Κατασκευη Shift Light!!!

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

nai re si einai ipervoliko na thes kati parapano apo auto mia apli plaketa theloume na kanoume pou na anavei prin ton kofti kai na min pliroseis ena skasmo lefta ektos ean sou periseuoun
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 9:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από rewas »

dim_tf 1.6 έγραψε:και γιατι δεν παιρνετε ενα ετοιμο ρε παιδια που κυκλοφορει?

http://www.elise-shop.com/index.php?mai ... cts_id=356" onclick="window.open(this.href);return false;

Για το συγκεκριμενο δεν ενδιαφερομαι αλλα στα υπολοιπα οργανακια βρικα κανα 2 καλα. Μπορει καποιος να τα παραγγηλει για λογαριασμο μου με την αμοιβη εννοειται.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

gia ti organakia les ego exo vrei episis allo ena aeros-kausimou prepei na to dokimaso kapoia stigmi gt to exo etoimo edo kai mia evdomada
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ πρόσφατα είδα κάτι οργανάκια μηχανικά..και πολύ δελεάστικα..αλλά μάλλον θα προσπαθήσω να το ξεχάσω..

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Ρε παιδια οτι ειναι και υπαρχει σε κυκλωμα πειτε μου αν ειναι να το κανουμε και να γλιτωσουμε κανα ευρωωωωω
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 9:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από rewas »

PaNoSGR έγραψε:gia ti organakia les ego exo vrei episis allo ena aeros-kausimou prepei na to dokimaso kapoia stigmi gt to exo etoimo edo kai mia evdomada


http://www.elise-shop.com/index.php?mai ... d54e398ff6" onclick="window.open(this.href);return false;

Κατι τετοιο εννοω Πανο αλλα αν τα καταφερεις να φτιαξεις shift light θα σε τιμησω και εγω εννοειται... Οχι 10..και 20 και 30θα σου δωσω ρε φιλε. Αληθεια αυτο για να λειτουργησει που το συνδεουμε; και πως οριζουμε το σημειο που θα αναβει το λαμπακι; Στα καρμπυρατερατα λογικα θα παιρνει σημα απο το ντριστιμπιτερ..
Παλια ειχα βρει ενα τετοιο συστημα με μια μαλακια διπλα που ειχε ενα ποτενσιομετρο(η οπως το λενε) και ρυθμιζες απο εκει το σε ποιες στροφες θελεις να αναβει... κοστος 60ευρω τοτε..πριν κανα 3αρη χρονια λεω.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Αυτο ειναι ευκολο να γινει απλα θελεις εναν θερμοσενσορα που να αντεχει υψηλες θερμοκρασιες,ενα ολοκληρομενο που να δεχεται τις μετρησεις απο το σενσορα,μια στρογγυλη θηκη για να μπανει μεσα το κυκλωμα,ενα στρογγυλο κομματι fiberglass να κοπει αναλογα με την θηκη και γενικα κανα 2 καλουδια ακομα και ειναι ετοιμο.Ορεξη να εχεις και ολα γινονται.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 9:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από rewas »

Τελικα τι γινεται; Το τελειωσες Πανο;

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Δεν το εχω ξεκινησει ακομα ρε σι εχω μπλεξει εδω με το τρακρισμα και κατι αλλες δουλεις (εργασιες τει,καθαρισμασπιτου αναθεμα το παλι μεσα στην μπιχλα ειναι) και δεν εχω προλαβει να ασχοληθω αλλα θα το κανω παντως το αλλο που ξεκινησα που ειναι αναλογια αερος-καυσιμου φαινεται να δουλευει αλλα πρεπι να το κουμποσω πανω στο αμαξι για να δω αν παιζει οκ
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 9:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: Κατασκευη Shift Light!!!

Δημοσίευση από rewas »

Αντε βγαλε φωτο απο αναλογια καυσιμου να καμαρωσουμε την δουλεια σου. Ο Μαστορας του κλαμπ....ευγε ρε παλικαρι, εγω δεν μπορω ουτε εχω υπομονη για κατι τετοιο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες