Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Meetings in Athens
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από machos_si »

κ εγω συμφωνω με τα νουμερα!!11 αλλα ειναι αδικο να παρει εναν λαχνο ο stucker (i-VTec) κ απο εναν ο stickers εγω κ ο red. υπαρχει μια διαφορα μεγεθους κ ποιοτητας φυσικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :P :P οποτε προτινω εμεις οι 3 να παρουμε απο νουμερα 2!!!!11
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστα, αν και το να δίνονται οι λαχνοί έναντι κάποιου αντιτίτμου, θα τόνωνε ακόμα παραπάνω τα οικονομικά του club, μέχρι σήμερα, είχαμε την θέση, στο να βοηθήσει οικονομικά το club όποιος έχει διάθεση, του αρέσει η όλη κατάσταση και αναγνωρίζει την προσπάθεια ορισμένων για την εύρυθμη λειτουργία. Γι'αυτό ξεκίνησε ο θεσμός με τα support members. Τώρα, αν support members καταλήγουν κάθε χρόνο να είναι 10-15 άτομα τότε ας κάνει ο καθένας την αυτοκριτική του, και ας αναλογιστεί ποιες είναι οι πραγματικές δυνατότητες του club και τι τελικά αυτό όντως επιτυγχάνει.
Οπότε η επικρατέστερη άποψη (και μάλλον αυτή που θα ισχύσει) είναι να δωθούν ελεύθερα οι λαχνοί, αφού το να βγάλει λεφτά το club δεν είναι αυτοσκοπός, ενώ το να βοηθάει τα μέλη και να στέκεται αντάξιο των προσδοκιών τους είναι.


υ.γ. τα όσα γράφω, δεν αποτελούν μομφή για σένα ή οποιονδήποτε, απλά με την ερώτηση σου μου δωσες την ευκαιρία να εξηγήσω μερικά πράγματα, και να υπενθυμίσω άλλα..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από kostas200vi »

Νικόλα εγώ υπέθεσα το αυτονόητο,ότι μια λαχειοφόρος αγορά εχει σκοπό την οικονομική βοήθεια προς Σύλλογο η Club, εχω την άποψη ότι εάν υπήρχε κάποιο συμβολικό αντίτιμο για κάθε λαχνό και ποιο πολλά θα είναι τα δώρα μετέπειτα (με την πάροδο του χρόνου) σε κάθε κοπή πίτας, αλλά και το Club θα είχε κάποιους πόρους ώστε να μην εξαρτάτε μόνο από την εκάστοτε διάθεση κάποιων μελών ώστε να το στηρίξουν οικονομικά.
Θέλω να προσθέσω ότι εσείς γνωρίζετε καλύτερα το θέμα και όλα τα παραπάνω είναι απλά προσωπική άποψη και τίποτε άλλο.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από saikoe39 »

kostas200vi έγραψε:Νικόλα εγώ υπέθεσα το αυτονόητο,ότι μια λαχειοφόρος αγορά εχει σκοπό την οικονομική βοήθεια προς Σύλλογο η Club, εχω την άποψη ότι εάν υπήρχε κάποιο συμβολικό αντίτιμο για κάθε λαχνό και ποιο πολλά θα είναι τα δώρα μετέπειτα (με την πάροδο του χρόνου) σε κάθε κοπή πίτας, αλλά και το Club θα είχε κάποιους πόρους ώστε να μην εξαρτάτε μόνο από την εκάστοτε διάθεση κάποιων μελών ώστε να το στηρίξουν οικονομικά.
Θέλω να προσθέσω ότι εσείς γνωρίζετε καλύτερα το θέμα και όλα τα παραπάνω είναι απλά προσωπική άποψη και τίποτε άλλο.
Συμφωνω........
Πιστευω πως 0.01 ευρω ειναι πολυ καλα...λολ
Περα απο την πλακα...ο Κωστας εχει δικιο....!!!!


Θελω την εξατμα.... :bow:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από i-VTec »

Εσένα saiko άμα σου λέγανε δώσε 50 ευρώ για τον λαχνό της εξάτμισης θα τα έδινες αμέσως... :-D

Πάντως,όσον αφορά το θέμα,πιστεύω ότι είναι καλύτερα έτσι με τους δωρεάν λαχνούς...Αν και ένα συμβολικό αντίτιμο (5 ευρώ π.χ.) δεν θα έβλαπτε,αρκεί να μην έπαιρνε ο καθένας από 5-10 λαχνούς...
Εικόνα

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από red_drifter »

i-VTec έγραψε:Εσένα saiko άμα σου λέγανε δώσε 50 ευρώ για τον λαχνό της εξάτμισης θα τα έδινες αμέσως... :-D

Πάντως,όσον αφορά το θέμα,πιστεύω ότι είναι καλύτερα έτσι με τους δωρεάν λαχνούς...Αν και ένα συμβολικό αντίτιμο (5 ευρώ π.χ.) δεν θα έβλαπτε,αρκεί να μην έπαιρνε ο καθένας από 5-10 λαχνούς...
:iagree:
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από nikolas »

Έχεις δίκιο Κώστα, στο συλλογισμό σου, αλλά είμαι απόλυτα βέβαιος κρίνοντας από την διάθεση ένταξης στα support members ότι τότε θα υπήρχαν αντιδράσεις, αν χρεώνονταν οι λαχνοί. Στο κάτω κάτω, τα δώρα δεν είναι αγορασμένα από το club, αλλά αποτελούν μεσολάβηση του club με ενδιαφερόμενες επιχειρήσεις ώστε να προσφερθούν στα μέλη.
Με αυτή τη λογική ένα άλλο σενάριο θα ήταν τα δώρα να αφορούν μόνο τα support member, ή τα support member να συμμετέχουν με πολλαπλάσιους λαχνούς, αλλά και πάλι θα υπήρχαν αντιδράσεις για διακριτική συμπεριφορά υπέρ ή κατά κάποιας ομάδας. Είναι πολλά. Μακάρι να ήσουν εδώ να στα εξηγήσω από κοντά γιατί όσα και να γράψω στο forum και πάλι δεν θα είναι αρκετά..!!

Άβαταρ μέλους
Adan25
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2007 8:10 pm
Τοποθεσία: Πευκάκια, Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από Adan25 »

At last! Κατάφερα να συντονίσω τα ρεπό μου οπότε θα μπορώ να λέω ναι ...ήμουν και εγώ εκεί ! :-D αν δείτε ένα ξεκάρφωτο με ένα blueblack 200άρι :arrow: είμαι εγώ :smok: C U guys! :burn:
The Vikings said "Sky seperates us from eternal life and the unlimited power" many have fallen in the name of eternal glory others in battle and others in the name of stupidity! Please drive safely so that you can void stupididy and protect the life of your co-driver and all of them around your car! thnx.


ΕικόναΕικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από kostas_pana »

paides ego molis mpika spiti.... 6.15!!!
katastrofi!
i pita einai etimi sto magazi!
an mporei kapoios as kaneiena til mpas kai ksipniso stin ora mou.... 10,30!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κοπή πίτας MG-RoverClub 27 Ιανουαρίου στο Terra Petra

Δημοσίευση από nikolas »

Ένα τελικό καζανάκι αξίας 150 € από το κατάστημα GPexhaust, Θηβών 258 Περιστέρι, τηλ. 2105764642 http://www.GPexhaust.gr" onclick="window.open(this.href);return false; πήγε στην Έλενα από την Kronos Μεταφορική που κέρδισε το φλουρί
Εικόνα

Από την εταιρεία του κ. Γ.Πάλλα (Λυσιμαχίας 8 Ν.Κόσμος τηλ. 2109226922) έχουμε προσφορά για την κοπή της πίτας μια δωροεπιταγή 100ευρώ για αξεσουάρ ή ανταλλακτικά από το κατάστημα του σε ένα τυχερό μέλος, το οποίο ήταν η Έλενα από την Kronos Μεταφορική
Εικόνα

Από τον κ Κουρουπάκη και την εταιρεία Rovanet, Ιωάννη Μέρλα 24& Θησέως 5 Αγ.Ανάργυροι τηλ.2102632040 fax 2102614055 http://www.rovanet.com" onclick="window.open(this.href);return false; έχουμε
-μια δωροεπιταγή 100ευρώ για ανταλλακτικά ή αξεσουάρ από το κατάστημα του που κέρδισε ο Gas fc
-από ένα σετ υαλοκαθαριστήρες flatblade για τέσσερα τυχερά μέλη που κέρδισαν οι Γιώργος R25, ivtec, Νίκος R25, Stickers!!!
Εικόνα

Από τον κ. Μανώλη Χαλκιαδάκη-Power Electric (Lourbas team) έχουμε
-ένα quick shift για Rover 200/25/ZR με R65 κιβώτιο που κέρδισε ο nikolas
-από ένα κοντρόλ (με προγραμματισμό) για Rover/MG μοντέλα <2004 για δύο τυχερά μέλη τα οποία ήταν ο Grover και ο Σωτήρης 1.8 ZR

Από το συνεργείο του κ. Βώσσου έχουμε από μία αλλαγή λαδιών, για δύο τυχερά μέλη, τα οποία ήταν ο Rofindelver και ο machos si
Εικόνα

Από τον Δημήτρη (Tigraki!!!) και το μαγαζί του CMS Computers, Μπακνανά & Ακροπόλεως 6, 17234, Δάφνη. τηλ.: 210 9015832, τηλ./fax: 210 9015598, κιν.: 6944261780.
Εικόνα
---> 2 άτομα από 1 Joystick για PC ο καθένας αξίας 23 € το ένα, που κέρδισαν οι Πέτρος και Azman
---> 2 άτομα από 1 δωρεάν software service στον PC ο καθένας αξίας 30 € το καθένα που το κέρδισαν οι Χρήστος και Δημήτρης
---> 2 άτομα από 1 κάρτα Wind F2G με δωρεάν χρόνο ομιλίας ο καθένας, οι οποίοι ήταν ο George19 και ο Jimmar

τα δώρα που συγκεντρώθηκαν για τη φετινή κοπή της πίτας ξεπερνάνε συνολική αξία 700ευρώ!!


Ευχαριστούμε θερμά όλα τα μέλη που παραβρέθηκαν στην κοπή της πίτας του MG-RoverClub για το 2008!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Συναντησεις στην Αθηνα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες