νέα κεφαλή..?

Problems
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

νέα κεφαλή..?

Δημοσίευση από nikolas »

τις τελευταίες μέρες με το που βάζω μπρος το αυτοκίνητο έκανε για λίγο μπρ μπρ μπρ μπρ με κανα δυο γαζιές έστρωνε..δυστυχώς όμως από ότι φαίνεται και οι τελευταίες μου ελπίδες να γλυτώσω τη κεφαλή-καπάκι-πείτε το όπως θέλετε μάλλον εξανεμίζονται γιατί έχω παρατηρήσει μεταβολή στη στάθμη του ψυκτικού που όσο και αν αρνούμαι να το παραδεχτώ είναι γεγονός.. :cry:
μακάρι να βγω λάθος αλλά πολύ φοβάμαι πως θα επαληθευτώ..και αν είναι όντως έτσι..τότε αρχίζω πραγματικά να φτάνω στα όρια μου..-όχι μόνο οικονομικά γιατί αυτά ούτως ή άλλως τα έχω εξαντλήσει προ πολλού-αλλά ψυχολογικά γιατί καταντάει πολύ ψυχοφθόρα αυτή η κατάσταση πλέον..
πολλοί ενδεχομένως να ξέρετε τι κάβλα έχω με τα 200άρια αλλά φτάνει ένα σημείο που αναρωτιέσαι αν φτάνει μόνο αυτό..
ελπίζω να μη φτάσω σε αυτό το σημείο..πάντως το Σαββατοκύριακο σίγουρα δε θα είναι και το πιο ευχάριστο γιατι η αβεβαιότητα-αναμονή αυτή σε σκοτώνει..
sorry αν φαίνομαι λίγο υπερβολικός ή τα γράφω τραγικά αλλά πριν λίγο έκανα check τα υγρά και πλέον αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι αρνίομουν να πιστέψω..οπότε είμαι σε κάπως tense τώρα..
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Des to ladi an exei krem kataloipa!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

perry δεν μιλάμε για φλάντζα γιατί το καπάκι είχε πλανιστεί όταν έγινε η μετατροπή για να αποφύγουμε δυσάρεστες εκπλήξεις..το μόνο που δεν μπορούσαμε να ξέρουμε ήταν αν είχε κάποιο ρίγμα το καπάκι που όπως δείχνουν τα πράγματα μάλλον αυτό παίζει τελικα..οπότε δεν αξίζει τον κόπο να μπεις στη διαδικασία εντοπισμού του ρίγματος και διόρθωσης του..γιατί αυτά που θα ξοδέψεις παίρνεις άλλο μεταχειρισμένο καπάκι..
μακάρι να μην επαληθευτώ..
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

makari
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

e oxi re file ayto einai tragiko me esena mipos se exoun katarastei? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

pantos ayto pou les exeis dikio den arkei mono i kayla prepei kai 'gomena' na se erethizei :D :D :D :D :D :D

euxomai na min einai kapaki an kai ta eipame kai apo konta

i aporia mou einai omos i eksis an douleyei to amaksi giati den to afineis etsi?
ti allo mporei na pathei?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

nikolas έγραψε:perry δεν μιλάμε για φλάντζα γιατί το καπάκι είχε πλανιστεί όταν έγινε η μετατροπή για να αποφύγουμε δυσάρεστες εκπλήξεις..το μόνο που δεν μπορούσαμε να ξέρουμε ήταν αν είχε κάποιο ρίγμα το καπάκι που όπως δείχνουν τα πράγματα μάλλον αυτό παίζει τελικα..οπότε δεν αξίζει τον κόπο να μπεις στη διαδικασία εντοπισμού του ρίγματος και διόρθωσης του..γιατί αυτά που θα ξοδέψεις παίρνεις άλλο μεταχειρισμένο καπάκι..
μακάρι να μην επαληθευτώ..
nikola το ριγμα που λες ....πρεπει να δημιουργηθει σε ενα καπακι αφου <<μεινει απο νερο>> ή <<απο κατασκευαστικο ελάττωμα>>
απο τιποτε αλλο :!: :!:
για την επισκευη του ουτε να σου περναει απο το μυαλο οτι καποιος μπορει να το επισκευασει :!: :!:

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Άγη πως αλλιώς να εξηγήσεις απώλεια ψυκτικού τη στιγμή που ούτε διαρροή υπάρχει ούτε είναι φλαντζαρισμένο το αυτοκίνητο..
δεν έχω σκοπό να το φτιάξω το υπάρχον καπάκι ούτως ή άλλως αλλά ποιος σου εγγυάται ότι το μεταχειρισμένο που θα πάρεις θα είναι "σωστό" και δε θα σε παρατήσει μετά από κάποιο διάστημα..
Σπύρο άστα να πάνε ρε συ..έχω βαρεθεί πια..αν δε κάνω λάθος όταν το κοιτάξαμε στο ΣΕΦ ήταν στο max..τώρα είναι στο min.. ωραία πραγματα ε?
κοίτα και λάδια να καίει το αυτοκίνητο πάλι δουλεύει αλλά δε μπορείς να το παρατήσεις και έτσι..οπότε γάματα γάματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα..
και πες οτι το φτιάχνω το καπάκι μετά με περιμένει στη "γωνία" ο καταλύτης που θα θέλει αλλαγή..
όσο για τη συνέχεια δεν ανησυχώ..όλο και κάτι θα θυμηθεί το καμάρι μου να παρουσιάσει σαν πρόβλημα..
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

nikola giati apokleieis thn flantza?

an den egine kalh doyleia h htane ellatwmatikh?
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

και φλάντζα να είναι perry το καπάκι δε νομίζω ότι σηκώνει άλλο πλάνισμα..οπότε το αποτέλεσμα είναι το ίδιο..πριν λίγο πήγα για ένα check στα νερά και ήταν κάτω από το min οπότε συμπλήρωσα..
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

re nikola mipos theleis trompa nerou kai exei diaroi ta igra apo ekei?mou fainetai oti xanei poli grigora igra kai an einai opos ta les na xanei tosa igra pou ta paei?mesa sti mixani?prosexkse mipos ekei pou exeis parkarei exei igra apo kato giati tote tha einai trompa nerou kai oxi kefali
???????????????????????????????????????????????????????????????????

oso gia to planisma pou les se periptosi flatsas den einai aparaitito to planisma an to prolabeis stin arxi kai den brasei to amaksi opote psilostrabosei to kapaki tote den xreiazesai aparaitita planisma koitakse to
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες