Rover 416GSi-panagiotis x.

Members Photos
panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Τασούλη ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! (και ήθελα να σε ρωτήσω τι ήταν αυτή η τρύπα-πατέντα στον προφυλακτήρα σου!) Έχω να ρίξω αρκετό διάβασμα!!! :D Όσο για τα φλας,θέλουν κ τα φτερά αλλαγή λοιπόν,ε..Καλά το 'χα φανταστεί.
Αλεξ,θα πάω να πάρω ένα armorall για εξωτερικές επιφάνεις και θα τα κάνω!Σου λέω τα είχα κάνει μια φορά έτσι για δοκιμή με προιόν για ταμπλό κτλ και τα είχε κάνει πολύ καλά! Φαντάσου πως θα τα κάνει αυτό που προορίζεται για έξω! Για μέσα που έχω χρησιμοποιήσει έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος αν και έχω ακούσει από μερικούς ότι τους έχουν ''ξεφλουδιστεί'' κάποια σημεία μετά από χρήση αυτού ή ότι τους τα έχει ''φθείρει-κάψει'' κάπως,δηλ ότι είναι ισχυρό ξέρω γω... Αλλά αν ισχύει κάτι τέτοιο σίγουρα θα παίζει ρόλο και η ποσότητα που βάζεις κάθε φορά κ πόσο συχνά το κάνεις επίσης.. Όσο για βαζελίνη,έχω ακούσει για χρήση της στα λάστιχα στις πόρτες για να διατηρούνται σε καλή κατάσταση,αυτό μόνο.
Rover 416GSi '92

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Η armorall είναι απ τις κορυφαίες εταιρείες πιστεύω όσον αφορά στην περιποίηση του αυτοκινήτου. Εγώ έχω το γαλάκτωμα για τα εσωτερικά πλαστικά και δε το αλλάζω με τίποτα! Είναι τέλειο!! Το έχω βάλει και έξω σε πλαστικά και λάστιχα και είναι εξίσου καλό απλά δεν διαρκεί. Προφανώς θέλει κάποιο προϊόν για εξωτερική χρήση αντίστοιχα.

Παναγιώτη σχετικά με την εισαγωγή για ότι απορία έχεις και μπορώ να βοηθήσω ρώτα... ;) Και αφου φτιάξεις το cold air intake σου έλα Αθήνα να ράψουμε το Μήτσο παρέα... :P :P
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Tasos_7R έγραψε:Η armorall είναι απ τις κορυφαίες εταιρείες πιστεύω όσον αφορά στην περιποίηση του αυτοκινήτου. Εγώ έχω το γαλάκτωμα για τα εσωτερικά πλαστικά και δε το αλλάζω με τίποτα! Είναι τέλειο!! Το έχω βάλει και έξω σε πλαστικά και λάστιχα και είναι εξίσου καλό απλά δεν διαρκεί. Προφανώς θέλει κάποιο προϊόν για εξωτερική χρήση αντίστοιχα.

Παναγιώτη σχετικά με την εισαγωγή για ότι απορία έχεις και μπορώ να βοηθήσω ρώτα... ;) Και αφου φτιάξεις το cold air intake σου έλα Αθήνα να ράψουμε το Μήτσο παρέα... :P :P


Ευχαριστώ πολύ ρε Τάσο,να 'σαι καλά! :up: Ξέρω ότι για κάθε απορία είσαι standby να δώσεις απαντήσεις! Όσο για τον Δημήτρη,θέλω κι εγώ πολύ να σκίσω ένα GTi!!! :-D :-D :kot:

Άμα είμαστε και 2,θα ''τσούξει'' περισσότερο! :P :P :P χεχεχε (ε φανταστικέ Δημήτρη??? :-D :-D :-D )
Rover 416GSi '92

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από i-VTec »

panagiotis x. έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Η armorall είναι απ τις κορυφαίες εταιρείες πιστεύω όσον αφορά στην περιποίηση του αυτοκινήτου. Εγώ έχω το γαλάκτωμα για τα εσωτερικά πλαστικά και δε το αλλάζω με τίποτα! Είναι τέλειο!! Το έχω βάλει και έξω σε πλαστικά και λάστιχα και είναι εξίσου καλό απλά δεν διαρκεί. Προφανώς θέλει κάποιο προϊόν για εξωτερική χρήση αντίστοιχα.

Παναγιώτη σχετικά με την εισαγωγή για ότι απορία έχεις και μπορώ να βοηθήσω ρώτα... ;) Και αφου φτιάξεις το cold air intake σου έλα Αθήνα να ράψουμε το Μήτσο παρέα... :P :P


Ευχαριστώ πολύ ρε Τάσο,να 'σαι καλά! :up: Ξέρω ότι για κάθε απορία είσαι standby να δώσεις απαντήσεις! Όσο για τον Δημήτρη,θέλω κι εγώ πολύ να σκίσω ένα GTi!!! :-D :-D :kot:

Άμα είμαστε και 2,θα ''τσούξει'' περισσότερο! :P :P :P χεχεχε (ε φανταστικέ Δημήτρη??? :-D :-D :-D )
Ελάτε παιδάκια μου...Εδώ είμαι και σας περιμένω... :-D :beer:
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από kostas200vi »

Πάρτε και τα φλυτζανια σας μαζι τον λενε... "LIPTON" :P :P :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

K-mech
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 4:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από K-mech »

Πώς και μου ειχε ξεφυγει αυτο? :-D Πολύ ωραίο , καλοδιατηρημένο. :beer:

Οσο για τις εικόνες απο το αλλο thread. Δε χρειαζεται να κάνει κατι ο Νικόλας (νομίζω οτι μπορείς να κάνεις ακόμα edit το πρώτο ποστ.)
δεξί κλικ πανω στην εικόνα, "αντιγραφη τοποθεσιας εικόνας" Εικόνα :-D

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από panagiotis x. »

K-mech έγραψε:Πώς και μου ειχε ξεφυγει αυτο? :-D Πολύ ωραίο , καλοδιατηρημένο. :beer:

Οσο για τις εικόνες απο το αλλο thread. Δε χρειαζεται να κάνει κατι ο Νικόλας (νομίζω οτι μπορείς να κάνεις ακόμα edit το πρώτο ποστ.)
δεξί κλικ πανω στην εικόνα, "αντιγραφη τοποθεσιας εικόνας" Εικόνα :-D

Να 'σαι καλά! :beer: Την προσέχω όσο μπορώ τη Ροβεριά :D

Σωστός ρε! Μα τι λακαμάς είμαι... :crazy: :P Τhanks!



Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα
Rover 416GSi '92

Άβαταρ μέλους
ROVER_400
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2006 9:14 pm
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από ROVER_400 »

Φίλε μου πολύ ωραίο, μπράβο!
Δίνεις έναν πολύ ωραίο "νεανικό" χαρακτήρα στο αυτοκίνητό σου χωρίς να του χαλάς τον προσανατολισμό.
Εικόνα

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε από την όμορφη Καβάλα! :beer: Αυτό που λες θέλω να πετύχω, με νορμάλ επιλογές και χωρίς ''παραφωνίες'' που χαλούν τη γενική εικόνα του αυτοκινήτου.

(Υ.Γ. Σχεδόν κάθε καλοκαίρι παραθερίζω στη Θάσο λόγω οικογενειακής καταγωγής. Την Καβάλα πραγματικά τη λατρεύω σαν πόλη! :D )
Rover 416GSi '92

Άβαταρ μέλους
ROVER_400
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2006 9:14 pm
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Rover 416GSi-panagiotis x.

Δημοσίευση από ROVER_400 »

(Υ.Γ. Σχεδόν κάθε καλοκαίρι παραθερίζω στη Θάσο λόγω οικογενειακής καταγωγής. Την Καβάλα πραγματικά τη λατρεύω σαν πόλη! :D )
Τότε φέτος σε περιμένω να γνωριστούμε... :D
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφίες Μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες