ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΟΜΙΧΛΗΣ ΓΙΑ 200/400/45/25 SERIES

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

to kitrino lampaki gia na anapsei kleinei kikloma meso tou piniou tou rele re sy,gia auto den xreiazetai na balei probolakia.

Pantos gia na dokimaseis an leitourgei to kikloma file rainfallgr pare ena polimetro i boltometro kai des an fernei tasi to kalodiaki pou les me mia geiosi
Εικόνα

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

Το ρελε για τα προβολακια ομιχλησ που βρισκεται. Θελω να πω , αν για παραδειγμα σε ενα αμαξι χαλασει που ειναι για να το αλλαξει. Αν δεν υπαρχει ρελε... τοτε χρειαζομαι ενα ρελε :)
Να θυμησω οτι εχω το 414 bubble!

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

στα 414 νομίζω βρίσκεται πίσω από την κεντρική κονσόλα..με μια μικρή επιφύλαξη..

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

den nomizo na iparxei rele an den ipirxan ta probolakia apo tin antiprosopeia,an den exeis balei rele xreiazesai gia na sou anoigei to reuma pou tha kataligei sta probolakia sou
Εικόνα

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

Οταν λες πισω απο την κεντρικη κονσολα...? την κονσολα την εχω ανοιξει στο παρελθον αλλα αν θυμαμαι καλα, παει και καιρος, βρηκα μονο τον εγκεφαλο του συναγερμου. δεν ειδα πουθενα τιποτα ρελε!

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ρε..κάτσε λίγο γιατί δε συννενοούμαστε..
έχεις βάλει πλεξούδα για τα φώτα ομίχλης..? αν όχι πως περιμένεις να βρεις ρελέ..? είναι και αυτός κομμάτι της πλεξούδας που χρειάζεσαι..!

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

μα η ερωτηση μου ηταν αν το αμαξι εχει την πλεξουδα πανω ή οχι. και σχεδον κατεληξα στο συμπλερασμα οτι την εχει εφοσον και το φυσακι υπαρχει και κρεμμεται στο χωρο απο τα προβολακια, αλλα και ο διακοπτης ειναι κοπλε.. εχει ολα τα καλωδια απο πισω. το αμαξι ειναι 400. Απλα δε ξερω την διαδρομη που κανουν τα καλωδια για να ελεξω τη χρειαζεται για να αναψουν τα προβολακια

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ε αγόρασε άμα είναι τα προβολάκια..και άμα δεν ανάψουν..βλέπουμε τι μπορεί να λείπει στην πορεία..

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

μα εφοσον δεν στελνει ρευμα στο φυσακι... επειδη θα κανω καποιες αλλαγες στο αμαξι δεν θελω να εχω συνεχεια ραβε ξυλωνε. θελω να κατσω μια μερα και να τελειωσω

rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 5:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

εφοσον πλεον εχω και τα προβολακια και το ρελε και το διακοπτη... εψαξα καλα το αμαξι για καλωδιωσεις... τελικα το αμαξι δεν εχει καλωδιωση, οποτε καθισα να την κανω εγω. Εφοσον λοιπον ξηλωσα ολα το αμαξι :P και ετοιμασα τα συνεργα για να κανω την λεπτη εγχειρηση στο αμαξι μου :shock: δεν βρηκα κανενα μα κανενα τροπο να περασω τα τα 2 καλωδια που χρειαζομαι απο τον χωρο της μηχανης στη καμπινα...
Ξερει κανεις λοιπον στα 400αρια απο που μπορεις να περασεις καλωδια απο τη μηχανη στη καμπινα χωρις να αρχισεις να τρυπας οπου βρεις...?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες