ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Problems
bull
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2013 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από bull »

Να σε καλά κιόλας που με ενημερώνεις
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από antonis132 »

δεν το εχω μπροστα μου το αυτοκινητο για να το ελεγξω κιολας, απλα με την περιγραφη που μου κανεις κανω υποθεσεις, αλλα αν πιστευεις οτι ο μηχανικος κανεις λαθος μπορεις να το πας σε καποιο αλλο συνεργειο να παρεις και αλλη γνωμη να το σιγουρεψεις επειδη η αντικατασταση κινητηρα δεν ειναι και φθηνη υποθεση με την ελλειψη ρευστοτητα, τους χαμηλους μισθους και την υψηλη ανεργια που επικρατει :)
Εικόνα
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από R414 »

Κατα 99% εχεις καψει φλατζα δυστυχως.Αν σου πινει νερα,ρεταρει και γενικα το μοτρ κανει περιεργα δυστυχως δεν ειναι ευχαριστα νεα..Μην το κουνησεις γιατι πεζει να κανεις ρηγμα αν οντως ειναι καμενη..
Προτεινω Bωσσο-Λουρμπα μιας και τα ξερουν απ εξω σε αντιθεση με τον μηχανικο που περιγραφεις παραπανω
bull
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2013 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από bull »

Φιλε Αντωνη να σαι καλα για τις απαντησεις σου..R414 βωσσο-λουρμπα λεγοντας???????εγω εναν μηχανικο ειχα ο οποιος ηξερα τι εκανε στο αυτοκινητο παντα ηταν απο τους καλυτερους για εμενα γιατι ποτε δεν με αφησε ποτε το αμαξι...αλλα δυστυχως απεβιωσε οποτε πηγα σε αλλον...ο οποιος μου ειπε πως το χε κανει service και τελικα κυκλοφορουσα με μαυρα λαδια και αντιστοιχως μπουζι στην ιδια κατασταση!
ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 11:51 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από ANTKX »

το να σου βγάζουν τον κινητήρα άχρηστο με την "πρώτη ματιά" δεν είναι και η καλύτερη ένδειξη για τις γνώσεις του μηχανικού που αν μπει στη διαδικασία να σου αλλάξει κινητήρα θα σου ζητήσει κανένα 500 ευρώ για το ανεβοκατέβασμα κινητήρα μόνο ,χώρια του κόστους που θα έχει ο νέος κινητήρας που πάλι δεν θα ξέρεις σε τη κατάσταση θα είναι .Η ενδεδειγμένη λύση είναι να το πας σε ένα πρώην εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Rover. με λίγο ψάξιμο στο forum θα δεις κάποια συνεργεία με τα οποία πρέπει να είσαι προσεχτικός και ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσεις για να είσαι καλυμμένος. Αν πάλι είναι φλάντζα ,επειδή αυτό το θέμα έχει απασχολήσει πολλούς από εμάς μπες στο κόπο να διαβάσεις τα αντίστοιχα θέματα .εκεί θα βρεις τις "βασικές αρχές " αντιμετώπισης του προβλήματος και μια ιδέα για το κόστος επισκευής.όπως και να έχει να μας ενημερώσεις για ότι νεότερο .ελπίζω να ξεμπλέξεις όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα.
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από R414 »

Αγιοι Αναργυροι 2 συνεργεια για mg-rover
1.Βωσσος-Καζατζακη 7
2.Λουρμπας-Λ.Δημοκρατιας 244
bull
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2013 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: ROVER 75 1.8 (ΛΑΔΙΑ,ΚΑΠΝΟΣ,ΣΒΗΣΙΜΟ)

Δημοσίευση από bull »

παιδια συγνωμη πολυ που δεν απαντησα εγκαιρως αλλα τρεξιμο πολυ..εφοριες κ.λ.π κ.λ.π..το αυτοκινητο το εχω και καθεται αυτη τη στιγμη μεχρι νεοτερας...αυριο το μεσημερι θα μπω απο κατω να δω απο που μας χανει τα λαδια...εαν ειναι εμφανες βεβαια
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες