Αγωνιστικο 414

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από dimitris14 »

εσυ...

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

dimitris14 έγραψε:εσυ...
Δεν εχω φωτογραφικη μηχανη...
πηγα να αγορασω σημερα, ειδα διαφορα τιμης με το ιντερνετ 25 - 30 ευρω ( προσφορα προσφορα λεει )
τα μισα θα εκαιγα να παω θεσσαλονικη και πισω.

Εβγαλα απο το ενα σημερα τα 2 μπροστινα καθησματα, το πισω ( την πλατη δεν καταλαβα ακομα πως θα βγαλω ) την μεσαια κολονα και κατω απο το τιμονι το πλαστικο που εχει και την θηκουλα. στο δικο μου αυριο θα βγαλω τα ιδια πραγματα, και με τρομαζει το θεμα του καλοριφερ, εχει κολισει ο διακοπτης θερμοκρασιας και δεν παει ουτε πισω ουτε μπρος.

θα δω τι φωτο θα βγαλει το κινητο αυριο, αν φαινεται τιποτα θα τις ανεβασω εδω

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

καλησερα σε ολους!
Σημερα πηγα να βγαλω τον μηχανισμο παραθυρου της δικιας μου πορτας και οπως τον εβγαλα ετσι και δυελισε
εβαλα απο το αλλο αυτοκινητο, αλλα, εχω ενα προβλημα, οταν ανεβαινει το τζαμι παιζει, δηλαδη, παιρνει μια κλιση προσ τα εμπρος με αποτελεσμα οταν εχει ανεβει κανα 2-3 ποντοθς καβαλικευει το λαστιχο που ειναι στην πισω μερια της πορτας, ( καθετα που ειναι )
τι κανω εδω? καμια ιδεα κανεις? εχει δει κανεις κατι τετοιο? εχω την υποψια οτι η μικρη λαμαρινα, αριστερα του μηχανισμου, ποθυ πιανεται με 2 βιδες πρεπει να ειναι ι αιτια, γιατι εχει το κενο της ρυθμισης.
Και! πως φευγει η παρπριζοκολα απο τα χερια? εβαλα στο λαστιχο στο λουκι της πορτας και εχω κανει τα χερια μου αχριστα

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

Καλησπερες!
100 για 2 μπιλιοφορους καλα δεν ειναι?

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από i-VTec »

Εσωτερικούς, εξωτερικούς?

Μεταχειρισμένο ολόκληρο ημιαξόνιο πάει γύρω στα 50-70 ευρώ. Καινούργιος μπιλιοφόρος εξωτερικός στα 35 περίπου. Οι εσωτερικοί (αν τους βρείς) είναι πιό ακριβοί.
Εικόνα

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

i-VTec έγραψε:Εσωτερικούς, εξωτερικούς?

Μεταχειρισμένο ολόκληρο ημιαξόνιο πάει γύρω στα 50-70 ευρώ. Καινούργιος μπιλιοφόρος εξωτερικός στα 35 περίπου. Οι εσωτερικοί (αν τους βρείς) είναι πιό ακριβοί.
Joint Kit λεει επανω
κατι χανω στον δρομο μηπως?

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

Παρτααααα, 70 ευρω μπαταρια Bosch S5 63Ah
Μου ειπαν οτι ειναι η καλη της μπος, ευελπιστω να ελεγαν αληθεια

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

Σιγα σιγα προχωραει η δουλεια
σημερα εκτος του πρωινου με την μπαταρια εφτιαξα το υδραυλικο, εβγαλα και το εβαλα πανω στο δικο μου. δεν υποσχομαι, αλλα θα προσπαθησω να βγαλω φωτο πως βγαινει και πως μπαιενι, εγω παιδευτικα, πρωτη φορα ηταν.
σαββατοκυριακο θα λυσω το δικο μοιυ να του περασω τα σαλονια, μου τα καθαρισαν τα επλυναν και ειναι σαν καινουργια, μονο το δικο μου θα παω να πλυνουν ουρανο και πατωματα και ειναι ετοιμο για δεσιμο παλη, και επιτελους βρηκα στο ιντερνετ ποιο ειναι ατο αγωνιστικο της ροβερ, το ZS ,ποπο, πολυ ομορφο αυτοκινητο. πολυ
ντροπη για μενα, αλλα μεχρι να κατσει ο κωλος μου σε ροβερ δεν ηξερα οτι ηταν τοσο ωραια, το αγαπησα το δικο μου)))) α ρε ξεφτυλικια :-D

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από nikolas »

Προσοχή με το πλύσιμο της ταπετσαρίας του ουρανού..πολύ πιθανό να κρεμάσει..

Bezan

Re: Αγωνιστικο 414

Δημοσίευση από Bezan »

nikolas έγραψε:Προσοχή με το πλύσιμο της ταπετσαρίας του ουρανού..πολύ πιθανό να κρεμάσει..
Ευχαριστω Νικολα, μιλησα με τα παιδια απ το πλυντηριο και συμφωνησαμε να το κανουν με πολυ προσοχη. δεν θελω να ταλαιπορουμε μετα και με την ταπετσαρια του ουρανου.

πα ρε εχουμε ξεμαθει να γραφουμε ελληνικα.... ντροπη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες