι απο μας δεν ειμαστε περισοτερο απο 15 λεπτα αποσταση απο το σεφ....

Τωρα οσο αναφορα το θεμα της μερας και ωρας.
Ειναι Τεταρτη που ειναι κλειστα τα μαγαζια..
Ειναι 22:00 το βραδυ...
Η μονη περιπτωση να μην μπορει να ερθει καποιος ειναι να δουλευει βραδυ....
Οποτε σε αυτο δεν μπορουμε να κανουμε κατι...

Και εσυ που λες οτι δεν μπορεις να ερχεσαι την συγκεκριμενη μερα και ωρα postαρες μια φορα να πεις ρε παιδια το κανουμε αυριο για να μπορεσω να ερθω και εγω?????δεν το κανες...
Οποτε τι ζητας ξαφνικα τωρα???
Εγω ειχα μεινει σε αλλο λογο που δεν ερχοσουν στο σεφ.
γιατι μεχρι πριν και κανα 3 μηνο μπορουσες και ερχοσουν καθε Τεταρτη...Τωρα ξαφικα δηλαδη αλλαξαν ολα και Τεταρτη δεν μπορεις με τιποτα??και πες οτι εγινε αυτο γιατι δεν το πες να το κανουμε μια αλλη μερα και τωρα ξαφνικα που ανοιξε το θεμα ο panos αρχισες να γραφεις και στην ουσια να κραζεις?? :flam:
1.800 vvc 150hp παλια.....
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Συναντησεις στην Αθηνα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες