Βάσεις μοτέρ!??

Problems
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Λοιπόν κοιτάξτε πως έχει το θέμα παίδες. Τα τελευταία 2 χρονια το αμάξι όταν βάζω μπροστά τρίζει ολόκληρο, όχι ότι σταματάει στη συνεχεια που ζεσταίνεται απλά μειώνεται ελάχιστα το τρίξιμο δηλαδή είναι σαν περνάει το τρέμουλο της μηχανής μέσα στη καμπίνα κάπως έτσι με αποτέλεσμα να τρίζουν όλα οροφή παράθυρα οροφές ΟΛΟ και είναι πολύ σπαστικό! Ρώτησα τον μηχανικό μου και μου είπε ότι αυτό οφείλεται στις βάσης μοτέρ και ότι θέλουν άλλαγμα, μου είπε επίσης ότι οι βάσης ανάλογα με το αυτοκίνητο μπορεί να κοστίζουν από 20 μέχρι και 120 euro, αλλα μου είπε πρώτα να αφήσω το αυτοκίνητο για να το κοιτάξει να σιγουρευτεί μήπως φταίει η μια βάση και δεν θέλουν και οι τρεις άλλαγμα... Τι γίνετε παίδες καλά μου τα λέει ο μάστορας η πρέπει η πάω και αλλου?
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από giorgosvi »

JohnnybOlsi έγραψε:Ρώτησα τον μηχανικό μου και μου είπε ότι αυτό οφείλεται στις βάσης μοτέρ και ότι θέλουν άλλαγμα, μου είπε επίσης ότι οι βάσης ανάλογα με το αυτοκίνητο μπορεί να κοστίζουν από 20 μέχρι και 120 euro
:iagree:
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από i-VTec »

Αν δείς τις βάσεις φαίνονται...αν είναι κομμένες ή όχι...τουλάχιστον η αριστερή και η δεξιά, η πίσω μπορεί να μη φαίνεται εύκολα. Όπως το περιγράφεις για βάση μου ακούγεται. Το κόστος τους είναι σχετικά μικρό (μη δώσεις 120 ευρώ για καινούργια βάση, έλεος) αλλά είναι και η αλλαγή τους πού κοστίζει κάπως...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από nikolas »

Καλά σου λέει ο μηχανικός σου, βάσεις είναι..το πιθανότερο η πλαϊνή από τη μεριά του ιμάντα..
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Μου είπε αν δεν θες να σκάσεις πολλά φράγκα πάρε ένα γρίλο βάλει ένα ξύλο να είναι μαλακό και σήκωσε το αυτοκίνητο από τι μηχανή μια στα δεξιά μια στα αριστερά μια πισω και βάλε μπροστά να δεις σε πιο σημείο δεν τρίζει(κάτι τέτοιο) και τότε μπορείς να καταλάβεις πια βάση είναι, πάρε και τη βάση μονος σου και εμενα μου δίνεις μονο 40 για την εργασία για να την αλλάξω... καλά τα λέει ο ποιητής?
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

i-vtec πως θα καταλάβω ποίες είναι οι βάσης και αν έχουν σπάσει... συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός με τις ερώτησης αλλα δεν ξέρω και πολλά από αυτοκίνητα :s
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από i-VTec »

Καλά τα λέει...αν κοιτάξεις τις βάσεις θα δείς αν είναι κομμένες...

Παραδείγματα:

http://imageshack.us/photo/my-images/188/img0234b.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... tS6VMXK52i" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από nikolas »

JohnnybOlsi έγραψε:i-vtec πως θα καταλάβω ποίες είναι οι βάσης και αν έχουν σπάσει... συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός με τις ερώτησης αλλα δεν ξέρω και πολλά από αυτοκίνητα :s
Αν δεν ξέρεις πολλά από αυτοκίνητα όπως παραδέχεσαι, δώσε κάτι παραπάνω στο μηχανικό να κάνει τη δουλειά που πρέπει, γιατί φοβάμαι ότι θα κάνεις τίποτα χειρότερο..
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από antonis132 »

nikolas έγραψε:
JohnnybOlsi έγραψε:i-vtec πως θα καταλάβω ποίες είναι οι βάσης και αν έχουν σπάσει... συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός με τις ερώτησης αλλα δεν ξέρω και πολλά από αυτοκίνητα :s
Αν δεν ξέρεις πολλά από αυτοκίνητα όπως παραδέχεσαι, δώσε κάτι παραπάνω στο μηχανικό να κάνει τη δουλειά που πρέπει, γιατί φοβάμαι ότι θα κάνεις τίποτα χειρότερο..
+1 ιδιο προβλημα περασε απο 4 μηχανικους, οι πρωτοι(ο ενας rover συνεργειο) εψαξαν εκαναν μου ειπαν για καταλυτη, σπιραλ, επειδη χτυπουσαν ελαφρα τα ωστηρια πιστευαν οτι αυτα παρηγαγαν βουητο-θορυβο και κραδασμους και πηρα μια τελευταια γνωμη απο bosch car service θεσσαλονικη στη που επισκευαζε rover μολις μπηκε μεσα και εβαλε μπρος το καταλαβε αμεσως οτι ηταν βαση κινητηρα, μου εδειξε οτι δεν ειχε μποσικα αλλα αλλαχτηκε και βρηκα την ησυχια μου
Εικόνα
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις μοτέρ!??

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Εννοείτε ότι δεν θα έκανα κάτι μονος μου. Απλά να σιγουρευτώ ότι είναι αυτό ήθελα...
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Semrush [Bot] και 38 επισκέπτες