Φλατζα vol.2

Problems
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Φλατζα vol.2

Δημοσίευση από antonis132 »

οσα rover δεν ειχαν καλο ρελαντι οφειλονταν ειτε σε αισθητηρα θερμοκρασιας ειτε σε αισθητηρα στροφαλου
στην τελικη αλλαζα το βηματικο μοτερ του ρελαντι και το προβλημα δεν διορθωνονταν
Εικόνα

Cobaltious
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2022 9:50 pm
Επικοινωνία:

Re: Φλατζα vol.2

Δημοσίευση από Cobaltious »

Καλησπέρα σε όλη την παρέα...
Κάτοχος ενός Rover 45 2005 μοντέλο με 60.000 Km.
Το αμάξι το είχε ο πατέρας μου και γενικά δεν το προσέχει...
Το αμάξι αρχικά εμφάνισε ρεταρισμα και ψάχνοντας το εγώ είδα λάδια το παγούρι νερού. Τα λάδια αρκετά και το νερό πλέον σαπούνι μέσα. Για οικονομία αλλάχτηκε μόνο η φλάντζα κεφαλής σε συνεργείο και μάλιστα όχι σχετικό .ε τα rover. Φοβάμαι ότι δεν έχει γίνει σωστή δουλειά από όσα διαβάζω και το κύκλωμα δεν καθαρίστηκε σωστά με ακόμα να έχει λάδια μέσα το κύκλωμα νερού.
Η ερώτηση μου είναι και συγνώμη γιατί προφανώς έχει ειπωθεί αλλά δεν βρίσκω άκρη... Τι πρέπει να γίνει για να γίνει μια σωστή δουλειά και με τι κόστος περίπου.
Υπάρχει κάποιο συνεργείο που φτιάχνει τα αμαξάκια αυτά πλέον ακόμη και σήμερα έμπιστα; Ποια ανταλλακτικά θα πρέπει να χρησιμοποιούνται;

Να ξεκινήσουμε τουλάχιστον αφού έγινε η επισκευή όπως έγινε να προσπαθήσουμε να καθαρίσουμε το κύκλωμα νερού. Για να δούμε αν θα ξαναβγάλει λάδια στα νερά. Πάντως ο δείκτης λαδιού που τον τράβηξα σήμερα δείχνει τη στάθμη λαδιού σε χαμηλό επίπεδο οριακά και φοβάμαι ότι η διαρροή εξακολουθεί να υπάρχει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες