Αγωνιστικο 414

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

Απο σημερα ξεκιναω και μετραω καρδιακα!
Στο δικο μου, περαν των σαλονιων, χρειαζομαι, 2 μπιλιοφορους, 4 αμορτισερ, τρομπα υδραυλικου ( θα την παρω απο το αλλο που θα παρω ) μιζα, θα μου το σαββατο ο μηχανικος τι θελει το μοτερ... ( γυρισα απο θεσσαλονικη χθες σε 14 λεπτα μεχρι μουδανια και μου εκαναν θορυβο οι βαλβιδες μετα που σταματισα, σημερα ειναι οκ ομως ) 4 ηχεια, ( που δεν ξερω τι μεγεθος ειναι ), μια τετραδα ζαντες ροβερ γνησιες, μια συλλογη απο καρυδακια, εχω σπασει τα πιο πολλα οποτε θελει ανανεωση, πολυ υπομονη
τις προαλλες ελυσα την πορτα του οδιγου, οι αγγλοι πρεπει να εχουν πολυ γυναικεια χερια, καταγρατζουνιστικα προσπαθωντας να φτιαξω τον γρυλο, ο οποιος εσπασε χθες στην θεσσαλονικη που ημουν, εσυρα εναν εφταψαλμο.... ( να εχει και λιγο αισθημα η φαση )
και, θελω οποιος θελει ας μου πει την γνωμη του
σαββατοκυριακο μαλλον θα λυσω το εσωτερικο, οπου ακουμπαει σιδερο με σιδερο και πλαστικο με πλαστικο, σκεφτομαι να βαλω μονοτικο , λεπτεπιλεπτοτατο στρωμα, να αποφυγω θορυβους κτλ, οχι πως κανει θορυβο τωρα, περαν του παραθυρου οδιγου που εχει προβλημα στα λαστιχακια
κατι να προτεινετε? σιλικονη η κολα η κατι που να κανει δουλεια, δεν ξερω αν υπαρχει καποιο υλικο που να πουλιεται σε φυλο και για να μπορεσω να κοψω μονος μου φλαντζακια και φλαντζες.

Να προσθεσω, επειδι κολαγε το τζαμι οταν κατεβαινε, ο γρυλος εσκισε την λαμαρινα που πιανουν οι βιδες και εχει παρει μια φανταστικη κλιση κοντα 1 εκατοστο, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση? καμια ιδεα?
καμια κοκκινη πορτα πουλαει κανεις??? :-D :-D :-D :-D :-D

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

Σαββατο πρωι θα παω να μεταφερω το αυτοκινητο και ξεκιναω σιγα σιγα το λυσιμο
αντε να δουμε ποσες θρησκειες θα πιασω)))

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από nikolas »

Πρόσφατα έκανα κάτι λυσίματα..
Έκλεισα τρύπες με πισσόχαρτο και σε αρκετές επαφές πλαστικού με μετάλλου έβαλα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/280989773944? ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false; φαίνεται αρκετά ποιοτικό και δεν το περίμενα..

Και για δύο ηχεία (αν σου κάνει η διάσταση) κοίτα εδώ viewtopic.php?f=17&t=5799" onclick="window.open(this.href);return false;

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

nikolas έγραψε:Πρόσφατα έκανα κάτι λυσίματα..
Έκλεισα τρύπες με πισσόχαρτο και σε αρκετές επαφές πλαστικού με μετάλλου έβαλα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/280989773944? ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false; φαίνεται αρκετά ποιοτικό και δεν το περίμενα..

Και για δύο ηχεία (αν σου κάνει η διάσταση) κοίτα εδώ viewtopic.php?f=17&t=5799" onclick="window.open(this.href);return false;
Καλησπερα!
Εχει παχος 2,5 χιλιοστα, βρικα που θα τα βαλω ( ευχαριστω ), αλλα παραληλα σκεφτομαι για κατι πιο λεπτο ακομα.
τα ειχεια τα ειδα, και ειναι και καλη τιμη, αλλα διαβασα στο φορουμ οτι τα ηχεια ειναι και καλα 16 εκατοστα, αυτα ειναι 13, σαβατο πρωι θα λυσω την πορτα και θα τα μετρισω, ετσι και αλλιως σκεφτομαι να γδυσο ολο το αυτοκινητο στην αρχη και μετα να τα περναω απο την αρχη ολα... λειπει η γυναικα και εχω 20 μερες μπροστα μου )))))

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Tasos_7R »

nikolas έγραψε:Πρόσφατα έκανα κάτι λυσίματα..
Έκλεισα τρύπες με πισσόχαρτο και σε αρκετές επαφές πλαστικού με μετάλλου έβαλα αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/280989773944? ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false; φαίνεται αρκετά ποιοτικό και δεν το περίμενα..
Αυτό θα το χρειαστώ κι εγώ σίγουρα!! Thanks!! :up:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από nikolas »

Αν θυμηθώ θα το φέρω στην κοπή να το δεις..και μη σου πω ότι θα πάρω πάλι και εγώ..
Δε ξέρω και για σένα Τάσο, μήπως και το πισσόχαρτο σου χρησίμευε για να θωρακίσεις και εσύ το αυτοκίνητο ηχητικά τώρα που το έχεις λύσει..αλλά θα προσθέσει βάρος..

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Tasos_7R »

nikolas έγραψε:Αν θυμηθώ θα το φέρω στην κοπή να το δεις..και μη σου πω ότι θα πάρω πάλι και εγώ..
Δε ξέρω και για σένα Τάσο, μήπως και το πισσόχαρτο σου χρησίμευε για να θωρακίσεις και εσύ το αυτοκίνητο ηχητικά τώρα που το έχεις λύσει..αλλά θα προσθέσει βάρος..
Ιδανικά θα θελα να ντύσω το πορτπαγκάζ με dynamat ή κάτι παρόμοιο, μιας και τα εργοστασιακά πισόχαρτα έχουν πεταχτεί, αφού από τα νερά που έμπαιναν στο πορτπαγκάζ είχαν μουχλιάσει και ξεκολήσει.
Αν θυμηθείς φέρ' το να το δω. ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από andreas »

Tasos_7R έγραψε:
nikolas έγραψε:Αν θυμηθώ θα το φέρω στην κοπή να το δεις..και μη σου πω ότι θα πάρω πάλι και εγώ..
Δε ξέρω και για σένα Τάσο, μήπως και το πισσόχαρτο σου χρησίμευε για να θωρακίσεις και εσύ το αυτοκίνητο ηχητικά τώρα που το έχεις λύσει..αλλά θα προσθέσει βάρος..
Ιδανικά θα θελα να ντύσω το πορτπαγκάζ με dynamat ή κάτι παρόμοιο, μιας και τα εργοστασιακά πισόχαρτα έχουν πεταχτεί, αφού από τα νερά που έμπαιναν στο πορτπαγκάζ είχαν μουχλιάσει και ξεκολήσει.
Αν θυμηθείς φέρ' το να το δω. ;)

το συγκεκριμενο δεν εχει καμμια επαφη με dynamat κλπ.
Πρεπει να εχει και φυλλο αλουμινιου απο την εξω πλευρα.
μπορεις να βαλεις STP που βαζουμε εμεις στα φορτωμενα με ηχο αυτοκινητα.
http://www.stp-distribution.com/en/" onclick="window.open(this.href);return false;

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από dimitris14 »

ανεβασε καμια φωτο ρε φιλε!

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

dimitris14 έγραψε:ανεβασε καμια φωτο ρε φιλε!
εγω η τα παιδια?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες