Rover 214 91'

Members Photos
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 Si 91'

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Πες μου και τι ονομα θες να εχει και το κανονιζουμε για ενα βραδυ :P
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 Si 91'

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Της νυχτας τα καμοματα τα βλεπει η μερα και γελα ελπιζω να σας αρεσει ολο αυτο που εκανα
Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 Si 91'

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Ωραίες φωτό :D , αλλά έπρεπε να κάνεις ένα νέο post και όχι edit στο αρχικό πιστεύω.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 Si 91'

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Ε μην ανοιγω αλλο ενα τοπικ χωρις λογο ενω μπορω να το δειξω εδω απλα κανοντας το edit
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 91'

Δημοσίευση από PaNoSGR »

:D :D :D :D :D :D εφτασε η αγια ωρα επιτελους :D :D :D :D :D :D αυριο κυκλοφορω παλι το rover μου το οποιο βεβαια θελει ενα καρο πραγματα απο θεμα συντηρησης οπως κατι σωληνες νερου,καταλυτη,δισκους,γενικο σερβις και ελεγχο για να δουμε αν το μοτερ παιζει σωστα γιατι οταν ζεστενεται κανει λιγο το ρελαντι του πανω κατω και οταν το κινω και σταματαω γονατιζει σαν να πηγαινει να σβησει(τι μπορει να φταιει??).κατι αλλο ρε παιδες οταν ξεκιναει το μοτερ σφυραει απο την πλευρα της αντλιας του τιμονιου κατι δεν ξερω αν ειναι η αντλια η καποιος ιμαντας αλλα στο μετεπειτα σταματαει ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 91'

Δημοσίευση από kostas200vi »

Κανε πρώτα το απαραίτητο service γιατί το αμάξι ήταν ακινητοποιημένο αρκετό χρονικό διάστημα και μετά εάν παρουσιάσει κάτι το συζηταμε.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 91'

Δημοσίευση από Tasos_7R »

PaNoSGR έγραψε::D :D :D :D :D :D εφτασε η αγια ωρα επιτελους :D :D :D :D :D :D αυριο κυκλοφορω παλι το rover μου το οποιο βεβαια θελει ενα καρο πραγματα απο θεμα συντηρησης οπως κατι σωληνες νερου,καταλυτη,δισκους,γενικο σερβις και ελεγχο για να δουμε αν το μοτερ παιζει σωστα γιατι οταν ζεστενεται κανει λιγο το ρελαντι του πανω κατω και οταν το κινω και σταματαω γονατιζει σαν να πηγαινει να σβησει(τι μπορει να φταιει??).κατι αλλο ρε παιδες οταν ξεκιναει το μοτερ σφυραει απο την πλευρα της αντλιας του τιμονιου κατι δεν ξερω αν ειναι η αντλια η καποιος ιμαντας αλλα στο μετεπειτα σταματαει ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?
Άντε καλά χιλιόμετρα ξανά!!! ;) Το σφύριγμα από την αντλία του τιμονιού μάλλον σημαίνει ότι ήρθε η ώρα να αλλάξεις ιμάντα. Καλό είναι μαζί με αυτόν να αλλάξεις και τους υπόλοιπους, πλην των εκκεντροφόρων που θέλω να πιστεύω ότι έχει αλλαχτεί κατά την επισκευή του κινητήρα. Άλλαξε επίσης όλα τα φίλτρα, τα υγρά, νερά, λάδια, μπουζί, τα πάντα όλα και τα φρένα που είναι πολύ βασικό. Και μετά βλέπεις τι άλλο θα χρειαστεί αλλαγή... :P

:beer:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 91'

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Τασο ολα θα γινουν θεληση υπαρχει ελπιζω να μου φτασουν τα λεφτα μονο :P.Παντως εξισου σημαντικο ειναι να αλλαχτει και ενας σωληνας νερου κατω απο το ψυγειο που περναει.Θα αντικατασταθει με καινουργιο ανοξειδωτο οπως επισης ανοξειδωτος θα γινει και ο σωληνας νερου απο την πισω πλευρα της μηχανης γιατι βαρεθηκα να αλλαζω σωληνες σαπιους που του πληρωνεις χρυσους και μετα απο 2 χρονια βγαινουν αχρηστοι
Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Rover 214 91'

Δημοσίευση από Tasos_7R »

PaNoSGR έγραψε:Τασο ολα θα γινουν θεληση υπαρχει ελπιζω να μου φτασουν τα λεφτα μονο :P.Παντως εξισου σημαντικο ειναι να αλλαχτει και ενας σωληνας νερου κατω απο το ψυγειο που περναει.Θα αντικατασταθει με καινουργιο ανοξειδωτο οπως επισης ανοξειδωτος θα γινει και ο σωληνας νερου απο την πισω πλευρα της μηχανης γιατι βαρεθηκα να αλλαζω σωληνες σαπιους που του πληρωνεις χρυσους και μετα απο 2 χρονια βγαινουν αχρηστοι
Εγώ πάντως που έβαλα καινούριους (γνήσιους) λαστιχένιους σωλήνες νερού στο δικό μου 3+ χρόνια που το είχα, δεν είχα ποτέ ξανά πρόβλημα και είναι λογικό. Δε μπορεί να αλλάζεις σωλήνες κάθε 2 χρόνια... Ψεύτικους σου βάζουν??? Αν θες πάρε με τηλέφωνο να σε στείλω, ή πάμε μαζί, να ψωνίσεις αναλώσιμα εκεί που πάω κι εγώ. Έχει καλά προιόντα (γνήσια και aftermarket) και θα σου κάνει και καλή τιμή. ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφίες Μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες