KAPAKI-FLATZA sto xeri!!!!

Problems
RafaelMGTF
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:37 pm
Τοποθεσία: Βούλα(Αθήνα)
Επικοινωνία:

Flatza

Δημοσίευση από RafaelMGTF »

Ειναι 1600!το πηρα με λιγα χιλιομετρα και εκαψε φλατζα στις 39000 περιπου!Ο Φραγκουλακης,υπευθηνος της ΜG-Rover εχει το (εξειδικευμενο)service στον παραδρομο της Βουλιαγμενης,μου εξηγησε οτι ηταν καθαρα θεμα συντηρησης!!Οταν το πηρα το αυτοκινητο μου ειπαν οτι ειναι απο service!Τους εμπιστευτικα αλλα οχι μονο δεν ηταν,ηταν κ τσιγκουνης ο προηγουμενος ιδιωκτητης που δεν ειχε αλλαξει τακακια με αποτελεσμα να καταστραφουν οι δισκοπλακες!Οσο για την φλατζα ο ιδιοκτητης ειχε προσθεσει νερα (δικα του και οχι αυτα που εγκρινει η ΜG)!Το κοκκινο υγρο διπλα απο τον δεικτη σταθμης λαδιου για να καταλαβεις!!!!Χρειαστηκαν 1000 ευρα για να το φτιαξω.(Η εγγυηση μας καλυπτει 2 χρονια και παζαρευεται και ο τριτος)!Have Fun Perry
Dimitris200
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:39 am
Τοποθεσία: Rhodes
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris200 »

καταλαβα...
ο προηγουμενος ουτε ενα σερβις θα του εκανε...

ολοι στην παρεα μου λενε οτι το αμαξι μου ειναι γενικα κωλοφαρδο...
οταν το αγορασα ξεκινησα το στρωσιμο με το που εφτασα στα 1.000χλμ
(τοσο διαρκεσε το στρωσιμο) εκτοτε το αμαξι ειναι στους κοφτες και σπινιαρει ( εχω αλλαξει λαστιχα ουκ ολιγες φορες)
επρεπε να φτασει στα 85.000 (5,5χρονων)για να μου κανει κολπα η φλαντζα...
ΟΧΙ να σκασει, απλα ειχε διαροες απο τα σιλικονακια και εμπενε λαδι στο νερο του ψυγειου.
Παρολο το ξεκ*λιασμ@ το αμαξι δεχοταν το σερβις του παντα στην ωρα του και παντα με τα ακριβοτερα υλικα.
Τελικα,πιστευω οτι φταιει ο ιδιοκτητης και οχι η ροβερ για τα προβληματα της φλαντζας οπως ολοι λενε.
Dimitris200
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:39 am
Τοποθεσία: Rhodes
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris200 »

2,500 για το καπακι :lol: :lol: :lol:
μας δουλευουν!

αν ειναι να πληρωσεις καπακι με 2.500 τοτε ριξε μια ματια εδω

http://www.xpower-mg.com./SnRCatalogue.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

καπακι με ροικη εξελιξη-εξατμιση διπλη -φιλτρο & χταποδι 4-2-1,
της janspeed με 2.720€
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

Dimitris200 έγραψε:αν ειναι να πληρωσεις καπακι με 2.500 τοτε ριξε μια ματια εδω

http://www.xpower-mg.com./SnRCatalogue.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

καπακι με ροικη εξελιξη-εξατμιση διπλη -φιλτρο & χταποδι 4-2-1,
της janspeed με 2.720€
ΣΕ ΜΙΣΩ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΙ ΑΜΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΠΟΥΘΕΝΑ Θ'ΑΡΠΑΞΩ ΚΑΜΙΑ ΞΥΛΑΡΑ Κ ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ...
ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΑΣ Κ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ... 8) 8) 8)
:lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Dimitris200
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:39 am
Τοποθεσία: Rhodes
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris200 »

:lol: :lol: :lol:
RafaelMGTF
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:37 pm
Τοποθεσία: Βούλα(Αθήνα)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από RafaelMGTF »

Σωστος!!Ειναι καθαρα θεμα συντηρησης!Αν και μια μεταλλικη φλατζα δεν θα μας εκανε κακο!Η αντικατασταση καπακιου κ φλατζας ειναι περιπου 2000 ευρωπουλα!
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Re: Flatza

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

RafaelMGTF έγραψε:Ειναι 1600!το πηρα με λιγα χιλιομετρα και εκαψε φλατζα στις 39000 περιπου!Ο Φραγκουλακης,υπευθηνος της ΜG-Rover εχει το (εξειδικευμενο)service στον παραδρομο της Βουλιαγμενης,μου εξηγησε οτι ηταν καθαρα θεμα συντηρησης!!Οταν το πηρα το αυτοκινητο μου ειπαν οτι ειναι απο service!Τους εμπιστευτικα αλλα οχι μονο δεν ηταν,ηταν κ τσιγκουνης ο προηγουμενος ιδιωκτητης που δεν ειχε αλλαξει τακακια με αποτελεσμα να καταστραφουν οι δισκοπλακες!Οσο για την φλατζα ο ιδιοκτητης ειχε προσθεσει νερα (δικα του και οχι αυτα που εγκρινει η ΜG)!Το κοκκινο υγρο διπλα απο τον δεικτη σταθμης λαδιου για να καταλαβεις!!!!Χρειαστηκαν 1000 ευρα για να το φτιαξω.(Η εγγυηση μας καλυπτει 2 χρονια και παζαρευεται και ο τριτος)!Have Fun Perry
e, ton kafro!!!!!!!!!!! elpizw emeis poy ta prosexoyme san ta matia mas na mhn pathoyne tiopota!!!!!! ftoy-ftoy!!!!!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
kostantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2005 7:54 pm
Τοποθεσία: athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostantinos »

ago pados pira to roveraki apo ton father me 45000 kai mexri ta 65000 pou mou tin ekapse to pigena koftes !!pados ine dikeologimeno!!!
rover 214 si
throtle body 52mm
KN air filter !!

Εικόνα Εικόνα
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

οσον αφορά τους κόφτες... μα σε προκαλεί! σε προκαλεί να το πατήσεις κ άλλο,κ άλλο, κ άλλο!!!! δεν είναι κατάσταση αυτή! 8)
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

BillyK έγραψε:οσον αφορά τους κόφτες... μα σε προκαλεί! σε προκαλεί να το πατήσεις κ άλλο,κ άλλο, κ άλλο!!!! δεν είναι κατάσταση αυτή! 8)
TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ???!!! :lol: 8) 8) :lol:
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες