ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ 52mm

Πείτε μας τι φτιάξατε μόνοι σας!
Απάντηση
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

Η πεταλούδα αυτή ταιριάζει σε μοτέρ σαν το δικό μου; Φοράω την αλουμινένια πεταλούδα, νομίζω έτσι έβγαινε τότε, αλλά έχει 2 φις επάνω! :shock:
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

η εισαγωγή είναι κάπως έτσι:
Εικόνα

τα δυο βελάκια δείχνουν τη μία φίσα και τα άλλο την άλλη. όποιος γνωρίζει αν ταιριάζει η 52.αρα... :?
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

δυστυχως billyk δεν κανει στο δικο σου!!
τι ειδα και επαθα?? :shock: :shock: :shock: :shock:
καλα απο που παιρνει αερα η φιλτροχοανη??γουσταρεις θορυβο αλλα πρεπει να σου εχει κοψει!!
τουσ σωληνες γιατι τους εβγαλες ολουσ??η χοανη πρεπει να παιρνει ΚΡΥΟ οσο το δυνατον αερα.
εσενα οχι μονο κρυο δεν παιρνει αλλα καυτο!!!
προσεξε το και πηγαινε παρε σωληνωσεις να φτιαξεις την εισαγωγη σου!! :? :? :wink: :wink: :wink: :wink:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

Την έχω έτσι γύρω στη μια εβδομάδα και έχω δει μεγάλη βελτίωση. Πριν την είχα ΄ξαπλωμένη πάνω στο φιλτροκούτι με σωλήνα από την πεταλούδα και κάτω, αλλά έτσι τραβάει κάλύτερα! Παίρνει άέρα ό,τι μ΄παίνει απο το φιλτροκούτι γιατί δεν του έχω ξηλώσει από μπροστά τις σωληνώσεις, και εν στάσει δημιουργέίται ρεύμα αφού από κάτω είναι σχεδόν κενό, λίγο σασμάν έχει κ τίποτα άλλο. Την μια πλευρά του κουτιού την έχω αφήσει για αυτό ακριβώς, να περιορίσω τον ζεστό αέρα που έρχεται από πολλαπλή μεριά. Στο κάτω κάτω... και που να τη χωρέσω; αν τη βάλω πιο μπροστά, τότε είναι που θα επηρεάζεται πιο πολύ από τη ζέστη της εξαγωγής. Το μόνο που θα μπορούσε να είναι καλύτερο από αυτό που έχω θα ήταν μια τρύπα στο καπώ και γρίλιες, αλλά για τέτοια είμαστε τώρα;;;!!!:;; Πάντως΄στο αυτοκίνητο βλέπω καλύτερα τραβήγματα και μεγάλη αμεσότητα στο γκάζι, Επίσης μουγκρίζει και πιο πολύ! αυτό είναι καλό η κακό;;;; :oops: (σίγουρα πάντως ψαρωτικό...)
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

Εσύ τι θα πρότεινες BATMOBILE να κάνω; Αν ξηλώσω το φιλτροκούτι και κατεβάσω σωλήνα εκεί, είναι καριβώς δίπλα στην πολλαπλή και ακάλυπτο... ούτε βαρελάκι - τουλάχιστον το BMC που δοκίμασα χωρούσε εκεί. απο που να φέρω αέρα - έχω τον παλιό προφυλακτήρα που δεν έχει τρύπες για προβολείς κτλ.
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΧΩΣΕΙΣ ΔΩΣΕ ΠΡΟΣΟΣΧΗ: ΠΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΕ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΥΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ.ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΚΟΥΠΙΤΣΑ ΜΕ ΤΡΕΛΛΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΣΕ ΟΡΘΙΑ ΘΕΣΗ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ RALLYE ΕΧΟΝΤΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΟΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΕΙ ΤΑ 300 € ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟ.
ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ SE MG ZR ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ LOURBAS ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ.ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΥΠΑ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΥΡΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΑΛΑΝΕ ΟΤΙ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΟΚΙΜΕΣ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑ GROUP Α ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ 8)
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

Πλαστικό εννοείς με πλαστικό στο πλάι. το ψυγείο μου είναι καινούργιο, 5 μηνών, κρίμα να ΄τ'αλλάξω! θα δω μήπως το μετακινήσω όμως γιατί εφ'όσον δεν έχω αιρ-κοντίσιον, μου περισσεύει χώρος στο πλάι, ο οποίος όμως είναι στη μεριά της πολλαπλής - δυναμού
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
konv
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 4:30 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konv »

Στο δικό μου το rover 416si μπορώ να το κάνω;
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑΙ ,ΜΗ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΡΩΤΑ ΚΑΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΣΑΪΝΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΑ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΘΑ ΤΟ ΛΑΤΡΕΨΕΤΕ....
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
azman
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2005 5:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από azman »

ego poy exw zr160 ti mporw nakanw me petaloyda?fraga?kai ti akribws 8a kerdisw?aksizei??opoios apanthsei einai gamw ta paidia :smok:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Do It Your Self”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες