Σβησιμο εν κινηση

Problems
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Σβησιμο εν κινηση

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Εχτες για δευτερη φορα (η πρωτη ηταν πριν κανενα διμινο στι σαλαμινα)
το αμαξι μου εσβησε στη μεση του δρομου.Αυτη τη φορα το ειχε παρει ο πατερας μου και μου ειπε οτι πριν σβησει εκανε κατι ψιλοκομπιασματα μεχρι που εσβησε.
Τη πρωτη φορα ανοιξα το ντιστριπιτερ εριξα ενα σπρευ για να φυγει η υγρασια και μετα απο δυο ωρες που πηγα να το παρω πηρε αμεσως μπροστα σαν να μην ειχε παθει τιποτα.
Χτες εμεινε 5 λεπτα απο το σπιτι μου και με παιρνει τηλ ο πατερας μου να μου πει οτι εμεινε.Μεχρι να παω και αφου ειχε κανει μια δυο δοκιμες να βαλει μπροστα ξαφνικα πηρε αφου το αφησε κανενα δεκαλεπτο χωρις να κανει δοκιμη.

ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΛΙΜΝΟΥΛΑ ΜΕ ΝΕΡΑ ΑΠΟ ΒΡΟΧΗ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΒΑΘΙΑ ΝΕΡΑ.

Επειδη εχω βαλει μια φιλτροχοανη σαν αυτη που ειχε ο Βαγγελης πριν βαλει αυτη τη κλειστου τυπου που εχει τωρα,λεω μηπως ρουφαει υγρασια απο τη φιλτροχοανη και σβηνει?γιατι την εβαλα το καλοκαιρι και με τη πρωτη βροχη που το κυκλοφορησα εμεινα.Βεβαια πριν καμμια βδομαδα το ειχα παρει και ειχε βρεξει και εβρεχε αλλα δεν ειχα προβλημα.

ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ
Εικόνα
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

οταν παταμε νερα, και μαλιστα πολλα και με ταχητητα, τα νερα αυτα πεφτουν στο μοτερ που ειναι ζεστο και βραζουν δημιουργοντας υδρατμους που προφανως ρουφαει το ελευθερο φιλτρακι σου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Γιατι δεν έστριβες το κλειδί δεξιά στην μίζα; :shock:
Δοκίμασέ το και θα με θυμηθείς. :roll:
Μy blue car!!!
Εικόνα
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Εγώ δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο πρόβλημα... Αντιθέτως δες την μπαταρία σου, γιατί εγώ είχα κάτι αντίστοιχο όπου όταν είχε πολλά νερά κάτω και περνούσα από πάνω τους, έπεφτε νερό στον ιμάντα του δυναμό και στιγμιαία δεν λειτουργούσε το δυναμό. Τότε λοιπόν όταν η μπαταρία μου είχε "κλατάρει" (μαύρη κουκκίδα αντί για πράσινη) πήγαινε να μου σβήσει κάθε φορά που περνούσα από λιμνούλες... Τσέκαρέ το κι αυτό...
I am proud that i was driving a Rover.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

πολλαπλασιαστής 99% (εφόσον ισχύει αυτό που λές για τις λιμνούλες)
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Τον πολλαπλασιαστή που λέει ο Νικόλας τον σκέφτηκα κι εγώ στην αρχή και μοιάζει επίσης αρκετά πιθανός... Απλά δεν ξέρω πως είναι στο δικό σας μοντέλο γιατί στο 25 έχουν βάλει 2 πολλαπλασιαστές πάνω στις "πίπες" των μπουζί !!! :wink: Σπύρο αν το δικό σας έχει ξεχωριστά τον πολλαπλασιαστή τότε πιθανόν να είναι και αυτός. (φθηνός είναι λογικά, μην ανησυχείς !!!) :D
I am proud that i was driving a Rover.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Βαγγέλη εμάς είναι με ντιστριμπιτερ και ο πολλαπλασιαστής "χοντρικά" είναι κάτω από την εισαγωγή-μπεκ και έτσι σχετικά επιρεπής σε συναντήσεις με λιμπνούλες
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

re paidia ego ti mporo na kano? skeftika na allakso ti filtroxoani kai na ksanabalo to klasiko filtro pou eixe palia.
otan eriksa eidiko spay sto distripiter pou an den kano lathos einai ekei pou ksekinane ta mpouzokalodia kai exei kai ena raoulo.

To amaksi douleyei kanonika otan den pefto se limnoules alla akoma kai an sbisei kai to afiso ligo meta pernei kanonika mpros i toulaxiston etsi ekane kai tis dyo fores.

I mpataria den einai sigoura giati einai prasini i koukida tis energeiaskai oxi mauri.

An einai opos ta leei o nikolas ti mporo na kano na min mou sbinei?

An allakso ti filtroxoani pisteyete tha do apotelesma?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

αν είναι όπως τα λέει ο nikolas αλλάζεις πολλαπλασιαστή και ησυχάζεις..
αν και πάλι δεν βγάλεις άκρη..τότε δεν ήταν πολλαπλασιαστής :P

πάντως αν θες να κάνεις έναν πρόχειρο έλεγχο ρίξε νερό ανάμεσα στα μπεκ να βραχεί ο πολλαπλασιαστής και δες αν θα πάρει μετά μπρος..
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από saikoe39 »

Δοκιμασε να ριξεις λιγο σπρευ για την υγρασια στις μπουζοπιπες.....
και αν θες κανε το ιδιο και στην πεταλουδα(βασικα θελει λιγο τριψιμο)..εμενα ειχε τρελη βρωμα πιασει...ακομα διπλα στην πεταλουδα υπαρχει μια φισα...δεν ξερω τι ειναι αλλα καθαρισε το και εκει με ενα στεγνο πανακι μπας και εχει πιασει υγρασια.....ακομα καθαρισε ολο το τρισιμπιτερ καλα με ενα στεγνο πανι(γβγαλτω ολο απο την θεση του για να το κανεις...
Να πω πως κατι παρομοιο εκανε και σε εμενα....και με ειχε αφησει στην μεση του δρομου.....το μονο που ειχα κανει ηταν να βγαλω και να καθαρισω καλα το τρισιμπιτερ.....
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες