Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
Απάντηση
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από red_drifter »

dn nomizw oti douleveis kapoia xronia se sinergeia ... oute oxi perases aristouxos mhxanologeia !!!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από crAss »

Κοίτα υπάρχει η θεωρία και υπάρχει και η πράξη. Εγώ πιστεύω ότι στα θεωρητικά τουλάχιστον έχω πολύ καλύτερη κατάρτιση από το μηχανικό σου. Όπως επίσης πιστεύω ότι στην επισκευαστική/κατασκευαστική πράξη έχω πολύ χειρότερη κατάρτιση από το μηχανικό σου (άσε που η πρακτική κατάρτιση, όταν υπάρχει απλώς το βασικό θεωρητικό υπόβαθρο θέλει τρελή εξειδίκευση και το βλέπουμε αφού ο κάθε σούπερ μηχανικός ξέρει πολύ καλά σε βάθος τα μοτέρ 1-2 εταιριών μόνο). Αυτό το δίπολο θεωρίας-πράξης όλοι μας εδώ μέσα το έχουμε σε διαφορετικό σημείο και δεν νομίζω ότι προσφέρει να ψάχνουμε να βρούμε πιο σημείο είναι καλύτερο...
Life is too short not to...

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από red_drifter »

panta to praktiko einai kalitero ! Twra dn mporw na kserw gia to an eisai kaliteros sta theoritika mporei k na eisai dn amfivalw alla to thema einai panta i praksi ! Tespa to thema dn einai pios exei megalitera @@ alla to pios asxoleite me to amaksi k dn koitaei mono na sta faei opou aftoi oi mixanikoi einai aftoi pou mas xalane to onoma ! Tes pa to thema einai gia ta nikelakia tou mitsou k oxi gia mixanikous lugw edw . An thelete na sinexistei h kouventa pame se kainourio thema
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από saikoe39 »

red_drifter έγραψε:dn nomizw oti douleveis kapoia xronia se sinergeia ... oute oxi perases aristouxos mhxanologeia !!!


Κανεις λαθος δουλευε σε ενα μεγαλο συνεργειο......στο σπιτι του....μαζευοντας ενα ροβερ...
Πιο μεγαλο σχολειο...ουτε στο καλυτερο συνεργειο δεν θα εβρισκε..! :welc:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas200vi έγραψε:
i-VTec έγραψε:Κώστα ότι έχω πεί εγώ για τους K-Series, άλλα τόσα (και περισσότερα) έχεις πεί εσύ για τα Honda...Οπότε στη σύγκριση άστο καλύτερα...
Με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν μπήκα να τα γράψω στο Honda club, εάν το έκανα δεν νομίζω να είχα την ίδια αντιμετώπιση όπως εδώ, το πιο πιθανό να με πέταγαν έξω, οπότε συμφωνώ μην κάνουμε συγκρίσεις. ;)
Δε το κατάλαβα αυτό...Για ξανασκέψου το και ξαναπέστο...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i-VTec την Πέμ Μάιος 19, 2011 2:16 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
i-VTec έγραψε:Κώστα ότι έχω πεί εγώ για τους K-Series, άλλα τόσα (και περισσότερα) έχεις πεί εσύ για τα Honda...Οπότε στη σύγκριση άστο καλύτερα...
Με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν μπήκα να τα γράψω στο Honda club, εάν το έκανα δεν νομίζω να είχα την ίδια αντιμετώπιση όπως εδώ, το πιο πιθανό να με πέταγαν έξω, οπότε συμφωνώ μην κάνουμε συγκρίσεις. ;)
Δε το κατάλαβα αυτό...Για ξανασκέψου το και ξαναπέστο...
Ρε Μήτσο μην πιάνεσαι από τις λέξεις, άπλα.... εάν εγώ έμπαινα στο Honda forum και έκραζα τα Vtec θα με έβριζαν όλοι και θα πέταγαν έξω, εδώ δεν επικρατεί αυτό, υποτιθεται ότι είμαστε μια παρέα κάνουμε την πλάκα μας και κάθε πείραγμα είναι καλοπροαίρετο.....μην κάνουμε την τρίχα τριχιά, νομίζω ότι αρπάζεσαι χωρίς σοβαρό λόγο, ότι κρητική και να κάνουμε ο ένας στο άλλο εδώ μέσα είναι καλοπροαίρετη και δεν έχουμε σκοπό να θίξουμε κάποιον ούτε υπάρχει καποιο όφελος.

Και πόσο μάλλον εγώ με σένα που τα έχουμε πει από το τηλ τόσες φόρες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas200vi την Πέμ Μάιος 19, 2011 2:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από thanos_s »

i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
i-VTec έγραψε:Κώστα ότι έχω πεί εγώ για τους K-Series, άλλα τόσα (και περισσότερα) έχεις πεί εσύ για τα Honda...Οπότε στη σύγκριση άστο καλύτερα...
Με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν μπήκα να τα γράψω στο Honda club, εάν το έκανα δεν νομίζω να είχα την ίδια αντιμετώπιση όπως εδώ, το πιο πιθανό να με πέταγαν έξω, οπότε συμφωνώ μην κάνουμε συγκρίσεις. ;)
Δε το κατάλαβα αυτό...Για ξανασκέψου το και ξαναπέστο...
Πουτανα καντετα να γουσταρουμε :smok:
.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από i-VTec »

Tι είμαι ρε Κώστα, κάνας χονταίος πού είπα να μπω και στο Roverclub να σας δουλέψω λίγο? Πρέπει να δεχθείς ότι τα Honda μοτέρ είναι με τον τρόπο τους κομμάτι των Rover, και τα αμάξια πού τα φόραγαν δεν είναι μπάσταρδα πού βρήκαν ένα D-Series στην άκρη και τους το βάλανε πάνω για να μην πάει χαμένο...

Εσύ ο από πάνω, πάρε τηλέφωνο τον από κάτω.
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Tι είμαι ρε Κώστα, κάνας χονταίος πού είπα να μπω και στο Roverclub να σας δουλέψω λίγο? Πρέπει να δεχθείς ότι τα Honda μοτέρ είναι με τον τρόπο τους κομμάτι των Rover, και τα αμάξια πού τα φόραγαν δεν είναι μπάσταρδα πού βρήκαν ένα D-Series στην άκρη και τους το βάλανε πάνω για να μην πάει χαμένο...
Τώρα θεωρεις άξια λόγου να απαντήσω στα παραπάνω, διάβασες κάπου να εχω αναφέρει αυτά που γράφεις..............θα σου δώσω ελαφρυντικά λόγο του νεαρού τις ηλικίας.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή νίκελ λωρίδων σε Rover 200/400 -'95

Δημοσίευση από thanos_s »

i-VTec έγραψε:Tι είμαι ρε Κώστα, κάνας χονταίος πού είπα να μπω και στο Roverclub να σας δουλέψω λίγο? Πρέπει να δεχθείς ότι τα Honda μοτέρ είναι με τον τρόπο τους κομμάτι των Rover, και τα αμάξια πού τα φόραγαν δεν είναι μπάσταρδα πού βρήκαν ένα D-Series στην άκρη και τους το βάλανε πάνω για να μην πάει χαμένο...

Εσύ ο από πάνω, πάρε τηλέφωνο τον από κάτω.
Ει
.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες