Δείκτης βενζινης

Problems
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δείκτης βενζινης

Δημοσίευση από nikolas »

επειδή σήμερα άλλαξα φλότερ για το δείκτη βενζίνης μπορεί να μου πεί κάποιος αν κατα τη διάρκεια της πορείας του αυτοκινήτου ο δείκτης κάνει μικρές αυξομειώσεις ή μένει τελείως σταθερός?
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Sthn kathfora deixnei ligo paapanw kai antistoixa anhfora ligo ligotero
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
JIMMAR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 5:12 pm
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JIMMAR »

Σε μένα γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Στην ανηφόρα δείχνει περισσότερο και στην κατηφόρα λιγότερο.
Εικόνα
ROVER 414si
101 ps = wheel power
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εμένα που καθόλη τη διάρκεια της διαδρομής μετακινείται λίγο πάνω λίγο κάτω..είναι φυσιολογικό?ρωτάω γιατί μέχρι τώρα ήταν χαλασμένος και δε ξέρω την κανονική συμπεριφορά του στα rover
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

αυτο που σου ειπε και ο περρυ ισχυει για τα δικα μας τα 200αρια!!
λιγο λιγοτερο δειχνει στην ανηφορα και λιγο περισσοτερο στην κατηφορα!!
συνεχεια παιζει ο δεικτης αν ειναι σε κλιση ο δρομος που οδηγεις,μην αγχωνεσαι!! :wink:
και ποσο σου πηγε η ιστορια??
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Ακριβως οπως ειπε ο βατ ειναι λιγο επανω ή λιγο κατω αναλογα με την κλιση του δρομου.Καλα τοσο καιρο υπολογιζες με τις μερες καθε ποτε να βαζεις βενζινη?
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εδώ και 10 μήνες που έχω το αυτοκίνητο υπολόγιζα με τα χιλιόμετρα πότε να βάλω βενζίνη..και μόνο μία φορά έμεινα :P όσο για το κόστος έχουμε και λέμε..το φλότερ κανονικά δεν αλλάζει..είναι μαζί με την τρόμπα.οπότε καινούριο όταν είχα ρωτήσει πάει 300 ευρώ..σε μένα όμως επειδή ήταν καλή η τρόμπα ξεκουμπώσαμε το φλοτεράκι από μια άλλη μεταχειρισμένη τρόμπα και το βάλαμε στη δικιά μου..μου πήγε 90 ευρώ μαζί και με τον μικρό ιμάντα που είναι για το τιμόνι.
Δε ξέρω για τα πιο καινούρια μοντέλα..πάντως στο δικό μου η rover είχε κάνει πάλι την εξυπνάδα της..για να βγάλεις την τρόμπα πρέπει να σηκώσεις το αυτοκίνητο και να αποσυνδέσεις και να κατεβάσεις το ντεπόζιτο για να αλλάξεις τρόμπα..
όσο αφορά αν πλέον λύθηκε το πρόβλημα μου με το δείκτη ακόμα δεν είμαι σίγουρος περιμένω να αδειάσει μια φορά το ντεπόζιτο και μετά..πάντως χθες που το γέμισα μία ήταν στην πάνω γραμμή και μία λίγο παρακάτω.. :spao: :spao: :spao:
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

ε εισαι ετοιμος τοτε δοθλευει κανονικα αμα ειναι μια στη γραμμη και μια λιγο παραπανω τοτε εισαι αστερι δουλευει
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

NICOLAS ΟΠΟΥ Η ΤΡΟΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΑΠΤΙΖΟΜΕΝΗ ΣΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ, ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΔΗΛ., ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΜΟΝΤΑΡΕΙΣ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΠΙΣΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΒΑΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΙΓΚΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΓΙΑ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ.ΑΝ ΔΕ ΤΑ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΠΟΥ Η ΠΑΤΑΤΑ,ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΑΤΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ROVER ΜΟΝΟ.
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι συνήθως υπάρχει κάποιο άνοιγμα στο αμάξωμα ή κάτω από το κάθισμα των πίσω επιβατών ή στο χώρο του πορτ μπαγκάζ έτσι ώστε να υπάρχει πρόσβαση στην τρόμπα..τώρα αν κάνω λάθος..i m sorry :roll:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες