Τα Φωτα σας Παρακαλω

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από darkangel_mb »

antonis132 έγραψε:
darkangel_mb έγραψε:και ενα φτερο δεξι με 40 ευρω να το παρω???το δικο μ ειναι χτυπημενο απο τρακαρισμα και βρισκει στη πορτα οταν ανοιγει
το φτερο αν ειναι το γνησιο ειτε σε μεταχειρισμενο ειτε καινουριο τα χρηματα ειναι καλα
αν σου ζητανε 40Ε για ιμιτασιον καινουριο υπαρχει και με 25Ε,αλλα θελει ασταρι,βαψιμο
το φτερο ειναι μεταχειρισμενο και βαμενο στο χρωμα του αμαξιου ,φανταζομαι ειναι απο καποιο τρακαρισμενο δεν ρωτησα πολλα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από nikolas »

darkangel_mb έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
Κώστας RWD έγραψε: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εάν έβλεπες κάθε μέρα το ίδιο έργο... δεν θα ήξερες τι θα κάνει ο πρωταγωνιστής..... :despair:
ηξερες ακριβως τι θα κανει ο πρωταγωνιστης δλδ εγω????? οποτε ησουν σιγουρος οτι ολο αυτο ηταν χασιμο χρονου και το εχετε ξαναπει αυτο στο ιδιο τοπικ και επισης ηξηρες οτι ο μισθος μ θα πεσει 300ευρω κατω μεσα σε 2 μηνες ........οπως σχεδον σε ολους και γιατι δλδ δεν μας τοπες???το κρατουσες μυστικο ????τον κινητηρα θα τον εβαζα αλλα οχι πλεον, γιατι ο καθενας προχωραει με βαση τα δεδομενα που εχει οταν τα δεδομενα αλλαζουν τοτε ολλαζει ολο το σκηνικο.και αν νομιζετε οτι ολο αυτο ηταν χασιμο χρονου τοτε τι να πω λυπαμαι που καταχραστηκα τον πολυτιμο χρονο σας
κοίτα τι σου είχα γράψει, χωρίς να ξέρω ούτε που δουλεύεις ούτε πόσα παίρνεις..
nikolas έγραψε:με βάση όσα γράφεις, συναρτήσει και τον οικονομικών, αλλά και το λόγο που θες να το κάνεις 18άρη..γνώμη μου είναι μην το κάνεις...
επειδή είπες ότι το χρειάζεσαι για να πηγαίνεις κάθε μέρα στη δουλειά σου σκέψου ότι οι βενζίνες που θα καις θα είναι περισσότερες, ακόμα και αν δεν το πατάς..και ό,τι αν κάτι κάτσει στραβά με την μετατροπή μπορεί να μείνεις για αρκετό καιρό χωρίς αυτοκίνητο..
αν αυτά τα έχεις σκεφτεί και πάλι θες να το κάνεις, τότε μόνο vvc...
ακόμα και να μην σου είχε συμβεί μείωση, η περίοδος δεν είναι καλή για ανοίγματα..και στο τόνισα εξ αρχής..και νομίζω γι'αυτό δεν κάνεις σε πολλούς μας έκπληξη ότι τελικά δεν θα προχωρήσεις τη μετατροπή..
ελπίζω τουλάχιστον έστω εγκυκλοπαιδικά να σου έμειναν κάποια πράγματα για τα είδη των kseries..
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από darkangel_mb »

το ξερω οτι μ το ειπατε απλα για πρωτη φορα και εγω ειπα να το ζωηρεψω λιγο και γιαυτο επεμεινα απλα δεν περιμενα οτι θα φτασουμε εδω που φτασαμε οικονομικα και σε αυτες τις μεγαλες περικοπες.οπως και ναχει εγω αυτα που ηθελα να μαθω τα εμαθα ισως πιο μετα να το ξαναδω το θεμα
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από antonis132 »

darkangel_mb έγραψε:
antonis132 έγραψε:
darkangel_mb έγραψε:και ενα φτερο δεξι με 40 ευρω να το παρω???το δικο μ ειναι χτυπημενο απο τρακαρισμα και βρισκει στη πορτα οταν ανοιγει
το φτερο αν ειναι το γνησιο ειτε σε μεταχειρισμενο ειτε καινουριο τα χρηματα ειναι καλα
αν σου ζητανε 40Ε για ιμιτασιον καινουριο υπαρχει και με 25Ε,αλλα θελει ασταρι,βαψιμο
το φτερο ειναι μεταχειρισμενο και βαμενο στο χρωμα του αμαξιου ,φανταζομαι ειναι απο καποιο τρακαρισμενο δεν ρωτησα πολλα
αν το δεις σε καλη κατασταση παρτο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από antonis132 »

darkangel_mb έγραψε:
antonis132 έγραψε:
darkangel_mb έγραψε:κατι ασχετο αλλα επειγων...το καζανακι μ εχει τρυπησει και εχω βρει ενα καζανακι με 60 ευρω μαζι με εξατμισουλα πιο μεγαλη απο αυτη που φωραω τη μαμισια δλδ ειναι καλη η τιμη να το παρω η οχι ???
μαρκα;καινουριο η μεταχειρισμενο;
αν ειναι beda ουτε να το δωσεις σημασια
με 78Ε παιρνεις imasaf,με 89Ε bosal με προδιαγραφες σαν του εργοστασιακου
το καζανακι ειναι απο rover 25αρι εργοστασιακο.μ ειπε οτι εχει πιο μεγαλο τελικο απο το εργοστασιακο και δεν ξερω αν εχει αλλαξει και το καζανακι η μονο το τελικο, αν ειναι μαμισιο το καζανακι συμφερει??
αν το τελικο καζανι ειναι εργοστασιακο αλλα μεταχειρισμενο δεν συμφερει, ισως σε 6 μηνες να τρυπησει
επελεξε σε κατι εισαγωμενο οπως bosal,Quinton Hazzel,walker,arvin,imasaf,klarius με κοστος απο 78εως 170Ε αναλογα με την εταιρεια
στο δικο μου επελεξα walker με 100Ε και 2 χρονια που συμπληρωσε δεν εχει τρυπησει
Εικόνα
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από darkangel_mb »

η τιμες που ανεφερα καζανακι 60 ευρω και φτερο 40 ευρω ειναι μαζι με την τοποθετηση οχι μονο αγορα.φυσικα αν ειναι σε καλη κατασταση μονο τοτε θα τα παρω σευχαριστω παντος για τη διευκρινηση των τιμων
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από nikolas »

Το φτερό μπορείς να το αλλάξεις μόνος σου (αν αυτό ρίξει το κόστος) είναι 5 βίδες υπόθεση..
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από darkangel_mb »

10 ευρω θα παρει οποτε δεν θα κανει διαφορα στην τιμη
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από darkangel_mb »

λοιπον πηγα σημερα να βαλω το φτερο και το καζανακι.δεν τα ειχε ο μηχανικος οποτε με λιγη δουλεια ισιωσα το φτερο που ειδη εχω καθως μ ζητησε παραπανω για το φτερο οποτε παει αυτο.οσο για το καζανακι επειδη θα το βαλω που θα το βαλω δεν μπορω να κανω διαφορετικα καθως εχει τρυπησει το δικο μ.αν βαλω απο τον καταλυτη και πισω πιο φαρδυ σωληνα απο αυτο που εχει τωρα θα δω καποια διαφορα η ειναι πεταμενα λεφτα και να βαλω μονο το τελικο. η μηχανη δεν θα μπει ,οποτε οτι λεφτα εχω θα τα ριξω να μαζεψω λιγο ταμαξι και να το ζωηρεψω λιγο.τι λετε να κανω μια τετοια κινηση???επισης βρηκα ρυθμιστη πιεσης με 50 ευρω μεταχειρισμενο απο μαγαζι που πουλαει ανταλακτικα rover να το παρω???
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα Φωτα σας Παρακαλω

Δημοσίευση από darkangel_mb »

επισης κατι αλλο οι ρυθμιστες πιεσης βενζινης ειναι ιδιοι για ολα τα αμαξια η διαφερουν απο μαρκα σε μαρκα αλλα και με βαση τα κυβικα ???δλδ αλλος μπαινει σε 1.4 και αλλος σε 1.6 η 1.8 η ο ιδιος και αναλογα με τη ρυθμιση του ταιριαζει σε ολα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες