Πρόβλημα στα παράθυρα

Problems
Άβαταρ μέλους
George416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2005 2:01 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από George416 »

Μην ριξεις το σπρευ επανω στις λασπες και στα χωματα θα το κανεις χειροτερα με ενα βουρτσακι καθαρισε τους οδηγους ρικσε και νερο με πιεση και αφου τα καθαρισεις καλα τοτε ριξε λυπαντικο,σπρευ η οτι θα βαλεις.αυτα!! οτι θες εδω ειμαστε
rover 416 gti (b20b3 POWER)
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Ok guys! Ευχαριστώ! :D
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Άβαταρ μέλους
ma pl
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Μάιος 22, 2006 9:31 am
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από ma pl »

είχα παρόμοιο πρόβλημα
ο μηχανισμός που ανεβοκατεβάζει το παράθυρο είναι σαν <ψαλίδι> με τον καιρό φαγώνεται ο πίρος<ομφαλός> στο κέντρο του <ψαλιδιού>είναι από μαλακό κράμα και φεύγει το τζάμι από τους οδηγούς
εγώ βρήκα στην περιοχή μου έναν κλειδαρά που μου άλλαξε τον ομφαλό του <ψαλιδιού> και από τότε δουλεύουν άψογα
Rover 414 Si 103 Hp 5D ABS Flame Red 07/1996
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

hmmm ok. μην ξεχνιόμαστε όμως, στο κατέβασμα δυσκολεύεται πολύ, στο ανέβασμα είναι παλικάρι, το λέω γιατί μου φαίνεται περίεργο να φταίει ο μηχανισμός στο κατέβασμα και στο ανέβασμα να ανεβαίνει μια χαρά χωρίς δυσκολία... :shock:
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από andreas »

αν στο κατεβασμα παει στραβα τοτε "σφηνωνει" στα λαστιχα και δυσκολευεται.
στο ανεβασμα μπορει να πηγαινει καπως πιο ισια στους διαδρομους και να μην εχει θεμα.
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Ναι κάτι γίνετε με τα λαστιχάκια στους διαδρόμους αυτό βλέπω και εγώ κάπου κοντράρει πολύ στο κατέβασμα σαν να έχει ξεραθεί τελείως το λαστιχάκι μέσα στα αυλάκια και δεν μπορεί να γλιστρήσει το τζαμι εκεί μέσα. Δοκίμασα όμως την πρόχειρη λύση που μου πρότεινε ο φίλος παραπάνω και έβαλα λίγο υγρό για τα πιάτα, έκανε δουλειά κατεβαίνει
άνετα τώρα αλλα δεν κρατάει πολύ, μετά από μια βδομάδα στεγνώνει το υγρό και πάλι τα ίδια.
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Άβαταρ μέλους
George416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2005 2:01 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από George416 »

JohnnybOlsi έγραψε:Ναι κάτι γίνετε με τα λαστιχάκια στους διαδρόμους αυτό βλέπω και εγώ κάπου κοντράρει πολύ στο κατέβασμα σαν να έχει ξεραθεί τελείως το λαστιχάκι μέσα στα αυλάκια και δεν μπορεί να γλιστρήσει το τζαμι εκεί μέσα. Δοκίμασα όμως την πρόχειρη λύση που μου πρότεινε ο φίλος παραπάνω και έβαλα λίγο υγρό για τα πιάτα, έκανε δουλειά κατεβαίνει
άνετα τώρα αλλα δεν κρατάει πολύ, μετά από μια βδομάδα στεγνώνει το υγρό και πάλι τα ίδια.
:iagree:
rover 416 gti (b20b3 POWER)
Bezan

Re: Πρόβλημα στα παράθυρα

Δημοσίευση από Bezan »

George416 έγραψε:
JohnnybOlsi έγραψε:Ναι κάτι γίνετε με τα λαστιχάκια στους διαδρόμους αυτό βλέπω και εγώ κάπου κοντράρει πολύ στο κατέβασμα σαν να έχει ξεραθεί τελείως το λαστιχάκι μέσα στα αυλάκια και δεν μπορεί να γλιστρήσει το τζαμι εκεί μέσα. Δοκίμασα όμως την πρόχειρη λύση που μου πρότεινε ο φίλος παραπάνω και έβαλα λίγο υγρό για τα πιάτα, έκανε δουλειά κατεβαίνει
άνετα τώρα αλλα δεν κρατάει πολύ, μετά από μια βδομάδα στεγνώνει το υγρό και πάλι τα ίδια.
:iagree:
Καλησπερα!
Αυτες τις μερες ακουσα κατι για βαζελινη ( με την βαζιλινη λεει θα μαλακωσει το λαστιχο ). και ακουσα και καλα και για μολυβι ( γραφιτη )
Θα δοκιμασω, ετσι με το ανεβα κατεβα εμενα μασισε την λαμαρινα και την εσκισε ο μηχανισμος, και εκανα κατι πατεντοθλες με παξιμαδια για να κραταει σταθερα τον μηχανισμο και παλι, αλλα οταν ανεβαινει, σε ενα σημειο πηδαει παλι το τζαμι λιγο και κανει και καλα να καβαλικεψει το λαστιχο το καθετο πανς απο το εξω χερουλι, οποτε προσοχη σε οποιον ξεκινησε να το κανει τωρα ( μην παθετε τα ιδια με εμενα) ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες